A man stands under a city centre bridge beside a road to take a photo with a Canon camera.

Rady a techniky

TECHNOLÓGIA

Vysvetlenie rozdielov snímača APS-C a plnoformátového snímača

Aký je rozdiel medzi fotoaparátom APS-C a plnoformátovým fotoaparátom a ktorý je pre vás vhodný?

Prečítajte si viac

APS-C vs full-frame

Naše rady a techniky

Chceli by ste si osvojiť základné zručnosti fotografovania, vyskúšať nové kreatívne techniky alebo zlepšiť svoje výsledky? V takom prípade vám naše odborné rady a návody dodajú potrebnú sebaistotu a schopnosti, vďaka ktorým budete dnes excelovať.

Hľadáte niečo konkrétne? Spresnite vyhľadávanie
Filtrovať podľa

See the difference with a specialist action lens

Obľúbeným spôsobom na dosiahnutie vysokokvalitných akčných záberov je vyplniť rám fotografie akciou a zobraziť objekt zblízka so všetkými detailmi. To môžete dosiahnuť použitím špecializovaných objektívov, ktoré umožňujú získať záber zblízka bez toho, aby ste boli blízko. Pozrite si naše rady o tom, ako zachytiť ten najkrajší záber s najlepšími objektívmi.

Prečítajte si viac

corgi running

Fotografovanie akcie je založené na zachytení momentov prebiehajúcich v zlomku sekundy. Budete musieť držať tempo s priebehom hry, nasledovať svojich priateľov na snowboarde alebo byť pripravený zachytiť mestských surfistov pri jazde na vlnách. Ak však budete pripravení, nebudete sa musieť pohybovať rovnako rýchlo.

Prečítajte si viac

time lapse of night sky

Nepochybne ste už niekde videli úchvatné časozberné video zachytávajúce mliečnu dráhu žiariacu na nočnej oblohe či premávku ženúcu sa ulicami mesta. V tomto krátkom videu a sprievodcovi sa dozviete, ako sa pustiť do snímania časozberných fotografií.

Prečítajte si viac

Zaujíma vás konkrétny technika fotografovania?