Navrhovanie a tlač plagátov priamo vo firmách. Canon predstavuje novú verziu programu PosterArtist

BRATISLAVA, 7. marca 2022 – Spoločnosť Canon Europe dnes predstavuje novú webovú verziu aplikácie „PosterArtist“¹, ktorá zjednodušuje navrhovanie a tlač plagátov priamo vo firmách. Na začatie tvorby plagátov stačí kompatibilná tlačiareň Canon a prístup na web PosterArtist, kde je k dispozícii široká škála šablón, obrázkov, písiem a ikon.

„Tlačené plagáty zostávajú jedným z najefektívnejších spôsobov budovania povedomia o produkte, službe alebo akcii. Či už ide o kampaň na predajnom mieste, miestny farmársky trh alebo komunitnú akciu, webová verzia PosterArtist umožňuje našim zákazníkom vytvárať úžasné propagačné aplikácie, dáva priestor kreativite a zvyšuje hodnotu ich tlačových zariadení,“ hovorí Hiro Imamura, viceprezident pre marketing a inovácie divízie digitálnej tlače a riešení spoločnosti Canon Europe.


Táto bezplatná webová aplikácia je kompatibilná s celým radom zariadení Canon – od veľkoformátových tlačiarní radu imagePROGRAF a produkčných tlačových strojov imagePRESS, cez multifunkčné zariadenia radu imageRUNNER, univerzálne modely i-SENSYS, až po domáce a malé kancelárske tlačiarne radov PIXMA a MAXIFY².


„Až doteraz museli zákazníci, ktorí chceli vyrábať plagáty, obvykle investovať do zložitých návrhárskych sád a stráviť značný čas zisťovaním, ako ich správne používať. Teraz môže vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu PosterArtist vytvárať pôsobivé plagáty, letáky a bannery každý zákazník spoločnosti Canon – od profesionálneho výrobcu grafiky až po domáceho používateľa – bez ohľadu na úroveň svojich dizajnérskych znalostí. Pretože je softvér prístupný odkiaľkoľvek, majú súkromní aj firemní používatelia úplnú slobodu v tom, ako si aplikáciu na tvorbu plagátov v súlade s dnešnými premenlivými spôsobmi práce prispôsobí,“ dodáva Imamura.


Rýchle a ľahké vytváranie originálnych plagátov


Nová webová verzia programu PosterArtist prevedie používateľa fázami návrhu a tlače plagátu od začiatku až do konca. Pre tých, ktorí už majú jasnú predstavu o tom, čo by chceli navrhnúť, je jednoduché vybrať si z ponuky návrhov aplikácie „Plagát“, „Leták“ alebo „Banner“. Tí, ktorí už majú v hlave jasný zámer, môžu „Vybrať tému“, napríklad „Maloobchod/Distribúcia“ alebo „Predaj“. Možnosť „Automatický návrh“ pomáha vytvárať plagáty, letáky a bannery od úplného začiatku. Výberom kategórie, napríklad „Potraviny a nápoje“, je možné vygenerovať niekoľko variantov návrhu.


Program PosterArtist ponúka prístup k miliónom bezplatných fotografií, ktoré poskytujú knižnice snímok Pexels, Pixabay a Unsplash a vďaka ktorým môžu používatelia svoje návrhy prispôsobiť tak, aby vyhovovali rôznym odvetviam – od maloobchodu a distribúcie až po gastronómiu, ubytovacie služby a vzdelávanie. Prípadne je možné importovať a použiť aj vlastný obrázok.


Zlaté a strieborné reliéfne efekty a fluorescenčný atrament


Vďaka novo vyvinutej technológii spracovania obrazu, ktorá je kompatibilná s radom zariadení Canon, je možné použiť reliéfne efekty v zlatej a striebornej farbe na zvýraznenie dizajnu³. Používatelia tlačiarní Canon imagePROGRAF radu GP⁴ môžu dodať svojim plagátom väčšiu výraznosť a pôsobivosť pomocou fluorescenčného atramentu. Je možné taktiež zvoliť tri rôzne úrovne sýtosti a upraviť tak jas tlačeného výstupu alebo zvýrazniť text, tvary, obrázky a pozadie ružovou alebo oranžovou farbou pomocou fluorescenčného ružového atramentu.