Kvalitnejšia produkcia obsahu vďaka najnovšej bezzrkadlovky Canon systému EOS R. Canon EOS R50 je malá a ľahko ovládateľná bezzrkadlovka so snímačom APS-C navrhnutá s ohľadom na tvorcov obsahu

BRATISLAVA, 8. februára 2023 – Spoločnosť Canon Europe dnes predstavuje nový fotoaparát EOS R50, ktorý otvára ideálnu cestu do rodiny fotoaparátov EOS R, a to najmä tvorcom obsahu, ktorí chcú pozdvihnúť úroveň produkcie nad možnosti smartfónu. Natáčanie v 4K, skvelý zvuk a ostré snímky, to všetko tento všestranný fotoaparát zvládne. Jeho prívetivé používateľské rozhranie, zjednodušená ergonómia a nové pokročilé automatické režimy zabezpečujú výsledky porovnateľné s profesionálnymi prístrojmi. EOS R50 je ideálny pre všetkých začínajúcich tvorcov, ktorí hľadajú fotoaparát na zdokonalenie svojho filmového aj fotografického štýlu. Spoločnosť Canon zároveň na trh uvádza kompaktný teleobjektív RF-S 55-210 mm F5-7.1 IS STM vyvinutý špeciálne pre fotoaparáty APS-C radu EOS R.

EOS R50

EOS R50

Fotografujte s ľahkosťou
Vďaka ľahkej konštrukcii a pohodlnému úchopu si môžu aktívni tvorcovia obsahu brať svoj EOS R50 kamkoľvek. Pomocou polohovateľnej dotykovej obrazovky môžete komponovať záber z ľubovoľného uhla – zhora, zdola alebo s fotoaparátom otočeným k sebe pre vlogovanie a autoportréty. Vďaka dotykovej obrazovke, elektronickému hľadáčiku a zjednodušenému rozloženiu ovládacích prvkov je ovládanie fotoaparátu úplne intuitívne.

Kreatívny asistent automaticky ponúka ideálne nastavenie pre rôzne scény, zatiaľ čo funkcia kreatívneho bracketingu umožňuje nasnímať viac variantov každej snímky s rôznymi parametrami. Vďaka tomu je EOS R50 ideálny pre každého, kto hľadá fotoaparát, s ktorým by mohol rozvíjať svoje schopnosti vlastným tempom.

Tvorte ako profesionáli
Snímač formátu APS-C s vysokým rozlíšením 24,2 milióna bodov ponúka skutočnú kontrolu nad hĺbkou ostrosti, zhotovuje ostré, detailne prekreslené snímky s príjemne rozostreným pozadím a zaznamenáva video v rozlíšení UHD 4K 30p prevzorkované z rozlíšenia 6K. Automatické zlučovanie snímok vo fotoaparáte zaručuje ostrosť pri fotografovaní detailov zblízka. Fotoaparát sa môže tiež pochváliť zníženým digitálnym šumom, obmedzením svetlých prepalov pri nočnom fotografovaní a vyšším kontrastom pri širokom dynamickom rozsahu.

R50 dáva používateľom väčšie možnosti uplatniť kreativitu okrem iného aj vďaka funkcii automatického ostrenia so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS Auto Focus II, ktorá detekuje a sleduje osoby, zvieratá a vozidlá a umožňuje rýchlo zaostriť aj na objekty v pohybe. K tomu ponúka sekvenčné snímanie rýchlosťou 12 sn./s s elektronickou prvou lamelou alebo 15 sn./s s tichou elektronickou uzávierkou. Nikdy vám teda neunikne žiadny vzácny okamih.

Kompatibilita s objektívmi RF a možnosť použiť objektívy radu EF s adaptérom umožňuje fotografovať skutočne čokoľvek. EOS R50 zaručuje konzistentné výsledky umeleckých kvalít, či už použijete ultraširokouhlý objektív, univerzálny zoom, dlhý teleobjektív alebo pevné sklo.

