Spoločnosť Canon sa prostredníctvom programu rozvoja študentov Future Focus (Canon Student Development Programme) zaviazala k ďalšej generácii kreatívnych rozprávačov príbehov

BRATISLAVA, 6. apríl 2021 – Spoločnosť Canon Europe s potešením oznamuje program rozvoja študentov Future Focus – Canon Student Development Programme 2021 (CSDP 2021) – ktorý sa koná už po piatykrát. Počas štyroch dní od 1. do 4. septembra 2021 ponúkne 250 študentom z celej Európy, Stredného východu a Afriky exkluzívnu príležitosť zúčastniť sa tohto vzdelávacieho programu na mieru, ktorý je zameraný na zdokonalenie vizuálnych schopností rozprávania študentov a naštartovanie ich kariéry.

  • Špičkové poradenstvo, zhodnotenie portfólia a individuálny mentoring od profesionálov v odbore
  • Bezkonkurenčný prístup k inšpiratívnym prednáškam a prednášajúcim, ktoré sa konajú digitálne už druhý rok po sebe

Dôležitosť fotografie a podpory jej stúpajúcich hviezd sa tento rok stala zrejmejšou ako kedykoľvek predtým, pretože má moc formovať vnímanie sveta, rozprávať príbehy a vytvárať históriu. Už začiatkom apríla 2021 ponúkne druhé digitálne vydanie CSDP 2021 úspešným účastníkom príležitosť nechať si zhodnotiť svoje portfólio, a to niektorými z najvplyvnejších mien vo svete fotografie, aby im pomohli stať sa profesionálmi.


Každý študent bude mať cez leto priradeného mentora, od ktorého získa čas na individuálnu prípravu pred tým, ako bude ich portfólio hodnotené skupinou odborníkov v septembri. Tento rok budú medzi mentormi svetoví profesionáli z oblasti fotografie, vrátane ambasádorov spoločnosti Canon, ako je fotografka Laura El-Tantawyová alebo fotoreportér Muhammed Muheisen, ktorý je dvojnásobným držiteľom Pulitzerovej ceny.


Okrem zhodnotenia portfólia mladých fotografov bude program obsahovať aj sériu inšpiratívnych prednášok, ktoré sa uskutočnia v digitálnom priestore, ktoré budú vedené svetovo uznávanými odborníkmi vrátane fotografov, redaktorov a vydavateľov, ktorí budú zdieľať praktické rady, svoje myšlienky a pohľady na trendy a vývoj v priemysle.


Od roku 2017 sa programu zúčastnilo už viac ako 800 študentov. Pre niektorých z nich sa stal tento program spúšťačom neuveriteľnej kariéry. Absolventi ako Ksenia Kuleshova (2017), ktorá sa stala úspešnou fotoreportérkou, pravidelne pracuje pre publikácie ako The New York Times alebo The Wall Street Journal, zatiaľ čo Michele Spatari (2018) je oceňovaným dokumentárnym a spravodajským fotografom agentúry AFP, ktorý zachytil niektoré z najvýznamnejších udalostí nedávnej histórie vrátane pandémie Covid-19. Od účasti v programe CSDP sa obaja fotografi stali ambasádormi spoločnosti Canon.


Ksenia Kuleshova, absolventka programu CSDP a ambasádorka spoločnosti Canon uviedla: „Canon Student Development Programme spoločnosti Canon je skvelou príležitosťou pre začínajúcich fotografov, ako získať neoceniteľné skúsenosti, poradiť sa s profesionálmi v odbore a diskutovať s nimi. Počas môjho pôsobenia v programe som sa dozvedela nielen to, ako sa lepšie presadiť a propagovať svoju prácu, ale taktiež ako ju využiť na premýšľanie o mojich skúsenostiach a motiváciu samej seba.“


Susie Donaldson, európska marketingová riaditeľka ITCG pre spoločnosť Canon EMEA, povedala: „Blížime sa k piatemu ročníku programu Canon Student Development Programme a s radosťou vítame na palube ďalšiu generáciu kreatívnych rozprávačov. V rámci programu Future Focus, ktorý je špecializovaným programom spoločnosti Canon na premenu mladých talentov na profesionálov, sa tešíme na podporu budúcich fotografov prostredníctvom nástrojov, vedomostí a príležitostí rozvíjať svoju kariéru a stavať na svojich schopnostiach.“


Ak sa chcete uchádzať o účasť v programe Canon Student Development Programme 2021 alebo si chcete pozrieť vstupné kritériá, tak navštívte stránku:
https://www.canon.sk/future-focus/