Nové poňatie profesionálneho bezzrkadlového fotografického systému – Canon oznamuje vývoj revolučného prístroja EOS R5 s podporou videa v rozlíšení 8K

BRATISLAVA, 13. februára 2020 – Spoločnosť Canon dnes oznámila prípravu predaja fotoaparátu EOS R5, plnoformátového bezzrkadlového prístroja založeného na revolučnom systéme EOS R. Canon pri vývoji fotoaparátu EOS R5 vychádzal z požiadaviek a postrehov zákazníkov a v neposlednom rade aj z potrieb trhu. Fotoaparát ponúka bezkonkurenčnú rýchlosť, vysoké rozlíšenie, 8K video a špičkovú stabilizáciu obrazu. Fotografom a filmárom dáva priestor posúvať tvorivé hranice a zachytiť akciu lepšie, ako kedykoľvek predtým.

Rýchle snímanie s dokonalou kvalitou obrazu


Novým modelom Canon potvrdzuje dlhodobé zámery ďalej rozvíjať systém EOS R a ponúkať fotografom a filmárom inovatívne produkty. EOS R5 bude predstavovať výrazný výkonnostný skok s rýchlosťou 12 snímok za sekundu pri použití mechanickej uzávierky a 20 snímok za sekundu s elektronickou uzávierkou. Spojenie vysokej rýchlosti a rozlíšenia bude znamenať nový štandard, vďaka ktorému sa bezzrkadlový systém stane ideálnou voľbou pre každého, od svadobných fotografov až po wild life fotografov.


Nový prírastok do rodiny EOS R okrem iného vyniká mimoriadne účinnou technológiou stabilizácie obrazu a bleskurýchlou elektronickou komunikáciou medzi objektívom a telom fotoaparátu. EOS R5 preberá špičkové technológie vyvinuté pre túto sériu a posúva ich na novú úroveň. Novo vyvinutý systém mechanickej stabilizácie obrazu v tele prístroja spolupracuje s optickou stabilizáciou v objektíve a eliminuje chvenie obrazu pri statických snímkach a videu v každej situácii.


Video, ktoré nezostarne


EOS R5 je ideálny prístroj pre tých, ktorí chcú svojimi snímkami a videami vyniknúť nad konkurenciou. Umožňuje záznam videa o rozlíšení 8K v kinematografickej kvalite v širokom spektre filmových situácií, ako odpoveď na stúpajúci dopyt po kvalitnom videozázname s vysokým rozlíšením. Prístroj ponúka štvornásobné rozlíšenie oproti dnešnému štandardu 4K. To umožňuje tvorcom točiť video v plnom rozlíšení 8K a podľa potreby orezávať výstup na 4K.


Richard Shepherd, senior manažér pre marketing profesionálnych produktov, povedal:


„Nový fotoaparát EOS R5 potvrdzuje našu snahu dlhodobo rozvíjať tento segment a vyhovieť dnešným aj budúcim nárokom na fotografickú i filmovú tvorbu. V septembri 2018 sme na trh uviedli inovatívny systém EOS R vrátane radu objektívov s bajonetom RF a telom EOS R, ktoré boli v krátkej dobe doplnené o ďalšie objektívy RF a prístroje EOS RP a EOS Ra. EOS R5 sa stane novou vlajkovou loďou spoločnosti Canon v segmente bezzrkadlových prístrojov a ponúkne mimoriadnu obrazovú kvalitu pri statických snímkoch aj videu.“


Široké možnosti komunikácie v teréne


Zdieľanie obrazového obsahu je dnes rovnako dôležité ako samotné fotenie. EOS R5 bude podporovať automatický prenos obrazových súborov z fotoaparátu do cloudovej platformy image.canon. Tento automatický presun používateľom uľahčí okamžité zobrazenie nadobudnutého materiálu na iných zariadeniach aj v teréne. EOS R5 je navyše vybavený dvoma slotmi na pamäťové karty.


Spoločnosť Canon dnes tiež oznámila uvedenie objektívu RF 24-105mm F4-7.1 IS STM – najnovšieho prírastku v ponuke objektívov RF pre systém EOS R. Canon vyvíja celkom deväť objektívov RF, ktoré plánuje uviesť na trh v roku 2020, okrem iného RF 100-500 mm F4.5-7.1 L IS USM a kompatibilné extendery RF 1.4x a RF 2x..