Canon zvyšuje produktivitu flatbed tlačiarní Arizona 2300 doplnením o technológiu FLXflow

BRATISLAVA, 28. marca 2024 – Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow, ktorá prináša nové funkcie zvyšujúce produktivitu. FLXflow ponúka nielen pôvodnú funkciu „Hold“, ktorá pomáha držať médiá na bezzónovom vákuovom stole (flatbed), ale aj nové voliteľné funkcie „Float“ a „Instant Switch“, ktoré uľahčujú manipuláciu s médiami. Ďalšie funkcie ako sú režimy kvality, ovládanie rozloženia obrazu a vylepšená integrácia pracovného postupu, spolu s rozhraním, ktoré umožňuje prepojenie automatizačných systémov pre priebežné nakladanie a odoberanie médií, prinášajú vyššiu efektivitu pracovného postupu.

  • Canon Arizona 2300 FLXflow prináša nové funkcie, ktoré operátorom uľahčujú manipuláciu s ťažkými substrátmi.

  • Canon Arizona 2300 FLXflow ponúka nové funkcie „Float“ a „Instant Switch“, ktoré zlepšujú manipuláciu s médiami.

  • PRISMAelevate XL teraz dosahuje eleváciu tlače 4 mm.

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

Optimalizovaná funkčnosť

Tlačiareň Arizona 2300 FLXflow je určená pre stredný až veľkoobjemový trh veľkoformátovej grafiky a podporuje širokú škálu substrátov a aplikácií. To umožňuje zákazníkom, či už interným alebo komerčným poskytovateľom tlačových služieb (PSP), neustále sa prispôsobovať vyvíjajúcim sa spotrebiteľským trendom, ako je rastúci dopyt po personalizovaných aplikáciách a aplikáciách na objednávku. Zároveň zabezpečuje, aby personalizácia zostala ekonomicky výhodná aj pre vzorky a jednorazové. zákazky.

Systém FLXflow ponúka jedinečnú patentovanú funkciu, ktorá používateľom umožňuje médiá nielen pridržiavať, ale aj nadnášať, a je vybavený tromi funkciami – Hold, Float a Instant Switch – ktoré používateľom umožňujú rýchlejší a jednoduchší presun ťažších a nepravidelných médií po stole. Funkcia Hold, ktorá je súčasťou pôvodnej technológie FLOW, funguje tak, že udržuje médium na mieste pomocou patentovanej techniky prúdenia vzduchu. Vďaka automatickému meraniu a nastaveniu úrovne prúdenia vzduchu, ktoré pevne a presne drží rôzne typy médií na mieste, je výsledkom tejto funkcie flexibilné polohovanie s oveľa menším množstvom maskovania a lepenia, čo umožňuje obsluhe rýchlejšie dokončiť prácu.

Nová funkcia Float je voliteľná funkcia, ktorá ženie vzduch smerom nahor a vytvára tak vzduchový vankúš, ktorý umožňuje ľahké umiestnenie ťažkých alebo náročných substrátov, ako je sklo alebo veľké dosky z dibondu a preglejky, a znižuje riziko poškodenia alebo odpadu médií. Výsledkom je aj hladšia registrácia všetkých typov médií, pričom funkcia „floating without drifting“ umožňuje presné umiestnenie niekoľkých médií naraz. Funkcia Instant Switch umožňuje obsluhe jednoducho prejsť z režimu Hold na režim Float pomocou nožných pedálov pre jednoduchú obsluhu tlačiarne. To uľahčuje sňatie médií zo stola a znižuje riziko ich poškodenia.

Reliéfna a textúrovaná tlač pre neutíchajúcu kreativitu

Najnovšia verzia 2.1 aplikácie PRISMAelevate XL zdvojnásobuje výšku tlače na 4 mm a pomáha používateľom vytvárať výrazné, na dotyk príjemné grafické prvky pre aplikácie s vyvýšenou tlačou, ktoré zlepšujú a rozširujú ich ponuku produktov. Umožňuje používateľom preskúmať nové aplikácie, ako sú vysoko hodnotné, texturované, trvalé nápisy, dekorácie výrobkov, ocenenia, dekoračné materiály a prototypy obalov, rovnako ako aplikácie pre zrakovo postihnutých. Výtlačky sú trvanlivé bez nutnosti ďalších dokončovacích krokov, ako je laminácia, poťahovanie alebo lakovanie striekaním, čo vedie k menšiemu množstvu odpadu a vyššej efektivite výroby.

Maximalizácia doby prevádzky

Používatelia tlačiarne Arizona 2300 FLXflow môžu taktiež využiť nové pokročilé ovládanie rozvrhnutia obrazu, ktoré umožňuje úpravy na poslednú chvíľu priamo v tlačiarni, čo poskytuje dodatočnú flexibilitu pri umiestňovaní substrátov na stôl a obmedzuje plytvanie drahými materiálmi. Produktivitu ďalej zvyšujú nástroje servisnej podpory, ako je PRISMAservice, ktorý zaisťuje prediktívnu údržbu a uľahčuje autorizovanú vzdialenú podporu kvalifikovaných servisných technikov. Tým sa maximalizuje doba prevádzky.

Možnosť aktualizácie priamo v prevádzke

Zákazníci existujúcej tlačiarne Arizona 2300 s technológiou FLOW môžu svoju tlačiareň upgradovať na najnovšiu verziu s funkciami FLXflow, vrátane voliteľných funkcií Float a Instant Switch. Upgrade zahŕňa aj nové funkcie, ako je pokročilé ovládanie rozvrhnutia obrazu (Advanced Image Layout Controls). Alebo môžu doplniť softvér pre pracovné postupy PRISMA XL Suite, ktorý poskytuje funkciu náhľadu, vďaka ktorej používatelia vidia, ako bude vyzerať finálny produkt pred jeho vytlačením, a zároveň môžu vykonať potrebné úpravy. Vďaka úspore času je tak možné zobraziť náhľad zložitých, viacvrstvových a textúrovaných úloh a poskytnúť odhad nákladov pred tlačou.

Mathew Faulkner, riaditeľ marketingu a inovácií divízie Wide Format Printing Group pre región EMEA spoločnosti Canon Europe, uviedol: „V spoločnosti Canon sa zameriavame na neustály vývoj našej technológie flatbed tlačiarní a úzko spolupracujeme s trhom a našimi zákazníkmi na vývoji produktov, od radu tlačiarní až po softvér, ktorý ich podporuje. Práve preto sme navrhli našu tlačiareň Arizona 2300 FLXflow tak, aby bola všestranná a poskytovala vysoko kvalitné aplikácie s vyššou efektivitou a produktivitou pracovného procesu. Nástroje servisnej podpory, ako je napríklad PRISMAservice, zase pomáhajú udržiavať čo najvyššiu prevádzkyschopnosť našich zákazníkov na dosiahnutie maximálnej produktivity. A vďaka novým funkciám technológie FLXflow s pridanou funkciou "Float" uľahčuje obsluhe život pri manipulácii s nepravidelnými alebo ťažkými substrátmi, čím sa otvárajú možnosti výroby širšieho spektra vysoko hodnotných aplikácií.

V kombinácii s našou najnovšou verziou systému PRISMAelevate XL, ktorý dokáže tlačiť s eleváciou 4 mm, sa otvára ešte viac možností. Zákazníci nás neustále prekvapujú kreatívnymi aplikáciami a my sa nemôžeme dočkať, až uvidíme, čo vďaka týmto novým funkciám vytvoria.“

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Vďaka menšiemu množstvu odpadu a nižšej spotrebe energie, ako v prípade predchádzajúcich modelov, predstavuje stroj Arizona 2300 FLXflow ešte udržateľnejšie riešenie. Technológia FLXflow vyžaduje menej maskovania a podkladových vrstiev na udržanie médií na mieste. Výsledkom je menšie množstvo odpadu. Tento rad tiež spotrebuje minimálne o 15% menej energie v porovnaní s predchodcami s UV výbojkami a ponúka funkcie pre úsporu energie, ako je tlač na prvú dobrú a funkciu okamžitého zapnutia. Atramenty majú certifikáciu GREENGUARD Gold, ktorá zaručuje, že výtlačky sú bezpečné na použitie v citlivých prostrediach, ako sú nemocnice, školy a ďalšie verejné miesta.

Tlačiareň Arizona 2300 s technológiou FLXflow je modulárna a ponúka možnosť upgradu priamo na mieste voliteľným príslušenstvom Roll Media Option a technológiou FLXflow. Modulárna konštrukcia je v súlade s ďalšími nedávnymi inováciami v oblasti flatbed a roll-to-roll produktov Canon, ako je napríklad rad Colorado M, a zvyšuje životnosť zariadenia a poskytuje šikovný a udržateľnejší spôsob, ako investovať do technológie podľa toho, ako sa firma rozrastá bez toho, aby bolo nutné investovať do nového zariadenia.

Zákazníci môžu tiež využiť repasný program spoločnosti Canon, ktorý im umožní odpredať svoje obľúbené používané tlačiarne Arizona pri nákupe novej tlačiarne. Tieto staršie systémy sú skontrolované, opravené a pripravené na predaj ako repasované tlačiarne, čo ďalej predlžuje životnosť tlačiarní Arizona.

Arizona 2300 FLXflow bude k dispozícii od júna 2024 a svoju živú premiéru bude mať na veľtrhu ISA v Orlande (FL), USA, v dňoch 10. - 12. apríla 2024. Pri svojom prvom verejnom predstavení v Európe bude Arizona 2300 FLXflow tlačiť na veľtrhu drupa 2024 na stánku spoločnosti Canon v hale 8a, stánok B41-1 až B41-8. PRISMAelevate XL 2.1 bude v predaji od 10. apríla u akreditovaných partnerov aj priamych predajcov spoločnosti Canon.Ďalšie informácie:
Obrázky-Download