Rýchla produkcia výkresov CAD a plagátov vo vysokom rozlíšení s novým radom tlačiarní Canon imagePROGRAF TX

BRATISLAVA, 25. februára 2021 – Firmy podnikajúce v oblasti architektúry, strojárstva a stavebníctva, maloobchodné predajne a interné tlačové oddelenia majú šancu posunúť svoju tlač výkresov CAD, GIS a plagátov na novú úroveň. Spoločnosť Canon totiž inovuje úspešný rad veľkoformátových produkčných tlačiarní imagePROGRAF TX a prináša päť nových modelov: 24-palcový TX-2100, 36-palcový TX-3100, 44-palcový TX-4100 a multifunkčné modely TX-3100 MFP Z36 a TX-4100 MFP Z36. Tieto vysokorýchlostné, vysokokapacitné viacúčelové zariadenia poskytujú bezkonkurenčnú kvalitu tlače a lepšiu manipuláciu s médiami vrátane pokročilého zabezpečenia. To všetko v rámci dobre známeho workflow z pôvodného radu.

Nová úroveň produktivity


Či už ide o kvalitné plagáty alebo viac kópií výkresov CAD vo vysokom rozlíšení, nový rad imagePROGRAF TX zrealizuje bezokrajovú tlač jednoduchým stlačením tlačidla, a to buď z počítača alebo priamo z USB flash disku. Produktivitu zabezpečuje nepretržitá vysokorýchlostná tlač s rýchlosťou až 3,2 stránky za minútu, a to bez nutnosti orezu. Čas ušetrí aj rýchle spustenie stroja a bleskové spracovanie.


Tlačiareň imagePROGRAF TX je navrhnutá pre čo najjednoduchšie použitie. Po vložení role do podávača tlačiareň automaticky načíta typ a šírku média, zatiaľ čo intuitívny ovládací panel so 4,3 palcovou dotykovou obrazovkou poskytne presné informácie o médiách.


V prípade veľkoobjemových úloh ponúkajú tlačiarne tohto radu možnosť využitia dvoch roliek rovnakého média s funkciou výmeny počas tlače a veľkokapacitné atramentové nádrže, ktorá zabezpečia až 350 metrov nepretržitej tlače. V prípade potreby možno prepínať medzi dvoma rolami rôznych typov médií. Voliteľný vysokokapacitný zásobník umiestnený vpredu pojme až 100 výtlačkov A0, a pokiaľ nie je využívaný, dá sa ľahko sklopiť pre úsporu miesta.


Presná tlač, žiarivé farby


Modely inovovaného radu imagePROGRAF TX, ktorý si rovnako ako pôvodný rad drží povesť zariadenia s bezkonkurenčnou kvalitou tlače, kombinujú tlačovú hlavu Canon a päťfarebné plne pigmentové atramenty LUCIA TD. Tie reprodukujú jemné línie, presný text a živé farby aj na obyčajnom papieri bez rozpíjania - čo klienti využijú najmä pre vysoko presné výkresy CAD či plagáty. Výtlačky pre vonkajšie použitie vyniknú vďaka týmto atramentom odolnosťou proti poveternostným vplyvom a možno ich použiť aj s vodeodolnými médiami Canon.


Skenovanie a tlač


Pre rýchle a efektívne skenovanie a tlač disponujú multifunkčné modely imagePROGRAF TX-3100 MFP Z36 a TX-4100 MFP Z36 novo vyvinutým ľahkým skenerom Z36 s technológiou SingleSensor™. Táto inovácia šetrí čas a vykonáva presné, rovnomerné skenovanie po celej šírke, a to bez nutnosti nastavovania nadväznosti viacerých segmentov alebo kalibrácie.


„Pôvodný rad imagePROGRAF TX je medzi zákazníkmi stále veľmi obľúbený. Na základe rastúceho dopytu po rýchlom a flexibilnom dodaní výtlačkov na objednávku a meniacich sa potrieb zákazníkov sme sa rozhodli nový rad optimalizovať. Výsledkom sú vynikajúce funkcie zabezpečujúce vyššiu produktivitu a umožňujúce rýchlejšiu a efektívnejšiu tlač plagátov a výkresov CAD/GIS. Sme presvedčení, že modely nového radu tlačiarní imagePROGRAF TX splnia každodenné potreby veľkoformátovej tlače v akomkoľvek odbore,“ hovorí Junichi Wach, riaditeľ divízie LFP EMEA spoločnosti Canon Europe.


Nový rad imagePROGRAF TX bude v predaji od marca 2021, a to prostredníctvom priamych predajných kanálov a distribučných partnerov spoločnosti Canon. Ďalšie informácie o rade imagePROGRAF TX nájdete na:
https://www.canon.sk/business-printers-and-faxes/imageprograf-tx-3000/