RIEŠENIA PRÁCE S OBRAZOM

3D fotogrametria

3D fotogrametria je proces vykonávania meraní z fotografií, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché skenovanie, úpravu a reprodukciu fyzických položiek.
3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle_01

3D fotogrametria

3D fotogrametria so spoločnosťou Canon

Renomovaný systém EOS od spoločnosti Canon dokáže posunúť vašu 3D fotogrametriu vpred vďaka väčšej presnosti a zníženým nákladom. Fotogrametria má široké uplatnenie v mnohých odvetviach a jej výhody sú presvedčivé.

SPRACOVANIE

Ako to funguje

3D fotogrametria je proces vykonávania meraní z fotografií, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché skenovanie, úpravu a reprodukciu fyzických položiek. Je to obzvlášť užitočné pre obnovenie presnej polohy povrchových bodov, čo umožňuje konverziu fyzických produktov, objektov a ľudí na digitálne súbory 2D/3D (a naopak).

Široké možnosti využitia

3D fototogrametriu je možné použiť v mnohých oblastiach, vrátane kontroly výroby, analýzy deformácie, inšpekcií a dokumentácie na širokom spektre typov objektov – malých objektov, historických predmetov, ľudí, budov, lietadiel a dokonca pôdy.

Naskenujte objekt pomocou viacerých obrázkov

Ak chcete získať informácie potrebné na meranie, nasnímajte viacero obrazov v blízkosti, nad a pod vaším predmetom, aby ich bolo možné spojiť a vytvoriť tak horizontálne a vertikálne mapovanie.

Snímajte s viac ako jedným fotoaparátom

Spustite súčasne viacero kamier, ak sú upevnené na mieste, aby ste mohli vykonať dôkladnú mapu vášho objektu z každého uhla.

Poprodukčné spracovanie sa zjednodušilo

Importujte údaje a vložte obrazy do softvérového systému na vytvorenie modelu. Špecializovaný priemyselný softvér dokáže porovnať pixely, aby našiel zhodu, a potom odhadne umiestnenie kamery, čím sa odvodí správna geometria 3D.

3D-Photograhmetry-Sample-and-Hold-lifestyle

Pripravený pomôcť vášmu obchodu

Pozrite si mnohé oblasti priemyslu a obchodu, v ktorých dokáže 3D fotogrametria vášmu obchodu pomôcť a podporiť ho.

 • 3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle_09

  Výroba

  Od kolízneho inžinierstva až po záťažové testovanie je fotogrametria dôležitou súčasťou výrobného procesu a pomáha merať a predpovedať vplyv tlakov na prototyp objektu.

 • 3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle_42

  Tvorba a dizajn

  Vykresľovanie fyzického objektu do trojrozmernej snímky je kľúčovou súčasťou procesu navrhovania a umožňuje dizajnérom robiť kľúčové zmeny bez nutnosti fyzicky remodelovať prototyp.

 • 3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle_38

  Strojárstvo a výroba

  Keď je nevyhnutné obmedziť výrobné prestoje a dodržať rozpočty, 3D fotogrametria umožňuje inžinierom vykonávať dôležité testy mimo pracoviska pomocou údajov získaných z obrázkov na výpočet a prieskum produktu.

 • 3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle_47

  3D modelovanie

  Fotogrametriu možno využiť na dosiahnutie veľmi presných a realisticky textúrovaných modelov budov, archeologických lokalít a dokonca krajiny.

 • 3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle_03

  Súkromný a verejný sektor

  Vláda a podniky môžu využívať 3D fotogrametriu pri vykonávaní rôznych úloh, ako je plánovanie miest, diaľničné inžinierstvo a iné aspekty infraštruktúry.

 • 3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle_41

  Maloobchod

  Tovar na mieste predaja, ako sú figuríny, výklady v obchode a dokonca aj rozšírená realita, to všetko môže využiť 3D fotogrametriu, aby presvedčila zákazníkov nakupovať v obchode alebo online.

 • 3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle_48

  Odvetvia médií, filmu, zábavy a voľného času

  Špeciálne efekty, ktoré sa používajú vo filmovom, televíznom a hernom priemysle, sa vo veľkej miere spoliehajú na 3D fotogrametriu, keď sa dizajnéri snažia vytvoriť prepracovaný a vysoko realistický vizuálny zážitok.

