Osem nových veľkoformátových tlačiarní ColorWave a PlotWave od Canonu vsádza na bezpečnosť a intuitívnosť

BRATISLAVA, 8. septembra 2020 – Kreatívci, ktorí bojujú s krátkymi termíny dodania, chcú chrániť svoje dáta a tlačiť správne na prvýkrát v akejkoľvek kancelárii či produkčnom prostredí. Spoločnosť Canon pre nich pripravila nové komplexné riešenie v podobe inovovaných radov veľkoformátových tlačiarní ColorWave a PlotWave – tri nové modely strojov ColorWave (3600, 3800 a 9000) a päť nových modelov čiernobielych tlačiarní PlotWave (3000, 3500, 5000, 5500 a 7500). Všetky tieto modely boli navrhnuté tak, aby podporovali kreativitu v každom štádiu tvorivého procesu – od vizualizácie nápadov cez proces vývoja, až po finálne návrhy. Všetky novinky stavajú na spoľahlivých technológiách spoločnosti Canon a ponúkajú zdokonalené bezpečnostné prvky aj jednoduchšie ovládanie.

„Spoločnosť Canon má dlhodobé skúsenosti s veľkoformátovou tlačou a sústreďuje sa na vývoj inovatívnych technológií s cieľom naplniť neustále sa vyvíjajúce potreby našich zákazníkov a umožniť im tlačiť koncepty a návrhy vo vysokej kvalite hneď na prvýkrát,“ hovorí Martijn Fransen, riaditeľ divízie Strategy & Marketing, technical Document Systems Canon Production Printing.


Komplexné riešenie a vysoká kompatibilita


Automatizovaná produkcia veľkoformátovej tlače je teraz jednoduchšia ako nikdy predtým. Tlačiarne ColorWave a PlotWave umožňujú svojim používateľom integráciu voliteľných dokončovacích a skenovacích riešení. Navyše je možné ktorúkoľvek tlačiareň z týchto radov doplniť o širokú škálu kompatibilných, prípadne existujúcich skladacích či stohovacích finišerov a získať tak riešenie vyhovujúce špecifickým požiadavkám. Canon tak predstavuje skutočné riešenie "all-in-one", ktoré je navyše kompaktné a produktívne.


S novými modelmi oboch radov veľkoformátových tlačiarní sú tiež kompatibilné skenovacie zariadenia Scanner Express, ktoré je možné umiestniť na hornú časť tlačiarní PlotWave a ColorWave pre walk-up použitie. Samostatne stojaci produkčný Scanner Professional pre maximálnu produktivitu a kvalitu môže byť pripojený k jednej alebo viacerým tlačiarňam.


„Tlačiarne z týchto modelových radov boli navrhnuté ako udržateľné, kompaktné a ergonomické riešenia, ktoré sa hodia kamkoľvek – od firemných pracovísk cez copy shopy, až po produkčné prostredie. Okrem toho je ich prevádzka veľmi tichá, takže vás pri práci nebudú takmer vôbec rušiť,“ hovorí Martijn Fransen.


Technológie, ktorým môžete veriť


Inovované portfólio tlačiarní ColorWave a PlotWave spĺňa najprísnejšie bezpečnostné štandardy a dáva istotu spoločnostiam, ktorých dáta musia byť chránené – od oddelení zaoberajúcich sa výskumom a vývojom, ktoré tlačia dôverné prototypy, až po stavebné spoločnosti, ktoré v rámci bezpečnosti budov potrebujú uchovávať plány v dôvernom režime.


To všetko zabezpečí integrované zabezpečenie tlače SMARTshield. Vďaka nemu možno bezpečne odosielať súbory do tlačiarne a ukladať dáta podľa súčasných štandardov ochrany osobných údajov o používateľovi a ochrany tlačových dát pred krádežou alebo náhodným únikom. SMARTshield tiež predchádza hackerským útokom tým, že k dôverným súborom tlačiarne pustí naozaj len osoby vo vnútri organizácie.


Intuitívny a používateľsky prívetivý


Výhodou nového rozhrania tlačiarní ColorWave a PlotWave je jeho intuitívnosť – tlačiarne sa ľahko ovládajú aj nezaškoleným osobám. Súčasťou riešenia je softvérový rad ClearConnect, ktorý zabezpečuje optimalizáciu pracovného procesu pre akúkoľvek jednotlivú tlačovú úlohu či komplexnú sadu dokumentov zloženú z viacerých súborov. Softvér dáva aktívne odporúčania a varovania obsluhe a poskytuje presné náhľady tlače, čo používateľovi umožňuje urobiť pred tlačou ešte nevyhnutné korekcie. Zároveň dáva možnosť ľahko poslať súbor do tlače z akéhokoľvek miesta či zariadenia.


Súčasťou balíčka ClearConnect je aj softvér Publisher Select. Ten urýchľuje proces navrhovania, a navyše šetrí čas vďaka eliminácii nevydarených výtlačkov a nepoužiteľného materiálu. Náhľad, ktorý používateľ vidí na svojom počítači, tak presne zodpovedá tomu, čo skutočne vytlačí. Publisher Select umožňuje pripojenie dvoch tlačiarní z produktového radu veľkoformátových tlačiarní Canon a funkciu priradenia špecializovaných šablón médií tlačovým úlohám alebo jednotlivým súborom, ktoré sú jej súčasťou.


Riadiaca jednotka PowerSync umožňuje pri všetkých modeloch radov ColorWave a PlotWave jednoduchú integráciu do siete vrátane začlenenia do uniFLOW pre bezpečnú tlač a účtovanie.


„Spätná väzba od našich zákazníkov týkajúca sa radov ColorWave a PlotWave bola až doteraz extrémne pozitívna. Aj napriek tomu dokážeme vďaka inováciám ponúknuť ešte integrovanešie a intuitívnejšie portfólio strojov. S novými modelmi, ktoré integrujú skenovanie a dokončovanie s jednoduchším ovládaním a zdokonalenými bezpečnostnými prvkami, prinášame našim zákazníkom dokonalé komplexné riešenie,“ uzatvára Martijn Fransen, riaditeľ divízie Strategy & Marketing, Technical Document Systems Canon Production Printing.


Podrobné informácie o nových strojoch ColorWave a PlotWave a možnosti virtuálnej prehliadky nájdete tu: