Prvý kompaktný sieťový stolný skener od spoločnosti Canon v znamení maximálnej konektivity a variability

BRATISLAVA, 1. novembra 2019 – Dve tretiny slovenských firiem pravidelne skenujú dokumenty v rôznych fázach svojho pracovného procesu. Súčasne sa snaží šetriť čas i pracovné sily, hľadajú preto kompaktné zariadenie, ktoré je schopné sa im prispôsobiť. Musí vedieť rýchlo naskenovať všetko od šesťdesiatstránkového balíka rôznych dokumentov z podateľne až po plastové kartičky, alebo dokonca pasy. Spoločnosť Canon na tento vývoj reaguje svojím sieťovým stolným skenerom imageFORMULA DR-S150, ktorý kombinuje vysoko kvalitné farebné skenovanie s možnosťami pripojenia prostredníctvom USB, cez rozhranie Ethernet či bezdrôtovo cez Wi-Fi bez nutnosti použiť počítač.

imageFORMULA DR-S150

Výhodou širokej konektivity nového skenera imageFORMULA DR-S150 je možnosť umiestniť zariadenie ľubovoľne v kancelárii bez nutnosti riešiť existujúcu infraštruktúru IT siete. Kompaktné rozmery a pripojenie cez USB, prostredníctvom kábla (Ethernet) alebo bezdrôtovo (Wi-Fi) zabezpečí spoľahlivé a vysoko kvalitné skenovanie naozaj kdekoľvek. Používateľ pritom nepríde ani o pokročilé funkcie, ktoré doteraz zvládali len profesionálne zariadenia.

Spoľahlivosť a flexibilita

Spoločnosť Canon s novým modelom stolného skenera imageFORMULA DR-S150 vsádza na skutočnú spoľahlivosť, ktorá uspokojí aj náročných zákazníkov. Pomáha zabudnúť na hory dokumentov čakajúcich na spracovanie alebo prácu brzdiace chyby pri skenovaní, a to vďaka osvedčenému systému podávania papiera. Jeho základom sú odolné podávacie a separačné valčeky schopné naskenovať naraz až šesťdesiat listov, ale aj plastové a embosované karty až do hrúbky 4 mm, alebo dokonca aj cestovné pasy.

O kvalitu vysokorýchlostného spracovania obrazu sa stará vstavaný procesor DR a aktívny režim pre nastavenie prahových hodnôt (Threshold mode), ktorý pomáha spracovať dôležité informácie a zabezpečuje výnimočnú kvalitu pre správne načítanie informácií. Výsledkom je možnosť plynulejšej práce bez zbytočného zdržania, o čom svedčí výkon až 90 naskenovaných obrázkov za minútu. Nový model imageFORMULA DR-S150 vďaka zvolenej spoľahlivej skenovacej technológii dáva možnosť uspokojiť potreby širšieho spektra zákazníkov – od finančných spoločností cez rad malých a stredných podnikov v rôznych odboroch až po malé či domáce kancelárie.

Jednoduché použitie

Veľký farebný dotykový LCD displej zabezpečuje jednoduché ovládanie, či už stroj využívajú menšie tímy, alebo je umiestnený v domácej kancelárii. Skener DR-S150 podporuje PUSH skenovanie, teda odosielanie dokumentov priamo na špecifické miesto v sieti, bez potreby pripojenia zariadenia k počítaču. Vďaka samostatnému tlačidlu pre skenovanie úloh môže celý tím ľahko využívať prednastavené pracovné procesy k tomu, aby skener dokumenty rýchlo naskenoval a odosielal presne tam, kam ich potrebujete. To všetko navyše s optimalizovanou kvalitou obrazu a pripravené na okamžité ďalšie spracovanie.

Výkonné spracovanie vďaka softvéru

Prvý stolný skener spoločnosti Canon nesúci označenie imageFORMULA DR-S150 disponuje profesionálnym softvérom CaptureOnTouch Pro, ktorý ponúka inteligentné riešenia pre skenovanie a ukladanie obrázkov a dokumentov. Vďaka podpore OCR, rozpoznanie čiarových a 2D kódov pomôže firmám s efektívnejším spracovaním dokumentov od automatizovaného rozdelenia dávok cez pomenovanie dokumentov až po zisťovanie metadát pre ich jednoduché začlenenie do workflow celej firmy.

Tim Brosnihan, produktový manažér spoločnosti Canon pre Európu, hovorí: „Či už potrebujete zariadenie pre malú kanceláriu, kde ho bude zdieľať viac pracovníkov, zariadenie pre jednotlivé oddelenia alebo pre kancelárie svojich pobočiek, aby ste zlepšili efektivitu pracovných procesov a zvýšili produktivitu, je nový model DR-S150 tým pravým riešením.

Na trhu rastie dopyt po výkonných, spoľahlivých, a pritom kompaktných skeneroch, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pripojenia a využitia pre rôzne aplikácie a prostredia. Preto nás teší, že Canon môže predstaviť stolný skener so širokými možnosťami konektivity prostredníctvom USB, kábla alebo bezdrôtového pripojenia. Zákazníkom tak ponúkame nový nástroj, ktorý budú môcť použiť v každej situácii. Môžu skenovať do počítača, priamo do zložky po sieti, alebo dokonca do mobilných zariadení. Nové skenery imageFORMULA DR-S150 poskytujú používateľom spoľahlivé a flexibilné riešenia, ktoré môžu využiť v službách pre svojich zákazníkov.“

Ďalšie informácie