 • 3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle_05

  Architektúra a kultúrne dedičstvo

  Obnova budov a historických osád sa vo veľkej miere opiera o presné zábery, ktoré sa potom importujú do mapovacieho softvéru, aby sa tak získali realistické zobrazenia toho, ako mala lokalita vyzerať v dávnej minulosti.

 • 3D-Photogrammetry-Sample-and-Hold-lifestyle

  Obrana, bezpečnosť

  Letecké a námorné mapovanie je dôležitou súčasťou obranného plánovania a 3D fotogrametria pomáha ozbrojeným silám pri zhromažďovaní spravodajských informácií pri plánovaní pohybu jednotiek a predpovedaní nepriateľských operácií.

 • Prečo práve Canon?

  Spoločnosť Canon je už celých 80 rokov lídrom v oblasti zobrazovania. Navrhujeme, vyvíjame a vyrábame digitálne fotoaparáty, objektívy, príslušenstvo a káble a vyrábame softvér potrebný na ovládanie fotoaparátu – kombináciu, ktorá zastáva v tomto odvetví vedúcu pozíciu. Náš systém je skutočne komplexný, celý vytvorený interne, čo vám dáva dôveru v našu odbornú víziu.

  Súvisiace produkty

  Vyberte si zo širokej ponuky digitálnych zrkadloviek a fotoaparátov bez zrkadla a z nášho komplexného sortimentu si vyberte objektívy, ktoré potrebujete a ktoré vám poskytnú nástroje potrebné na presnú 3D fotogrametriu.

 • Digitálne zrkadlovky

  EOS 2000D

  Objavte vynikajúce 24,1-megapixelové fotografie a filmové videozáznamy v rozlíšení Full HD. Rozviňte svoju tvorivosť vďaka tejto zábavnej a jednoduchej digitálnej zrkadlovke.
 • Bezzrkadlové fotoaparáty

  EOS R5

  Zabudnite na to, čo viete o bezzrkadlových fotoaparátoch. Nekompromisný výkon modelu EOS R5 prináša revolúciu v oblasti fotografovania a tvorby filmov.
 • Digitálne zrkadlovky

  EOS 90D

  Plne vybavená zrkadlovka, ktorá vás dostane bližšie, umožní vám rýchlejšie snímanie a zachytáva špičkové 32,5-megapixelové zábery.
 • Digitálne zrkadlovky

  EOS 850D

  Dosiahnite novú úroveň kreatívneho ovládania a snímajte nádherne detailné fotografie a úchvatné videá v rozlíšení 4K pomocou ľahkej zrkadlovky s možnosťou pripojenia, ktorá prináša inšpiráciu aj odmenu.
 • Objektívy pre digitálne zrkadlovky

  EF 40mm f/2.8 STM

  Kompaktný plochý objektív s rýchlou clonou, ktorý sa úžasne hodí na snímanie cestovateľských a bežných fotografií.
 • Objektívy pre digitálne zrkadlovky

  EF 85mm f/1.8 USM

  Ľahký, šikovný a rýchly objektív
 • Objektívy pre digitálne zrkadlovky

  EF 50mm f/1.8 STM

  Cenovo dostupný objektív s motorčekom STM a rýchlou clonou f/1,8, vhodný na snímanie bežných fotografií, snímanie pri slabom osvetlení a fotografovanie portrétov.
 • Objektívy pre digitálne zrkadlovky

  EF 50mm f/1.4 USM

  Mimoriadne výkonný objektív, s clonou f/1,4 a motorčekom USM, vhodný na snímanie bežných fotografií, snímanie pri slabom osvetlení a fotografovanie portrétov.
 • Štandardný objektív

  RF 50mm F1.8 STM

  Kompaktný, tichý a ľahký 50 mm pevný objektív RF so širokou clonou f/1,8, s ktorým dokonale využijete svoje kreatívne videnie.
 • POTREBUJETE POMOC?

  Chcete sa dozvedieť viac o tomto riešení?

  Súvisiace články

  Tiež by vás mohlo zaujímať