Canon MAXIFY GX5040: nová atramentová tlačiareň s veľkoobjemovými doplniteľnými zásobníkmi MegaTank MAXIFY GX pre malé firmy

BRATISLAVA, 24. februára 2022 – Spoločnosť Canon Europe predstavuje najnovší prírastok do radu tlačiarní MAXIFY GX – model MAXIFY GX5040. Jednoúčelová tlačiareň MAXIFY GX5040, určená malým až stredne veľkým kanceláriám, je tretím a najkompaktnejším modelom radu MAXIFY GX využívajúcim technológiu doplňovania atramentu MegaTank. Ponúka vylepšené zabezpečenie podnikovej triedy, všestrannú vysokorýchlostnú tlač, sľubuje menej prestojov a nižšie prevádzkové náklady aj spotrebu energie.

Vysoká kvalita, nízke prevádzkové náklady


Malé firmy si už nemusia vyberať medzi nízkymi prevádzkovými nákladmi a veľkoobjemovou, vysoko kvalitnou farebnou tlačou. Tlačiareň MAXIFY GX5040 je ideálna pre prezentačnú tlač alebo marketingové materiály. Dokáže vytlačiť 14 000 strán¹ z jednej kompletnej sady pigmentových atramentových nádob, pričom vytlačené obchodné dokumenty sú vysoko trvanlivé a odolné voči vode a zvýrazňovačom. Pre väčšie objemy tlače je vhodný ekonomický režim, ktorý v porovnaní so štandardným režimom zvyšuje výťažnosť plnej sady atramentových nádob o polovicu, t. j. na cca 21 000 strán².


Tlačiareň MAXIFY GX5040 sa postará aj o vysokorýchlostnú veľkoobjemovú tlač vďaka rýchlosti cca 24 obrázkov za minútu čiernobielo a 15,5 obr./min. farebne, pričom prvý výtlačok je v čiernobielom režime k dispozícii už za 7 sekúnd³. Tlačiareň MAXIFY GX5040 je ideálna pre situácie, kde je požadovaná rýchla reakcia, napríklad v zákazníckych centrách alebo v menších zdravotníckych zariadeniach. MAXIFY GX5040 výrazne znižuje externé náklady a zvyšuje efektivitu, pretože rieši široký okruh tlačových potrieb v jedinom zariadení – dokáže tlačiť na rôzne médiá vrátane obálok, dekoratívnych plagátov, bannerov do veľkosti 1,2 m (len obyčajný papier) a zažehľovacích či magnetických médií.


Vyšší výkon, menej prestojov


MAXIFY GX5040 zvyšuje produktivitu vďaka nižším nárokom na každodennú údržbu. Veľkokapacitné nádržky s atramentom MAXIFY GX5040 vyžadujú menej časté doplňovanie, a teda menej objednávok u dodávateľov a menej prestojov. S nádobkami na atrament sa ľahko manipuluje a vďaka špecificky tvarovaným hrdlám nemožno do nádržiek s atramentom vliať nesprávnu farbu, špeciálna hlavica navyše bráni preliatiu. Hladinu atramentov je možné jednoducho skontrolovať okienkom na čelnom paneli tlačiarne. Už sa teda nestane, že by niektorý z atramentov došiel nečakane.


Veľká vstupná kapacita papiera tlačiarne MAXIFY GX5040 rozdelená medzi zadný podávač na 100 listov a prednú kazetu na 250 listov taktiež znamená menej časté dopĺňanie papiera, takže je tlačiareň vždy pripravená na použitie. Je na nej možné tlačiť nepretržite vo veľkom množstve bez nutnosti obsluhy. Rovnako ako nádržky s atramentom je možné aj zásobu papiera ľahko skontrolovať rýchlym pohľadom cez okienko prednej kazety. Ľahko používateľsky vymeniteľný zásobník odpadového atramentu uľahčuje starostlivosť o tlačiareň a šetrí čas – tlačiareň nie je nutné odosielať do servisu alebo čakať na príchod technika.


Používatelia MAXIFY GX5040 môžu pracovať zo stolného počítača, notebooku alebo inteligentného zariadenia a rýchlo a pohodlne tlačiť prostredníctvom aplikácie Canon PRINT pre iOS a Android alebo platforiem AirPrint® a Mopria®. Funkcia správy používateľov prináša väčší komfort a lepšie zabezpečenie. Okrem vylepšeného zabezpečenia podnikovej triedy pomocou WPA2-EAP môže správca obmedziť funkcie tlačiarne a zabrániť neoprávnenému prístupu a činnostiam⁴.


