Canon uvádza na trh upravenú verziu bezdrôtového rádiového ovládača bleskov Speedlite Transmitter ST-E3-RT (Ver. 2)

BRATISLAVA, 4. februára 2021 – Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila ST-E3-RT (Ver.2) – modernizovanú verziu vysielača ST-E3-RT. Upravený vysielač umožňuje synchronizované odpaľovanie bleskov Speedlite na vzdialenosť až 30 m a dáva profesionálnym fotografom väčšiu tvorivú slobodu v štúdiu aj v plenéri. Podporuje najdôležitejšie funkcie nedávno predstaveného blesku Speedlite EL-1 a ponúka aj nové možnosti pri použití s predtým uvedenými bleskami RT radu Speedlite – vrátane bezdrôtovej (rádiom riadenej) synchronizácie na druhú lameluᶦ.

Medzi ďalšie nové funkcie vysielača ST-E3-RT (Ver. 2) patrí podpora mikro záblesku s nízkym výkonom 1/8192 v prípade blesku Speedlite EL-12 alebo nová pamäť nastavenia blesku (FE Memory) pre fotografov, ktorí používajú manuálny režim.


Vysoká kvalita a flexibilita pri práci


Prostredníctvom bezdrôtového rádiové ovládanie a synchronizácie na druhú lamelu3 odpaľuje vysielač ST-E3-RT (Ver. 2) blesk na konci dlhej expozície. Pomáha tak dosiahnuť prirodzený dojem pri fotografovaní objektov v pohybe. Vysielač ST-E3-RT (Ver. 2) túto funkciu teraz ponúka v bezdrôtovej podobe, čím používateľom poskytuje väčšiu flexibilitu v rôznych fotografických situáciách.


Pri fotografovaní s otvorenou clonou, prípadne s vysokou citlivosťou, sa často stáva, že blesk fotografovaný objekt a scénu presvieti. To fotografa núti zmeniť nastavenia alebo usporiadanie scény. Tým sa však stráca zamýšľaný efekt. V spojení s bleskom Speedlite EL-14 dokáže vysielač odpáliť mikro záblesk s 1/8192 výkonu a jemne tak scénu prisvietiť, a to bez narušenia atmosféry či presvietenia pôvodného osvetlenia. Táto funkcia je ideálna pre módnych a portrétnych fotografov, ktorí chcú zachytiť scénu s prirodzenou atmosférou.


Vysielač ST-E3-RT (Ver. 2) stavia na flexibilných schopnostiach pôvodného modelu vysielača. Podporuje pamäť nastavenia blesku (FE Memory), vďaka ktorej je možné rýchlejšie a pohodlnejšie ručne upravovať hodnoty. Teraz nie je nutné testovať nastavenia na niekoľkých skúšobných snímkach, ale zrealizovať prvú snímku rovno s hodnotami automaticky nastavenými podľa merania objektívom v režime E-TTL. Následne môže používateľ prepnúť blesky do ručného režimu a vykonať úpravy nastavenia podľa potreby, pričom pôvodné nastavenie E-TTL zostáva uložené.


Predĺženie životnosti produktu


Canon Europe taktiež súčasným používateľom ponúka spoplatnenú modernizáciu modelu ST-E3-RT. Používatelia môžu svoje vysielače zaslať do niektorého z uvedených servisných stredísk spoločnosti Canon k modernizácii, ktorá pridáva nové funkcie a schopnosti, aké ponúka ST-E3-RT (Ver. 2).


Ďalšie informácie o vysielačmi ST-E3-RT (Ver.2) a jeho kompatibilite nájdete na stránkach: https://www.canon-europe.com/cameras/speedlite-transmitter-st-e3-rt-v2/1 S podporovanými fotoaparátmi uvedenými na trh od roku 2020, s najnovším firmvérom (napr. EOS-1D X Mark III a EOS R5 / R6, nie však EOS 850D). Podporuje blesky Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.
2 1/8192 výkonu iba pri blesku EL-1 (pri vysokorýchlostnej synchronizácii sa zvyšuje na 1/128 výkonu).
3 S podporovanými fotoaparátmi uvedenými na trh od roku 2020, s najnovším firmvérom (napr. EOS-1D X Mark III a EOS R5 / R6, nie však EOS 850D). Podporuje blesky Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.
4 1/8192 výkonu iba pri blesku EL-1 (pri vysokorýchlostnej synchronizácii sa zvyšuje na 1/128 výkonu).