Canon uvádza na trh MS-500, prvú kameru s ultra vysokou citlivosťou na svete, vybavenou snímačom SPAD používaným pre natáčanie farebných videí

BRATISLAVA, 1. august 2023 – Spoločnosť Canon Inc. dnes oznámila, že koncom augusta 2023 uvedie na trh kameru MS-500 s vymeniteľnými objektívmi a ultra vysokou citlivosťou vybavenou 1“ snímačom SPAD (Single Photon Avalanche Diode) s najvyšším počtom 3,2 megapixelov na svete1.

_hero

MS-500

V oblastiach s extrémne vysokými požiadavkami na zabezpečenie, ako sú prístavy, zariadenia verejnej infraštruktúry a štátne hranice, sú vyžadované vysoko presné monitorovacie systémy, ktoré presne zachytia ciele cez deň aj v noci. Nová kamera MS-500 je prvá kamera na svete2 s ultra vysokou citlivosťou. Je vybavená snímačom SPAD používaným na natáčanie farebného videa pri minimálnom osvetlení objektu 0,001 lux3. Pri použití v kombinácii s profesionálnymi ultra teleobjektívmi možno zaobstarať jasné videá objektov na vzdialenosť niekoľkých kilometrov aj v nočnej tme. Posilnením radu kamier s ultra vysokou citlivosťou ako ME20/ML4 pomáha Canon uspokojiť rôzne potreby pre zhotovovanie video záznamu pre bezpečnostné účely.

1. Kombinácia senzora SPAD a profesionálnych objektívov umožňuje sledovanie na veľké vzdialenosti aj v noci

Senzor SPAD využíva technológiu známu ako „počítanie fotónov“, ktorá počíta svetelné častice (fotóny), ktoré vstupujú do pixelu. Keď sú prichádzajúce fotóny premenené na elektrický náboj, môžu byť okamžite zosilnené až miliónkrát a extrahované ako silný signál, čo umožňuje detekovať aj malé množstvo svetla. Okrem toho je možné každý jednotlivý fotón digitálne spočítať a tým zaistiť, aby počas čítania signálu nebol generovaný šum - čo je kľúčová výhoda senzorov SPAD. To umožňuje natáčanie videa v jasných farbách aj pri slabom osvetlení 0,001 luxu. Uchytenie objektívu zaisťuje bajonet podľa štandardov BTA S-1005B, ktorý je široko používaným bajonetom pre profesionálne kamerové objektívy. S využitím rozsiahleho radu profesionálnych ultra teleobjektívov Canon je možné identifikovať objekty na vzdialenosť niekoľkých kilometrov aj v nočnej tme.

2. Je tu tiež funkcia korekcie obrazu pre zlepšenie viditeľnosti, vrátane redukcie šumu a oparu

Pri nočnom monitorovaní a dohľade na veľké vzdialenosti môže šum a vlnenie atmosféry, najmä v tmavom prostredí, spôsobiť problémy s čistotou videa. Na vyriešenie tohto problému je tu štandardne funkcia „CrispImg2“, ktorá optimalizuje nastavenie ostrosti, gama krivky a redukcia šumu, a ktorá umožňuje upraviť nastavenie kvality obrazu podľa monitorovacej aplikácie. To umožňuje natáčať videá s vynikajúcim obrazom v ktorúkoľvek dennú alebo nočnú dobu. MS-500 tiež podporuje funkciu „kompenzácia oparu“, ktorá znižuje účinky oparu a hmly. Automaticky nastaví správny kontrast a poskytuje funkcie pre korekciu obrazu, ktoré zlepšujú kvalitu videa.

Ďalšie informácie

MS-500 Obrázky
  1. Medzi senzormi SPAD používané na natáčanie videa. K 31. júlu 2023. Na základe výskumu spoločnosti Canon. Cca 2,1 milióna efektívnych pixelov.
  2. Medzi kamerami vybavenými SPAD senzormi používanými na natáčanie farebného videa. K 31. júlu 2023. Na základe výskumu spoločnosti Canon.
  3. Farba (nočný režim), žiadna akumulácia svetla, ekvivalent f/1,4, rýchlosť uzávierky 1/30 sekundy, maximálny zisk 50IRE.
  4. ME20F-SH (uvedená v decembri 2015), ME20F-SHN (uvedená vo februári 2018), ML-100 M58 (uvedená v decembri 2020), ML-105 EF (uvedená v apríli 2021)