Canon je jednotkou na celosvetovom trhu digitálnych fotoaparátov s výmennými objektívmi už 17 rokov

BRATISLAVA, 27. marca 2020 – Spoločnosť Canon s hrdosťou oznamuje, že jej digitálne fotoaparáty s výmennými objektívmi (digitálne zrkadlovky a systémové kompakty) si už 17. rok po sebe udržali najvyšší podiel na svetovom trhu¹. Na čele rebríčka tak Canon nepretržite kráľuje od roku 2003.

Spoločnosť Canon vyvíja kľúčové prvky obrazových systémov, ktoré používa vo svojich prístrojoch radu EOS s výmennými objektívmi. Sú to obrazové snímače typu CMOS, obrazové procesory či samotné objektívy. Pri výrobe sa kladie dôraz na ich rýchlosť, komfort používania a vysokú obrazovú kvalitu. Zákazníci tak majú na výber zo širokej ponuky produktov – od vysoko výkonných vlajkových lodí, ktoré s obľubou používajú profesionálni fotografi, po základne modely ponúkajúce vysokú obrazovú kvalitu spolu s jednoduchým ovládaním. Canon vychádza v ústrety rozmanitým požiadavkám zákazníkov po celom svete.


Spoločnosť Canon uviedla na trh v septembri 2003 revolučný model EOS 300D. Prelomový prístroj s kompaktným a ľahkým telom, ktorý sa predával za konkurencieschopnú cenu, získal na svetovom trhu najväčší podiel a pripravil pôdu pre ďalší rast kategórie DSLR. Spoločnosť Canon odvtedy na trh uviedla celý rad vynikajúcich produktov, vrátane profesionálnych zrkadloviek EOS-1D a EOS 5D, ktoré otvorili cestu k záznamu videa pomocou veľkého snímača.


Nový systém EOS R uvedený na trh v októbri 2018 priniesol nové fotografického možnosti. Rodinu Canon EOS obohatil o nové produkty – plnoformátovú bezzrkadlovku EOS R a objektívy RF, ktoré plne využívajú optické technológie spoločnosti Canon.


V roku 2019 spoločnosť Canon uviedla na trh ďalšie atraktívne produkty2, vrátane plnoformátovej digitálnej bezzrkadlovky EOS RP (marec), či digitálnu zrkadlovku EOS 90D (september). Okrem rozširovania svojho portfólia sa spoločnosti Canon podarilo upevniť prvenstvo na celosvetovom trhu, ktoré jej patrí už 17 rokov.


Canon v súčasnej dobe vyvíja plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát EOS R5, ktorý bude osadený novo vyvinutým snímačom typu CMOS s podporou vysokorýchlostného sériového snímania pri snímkach aj videu v rozlíšení 8K. Okrem iného Canon vyvíja ďalších 9 objektívov typu RF, ako napríklad RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM, ktoré plánuje uviesť na trh počas roka 2020.


Spoločnosť Canon chce aj naďalej zdokonaľovať svoju obrazovú techniku založenú na špičkových optických technológiách, rozširovať systém EOS v kategórii zrkadlových aj bezzrcadlových prístrojov, ktoré otvárajú nové možnosti záznamu obrazu a napĺňajú potreby stále rôznorodejšieho okruhu používateľov, ktorí podporujú rozmach fotografickej a filmovej kultúry.


Issei Morimoto, viceprezident spoločnosti Canon Imaging Technologies & Communications Group v regióne Európy, Blízkeho východu a Afriky, povedal: „Udržanie prvého miesta na globálnom trhu digitálnych fotoaparátov s výmennými objektívmi je úspech, ktorý si zaslúži oslavu. Potvrdzuje dominanciu spoločnosti Canon a nášho dlhodobého zámeru v tomto prestížnom segmente. Na trh majú prísť špičkové produkty, ako je EOS R5. Považujeme za dôležité, aby sme pri všetkých našich výrobkoch prinášali inovácie na poli technickom aj optickom a zákazníkom v celom regióne EMEA poskytovali mimoriadnu kvalitu, spoľahlivosť a úžitok.“