Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

BRATISLAVA, 28. októbra 2021 – Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát PowerShot PX, ktorý automaticky zaznamenáva kvalitné snímky s rozlíšením 11,7 MP a video vo formáte Full HD 60p. Smart funkcie prístroja PowerShot PX, ako je automatické fotografovanie a filmovanie, sú najnovším výsledkom dlhodobého úsilia spoločnosti Canon o pokroky v oblasti obrazovej techniky. Novinka prináša zmenu do zvyklostí domácich fotografov a spôsobu, akým rodiny zachytávajú svoje spomienky. Vďaka PowerShot PX môžu rodiny prežívať naplno každý okamih a zároveň ho zaznamenať bez toho, aby ktokoľvek musel stáť za objektívom.

Nový intuitívny fotoaparát si obľúbia ako rodinní fotografi, tak nadšenci technických vymožeností, ktorí ocenia smart funkcie na dokumentovanie spoločenských udalostí i každodenných zážitkov. PowerShot PX s automatickým snímaním a prednastavenými prioritami je inovatívny doplnok súčasnej domácej fotografickej výbavy a ukážka špičkových algoritmov a progresívnych funkcií, ktoré Canon neustále zavádza pri svojich produktoch.


Prežívajte každý okamih s vlastným osobným fotografom


Ak chcete zachytiť vzácne životné okamihy a byť pri tom v zábere, je PowerShot PX ideálnym riešením – sleduje dianie a inteligentne komponuje záber, aby zaznamenal prirodzený výraz a reakcie. Po zapnutí je možné prenosný PowerShot PX umiestniť kamkoľvek v domácnosti, aby zhotovoval pôsobivé momentky zo všedného života. Zároveň je možné fotografovanie aj filmovanie ovládať úplne bezdotykovo hlasovými pokynmi.


Vďaka jednoduchému kompaktnému prevedeniu s nabíjaním cez USB-C a vstavanou Wi-Fi – pre pripojenie k smart zariadeniam – je možné zobrať PowerShot PX kamkoľvek. Vďaka funkcii inteligentného rozpoznávania tváre dokáže PowerShot PX automaticky vyhľadávať vašich blízkych a udržiavať ich v zábere. Zachytí teda aj jedinečné okamihy, ktoré by inak mohli oku fotografa uniknúť. Objektív s rozsahom ohniskových vzdialeností v prepočte 19-57 mm a možnosťou náklonu a rotácie pokryje zorné pole 340˚ horizontálne a 110˚ vertikálne.


Uschovajte si to najlepšie z každého dňa


Svoj digitálny záznamník vzácnych okamihov si môžete prezerať v aplikácii PowerShot PX pre iOS a Android¹ a nechať si smart fotoaparátom poradiť, ktoré snímky sú najvydarenejšie a stoja za zachovanie. Vybrané snímky a videonahrávky sa uložia na pamäťovú kartu, z ktorej sa dajú ľahko presunúť do počítača. Vďaka aplikácii je možné fotoaparát ovládať manuálne a komponovať dokonalé zábery, a to aj na diaľku bez nutnosti prístroj kontrolovať. Rodina si môže dokonca prispôsobiť automatické nastavenie: naklopiť a pootočiť objektív pre uhol pohľadu vo vlastnom štýle a v aplikácii zvoliť známe tváre, ktoré budú mať pri snímaní vyššiu prioritu. PowerShot PX môže po pripojení k PC s príslušnou ovládacou aplikáciou slúžiť aj ako webkamera².


Hlavné funkcie a vlastnosti smart fotoaparátu PowerShot PX:


  • Automatický záznam fotografií a videa
  • Otočný objektív s možnosťou náklonu a premenlivou ohniskovou vzdialenosťou 19-57 mm (ekvivalent) s rozsahom 340˚ horizontálne a 110˚ vertikálne
  • Rozpoznávacie technológie so schopnosťou dať prioritu určitým tváram
  • Manuálne nastavenie a správa snímok pomocou aplikácie Connect pre Mini PTZ Cam
  • Wi-Fi a Bluetooth®³ uľahčujú prepojenie so smartfónmi a tabletmi