Vďaka multifunkčným sánkam môžu vloggeri k fotoaparátu ľahko pripojiť externé príslušenstvo, napríklad mikrofón, ktorý tak bude odolnejší voči okolitému hluku ako pri pripojení káblom. Sánky môžu tiež slúžiť na napájanie nového príslušenstva z batérie fotoaparátu, takže používatelia nemusia riešiť energiu pri práci v teréne.

Jednoduché pripojenie a zdieľanie
Fotoaparát dáva ambicióznym tvorcom obsahu možnosť prekračovať hranice bez toho, aby museli opustiť svoje zavedené postupy. Bezproblémové pripojenie cez Wi-Fi® a Bluetooth®1 umožňuje pomocou aplikácie Camera Connect prenášať snímky a videá z fotoaparátu a okamžite ich zdieľať alebo ovládať prístroj na diaľku. Pripojenie cez Bluetooth je tiež ideálnym riešením pre vlogovanie alebo skupinové fotografie, pretože umožňuje jednoduché ovládanie pomocou diaľkového ovládača BR-E1 alebo smartfónu, vrátane zhotovovania snímok alebo spustenia a zastavenia nahrávania. Fotoaparát EOS R50 je tiež možné používať ako webovú kameru pri pripojení cez USB vďaka technológii UVC/UAC, pričom nie je nutný žiadny ďalší softvér.

Spoločnosť Canon tiež aktualizovala web služby image.canon, ktorú teraz môže využívať širší okruh používateľov vďaka podpore videa Adobe® Lightroom® a firemného využitia, s kompatibilitou s množstvom služieb vrátane Frame.io a účtov Google PhotoTM 2.

Dokonalý zoomový objektív na cesty
RF-S 55-210 mm F5-7.1 IS STM je kompaktný všestranný objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou (cca 3,8x) a bajonetom RF, ktorý je ideálny na zachytenie vzdialenejších objektov alebo na dosiahnutie lichotivého vzhľadu pri portrétoch, kde objekt vystupuje na mäkkom pozadí. Vďaka stabilizácii obrazu môžu používatelia zhotovovať ostré fotografie aj bez statívu. Systém automatického ostrenia STM má tichý a hladký chod, takže je ideálny na natáčanie videa. Objektív RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM je ideálny pre fotografovanie na cestách, ale aj športu alebo domácich maznáčikov. Je vhodný pre používateľov, ktorí chcú experimentovať s rôznym nastavením a predĺžiť si dosah. Objektív je ideálnym doplnkom pre používateľov fotoaparátov EOS R50 s objektívom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM.

Cena novinky Canon EOS R50 bude od 829 EUR s DPH a dostupná bude koncom marca 2023.

Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R50:

• Snímač formátu APS-C s rozlíšením 24,2 milióna bodov
• Nové pokročilé automatické režimy
• Automatické ostrenie pomocou technológie Dual Pixel CMOS Auto Focus II
• Otočný a výklopný dotykový displej s uhlopriečkou 3 palce
• Video UHD 4K 30p prevzorkované z 6K

Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu Canon RF 24-50 mm F4.5-6.3 IS STM:

• Teleobjektív typu RF-S s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou (cca 3,8x) pokrýva rozsah 88-336 mm v prepočte na kinofilm
• Nová optika využívajúca asférické šošovky PMo
• Umožňuje fotografovanie zblízka pri maximálnom zväčšení 0,28x
• Optická stabilizácia obrazu až o 4,5 EV (štandard CIPA) a 7 EV pri použití spoločne so stabilizáciou v tele prístroja (IBIS)

  1. Prístroj je vybavený technológiou Bluetooth® s nízkou spotrebou Názov Bluetooth® a logo sú ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe Ltd. ich smie používať na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy patria ich príslušným vlastníkom. Wi-Fi® je ochranná známka Wi-Fi Alliance. Názov Bluetooth® a logo sú ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Inc. ich smie používať na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy patria ich príslušným vlastníkom.
  2. Google Play a Android sú ochranné známky spoločnosti Google LLC.