Trvalá udržateľnosť v spoločnosti Canon

Meníme spôsob prevádzky a výroby, aby sme formovali udržateľnejší svet pre ľudí a našu planétu.

Zameriavame sa aj na to, aby sme boli zodpovedným partnerom našich zákazníkov tak, že im pomáhame plniť ich záväzky v oblasti udržateľnosti.

Canon Picturing a Sustainable Future
Udržateľný svet

Zníženie CO2

Naším cieľom je do roku 2050 v súlade s Parížskou dohodou dosiahnuť nulové uhlíkové emisie. Zahŕňa to dôsledné opatrenia v rámci celého nášho podnikania, počnúc prevádzkou, výrobou či prepravou až po dizajn a balenie produktu.

Do roka 2030 sme si stanovili krátkodobé ciele a predložili sme ich SBTi (Iniciatíva vedecky podložených cieľov) na účely transparentnosti a overenia.

Podnik obehového hospodárstva

Našou ambíciou je stať sa podnikom obehového hospodárstva. Chceme dosiahnuť, aby sa každý výrobok a materiál navrhol, vytvoril opätovne použil, opravil a recykloval v uzavretom cykle.

Naša inovačná výroba nám pomáha sa zbavovať odpadu a používať naše produkty a materiály dlhšie.

20220331 MK

Vzdelávacie a mládežnícke programy

Mladí ľudia si zaslúžia a potrebujú mať hlas na formovaní budúcnosti nášho sveta.

Podporujeme mladých ľudí, aby sa podelili o svoje príbehy v spolupráci s mimovládnymi organizáciami (MVO) a s podporou našich veľvyslancov spoločnosti Canon ako partnerov poskytovania programov.

Podpora miestnych komunít

Naše aktivity v oblasti udržateľnosti sa zameriavajú aj na iniciatívy, ktoré pomáhajú vytvoriť pozitívny sociálny a environmentálny vplyv na naše miestne komunity.

Obráťte sa na náš tím pre trvalú udržateľnosť

Podeľte sa o svoje myšlienky a otázky s naším tímom pre trvalú udržateľnosť

Partnerstvá a programy

Spolupracujeme s našimi zákazníkmi, obchodnými a priemyselnými partnermi, aby sme pomohli pozitívne prispieť ku klimatickým opatreniam.

 • Drobný les

  V celom Spojenom kráľovstve sa malé plochy pôdy menia na tzv. „drobné lesy“, ako súčasť projektu organizovaného spoločnosťou Earthwatch Europe, ktorú spoločnosť Canon hrdo podporuje.

 • Coral Spawning Lab

  Spoločnosť Coral Spawning Lab spolu s medzinárodnými partnermi vedie inovatívny výskum koralov s cieľom vyvinúť techniky na stimuláciu reprodukcie koralov. Chcú rozvinúť tento popredný vedecký výskum na dosiahnutie reálneho ekologického prínosu. Vďaka svojej práci zachránia ohrozené koraly, zabezpečia svetové koralové útesy a vyškolia ich ochrancov.

Uznanie v zozname CDP A

 • Za rok 2023 získala spoločnosť Canon od organizácie CDP hodnotenie A v oblasti klimatických zmien. Na ich najvyššie hodnotený zoznam A sme boli zaradení tretíkrát ,čo nás radí medzi 2 % najlepšie hodnotených spoločností v tejto kategórii.

  CDP je medzinárodná environmentálna nezisková organizácia, ktorá hodnotí významné spoločnosti a organizácie na celom svete z hľadiska ich úsilia o riešenie environmentálnych problémov.

 • Väčšina produktov spoločnosti Canon získala od nemeckej federálnej vlády environmentálnu značku Modrý anjel

 • Od roku 2020 sa konsolidovaná certifikácia ISO 14001 vzťahuje na spoločnosť Canon Inc., ako aj na 124 spoločností skupiny v 40 krajinách (593 prevádzok)a regiónoch na celom svete

Zistite viac

Pridajte sa do konverzácie na našich sociálnych kanáloch

KONTAKTUJTE NÁS

Ozvite sa

Podeľte sa o svoje myšlienky a otázky s naším tímom pre trvalú udržateľnosť