Najnovšia aktualizácia firmvéru pre zariadenia EOS R3 a R5 nastavuje nové štandardy pre bezzrkadlovky a odomyká dychberúce rozlíšenie

BRATISLAVA, 4. apríla 2023 – Canon Europe oznamuje aktualizácie firmvéru pre EOS R3 a EOS R5, čím reaguje na spätnú väzbu a požiadavky ich majiteľov. Firmvér v1.40 pre EOS R3 uľahčí kreatívne zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov pomocou funkcie Panning Assist, zatiaľ čo firmvér v1.81 pre EOS R5 ponúka vylepšené rozlíšenie. Canon taktiež oznamuje nové funkcie aplikácie Mobile File Transfer, vďaka ktorej je ešte používateľsky prívetivejší a prispôsobivejší pre rôzne typy workflow.

EOS R3

EOS R3

EOS R5

EOS R5

Nepremeškajte žiaden okamih

S firmvérom v1.40 Canon EOS R3 opäť zvyšuje úroveň v akčnej fotografii. S novou jedinečnou funkciou Canon Panning Assist je možné počas expozície použiť stabilizáciu obrazu a korekciu rozmazania objektu. To zvyšuje počet úspešných tzv. panning snímok (pohybujúci sa objekt s pohybovo neostrým okolím), ktoré môže fotograf urobiť, s časmi uzávierky až o dva kroky dlhšími, než bolo predtým možné a so schopnosťou zachovať ostré detaily.

A nie sú to len bleskurýchle zábery z motoršportu, ktoré tento upgrade podporuje. Používatelia EOS R3 môžu teraz predregistrovať až 10 osôb, aby bolo možné detekovať a sledovať ich tváre na základe priority nastavenej vo fotoaparáte1. To je užitočné najmä pri fotografovaní skupín ľudí na spoločenských udalostiach, ako sú svadby.

Zjednodušte svoj kreatívny workflow

Aktualizácie firmvéru v1.40 pre EOS R3 aj firmvéru v1.81 pre EOS R5 umožňujú automatickú ochranu snímok prenášaných prostredníctvom protokolu FTP (File Transfer Protocol). To je dôležité najmä pre agentúrnych a freelance fotografov, ktorí teraz môžu zefektívniť svoje pracovné postupy a ľahko identifikovať, ktoré snímky už preniesli, keď si sťahujú obsah karty do svojho notebooku.

Vylepšené rozlíšenie

Firmvér v1.81 pre EOS R5 umožňuje integrovanému mechanizmu stabilizátora obrazu postupne pohybovať snímačom a replikovať tak efekt menších pixelov, čo produkuje snímky s vyšším rozlíšením – až 400 MP. Takýto detail je ideálny pre fotografov, ktorí chcú zachytiť úžasnú architektúru a krajinu na cestách.

Vylepšený mobilný prenos súborov

Spoločnosť Canon tiež oznámila, že do aplikácie Mobile File Transfer pridala nové funkcie, ktoré vychádzajú v ústrety rastúcim nárokom používateľov. Aplikácia Mobile File Transfer umožňuje nahrávať a prenášať veľké množstvo snímok na servery FTP/FTPS/SFTP prostredníctvom mobilných zariadení 5G. Aktualizácia aplikácie zahŕňa zámok obrazovky, ktorý zabraňuje náhodnej operácii počas prenosu a možnosť zmeniť a upraviť nastavenia servera FTP pred prenosom pre maximálnu produktivitu. Vylepšenie používateľského rozhrania (UI) bolo tiež vykonané v reakcii na spätnú väzbu od profesionálov.

Aktualizácie firmvéru sú k dispozícii prostredníctvom aplikácie Canon Camera Connect alebo prostredníctvom webu podpory: www.canon.sk/support/

  1. Táto funkcia nemusí fungovať, pokiaľ sú tváre príliš malé na to, aby ich bolo možné detekovať, sú z profilu, alebo sú natočené pod uhlom, alebo sú čiastočne skryté; ďalej v scénach, kde sa objekt pohybuje; alebo v dôsledku určitých podmienok fotografovania.