Úspory plastového odpadu a energie


Fľaštičky s atramentom s vysokou výťažnosťou znamenajú menej časté doplňovanie. Vysoko kvalitná automatická obojstranná tlač tiež znamená, že MAXIFY GX5040 šetrí papier. Ekologické nastavenia, ako je režim automatického zapnutia a vypnutia, umožňujú naplánovať, aby tlačiareň bola v prevádzke iba počas pracovnej doby.


V produktovom rade MAXIFY GX sa jednoúčelová tlačiareň MAXIFY GX5040 radí po bok modelov GX6050 (tlač, kopírovanie/skenovanie s automatickým podávačom dokumentov) a GX7050 (tlač, kopírovanie/skenovanie a faxovanie s automatickým duplexným podávačom dokumentov). Oba modely boli uvedené na trh v roku 2021 s cieľom poskytnúť podnikom robustné, škálovateľné tlačové riešenie s nízkymi celkovými nákladmi na vlastníctvo, ktoré uspokoja ich potreby.


Suhaib Hussain, produktový manažér spoločnosti Canon Europe pre profesionálne tlačiarne a softvér, povedal: „MAXIFY GX5040 rozširuje náš rad tlačiarní MAXIFY GX o ďalší vynikajúci model. Rad MAXIFY GX úplne zjednodušuje administratívu menších firiem a pomáha efektívnejšie zvládať každodenné procesy tým, že obmedzuje prestoje a znižuje prevádzkové náklady. Spoločnosť Canon sa snaží podporovať podniky všetkých veľkostí tým, že im poskytuje nástroje, aké potrebujú na maximálne efektívnu prácu, s neustálym ohľadom na kvalitu a náklady.“


Cena novinky je 469 EUR s DPH. Ďalšie informácie o tlačiarni Canon MAXIFY GX5040 nájdete tu.


Hlavné funkcie a vlastnosti kamery Canon EOS R5 C:


  • 14,000 strán⁵ z plnej sady alebo až 6 000 strán z jednej čiernej nádobky – režim Economy zvyšuje výťažnosť 1,5x až na 21 000 strán z úplnej sady alebo na 9 000 strán z čiernej
  • Tlač na rôzne médiá: obálky, štítky, lesklý fotografický papier, bannerový papier (len bežný papier), magnetické, zažehľovacie a matné médiá
  • Veľkoobjemové, ľahko doplniteľné zásobníky s vysokou výťažnosťou
  • Vysokorýchlostná tlač – približne 24,0 obr./min čiernobielo a približne 15,5 obr./min farebne
  • Celková kapacita 350 listov - 100 listov zadný podávač a 250 listov predný zásobník - skracuje prestoje a zvyšuje produktivitu
  • Tlač prostredníctvom inteligentného zariadenia pomocou bezplatnej aplikácie Canon PRINT Inkjet/SELPHY pre iOS a Android
  • Vymeniteľný zásobník odpadového atramentu – pre jednoduchú údržbu vlastnými silami a obmedzenie nutnosti zásahov technika

1 Výťažnosť atramentu je odhadovaná hodnota na základe vlastnej skúšobnej metódy spoločnosti Canon s použitím testovacieho vzoru podľa normy ISO/IEC 24712 pri simulácii priebežnej tlače s náhradnými atramentovými nádržkami po úvodnom nastavení.
2 Ekonomický režim znižuje spotrebu čierneho atramentu znížením hustoty, takto je možné vytlačiť o 50 % viac stránok než v štandardnom režime.
3 Rýchlosť tlače dokumentu formátu A4 na bežný papier ako priemer hodnôt pre strednú úlohu v testoch pre kategóriu kancelárskych dokumentov podľa normy ISO/IEC 24734.
4 K dispozícii je štandard IEEE802.1X (EAP-TLS/EAP-TTLS/PEAP).
5 Výťažnosť atramentu je odhadovaná hodnota na základe vlastnej skúšobnej metódy spoločnosti Canon s použitím testovacieho vzoru podľa normy ISO/IEC 24712 pri simulácii priebežnej tlače s náhradnými atramentovými nádržkami po úvodnom nastavení.