Pripojte sa, zdieľajte a uložte svoje fotografie na image.canon. Váš fotoaparát, vaše digitálne zariadenia, vaše webové služby – všetko môže byť prepojené

BRATISLAVA, 13. februára 2020 – Spoločnosť Canon Europe oznámila spustenie online služby image.canon pre bezplatný prenos fotografií a videonahrávok z fotoaparátov do iných zariadení a internetových služieb. Tvorcom obrazového obsahu ponúkne od 14. apríla 2020 aj bezplatné cloudové úložisko, automaticky dostupné z fotoaparátov a kamier Canon. Moderné online riešenie pomôže fotografom všetkých úrovní jednoducho zhotovovať, prenášať a zdieľať svoje snímky.

Prepojené fotografie


Služba image.canon nie je obyčajné úložisko. Používateľom prístrojov značky Canon ponúka jednoduchý spôsob, ako spravovať čokoľvek od snímok z rodinnej dovolenky, až po profesionálnu prácu. image.canon nahráva automaticky alebo manuálne fotografie z fotoaparátov Canon prostredníctvom Wi-Fi do centrálneho úložiska, odkiaľ je možné ich jednoducho preposielať do digitálnych zariadení a online služieb ako Google Drive, Flickr alebo YouTube. Integrácia so službami Adobe2 a Google3 bude k dispozícii od júna 2020.


Zariadenia Canon vybavené Wi-Fi, ktoré prídu na trh od roku 2020, budú schopné automaticky prenášať obrazové súbory do služby image.canon na pozadí, a to ihneď po pripojení k internetu. Fotografom tak poskytnú nástroje potrebné na prácu vo svete technológií 5G a umelej inteligencie.


Bezplatné úložisko


Na dočasné zálohovanie snímok úplne bez použitia pamäťových kariet môže fotograf jednoducho pripojiť svoj fotoaparát Canon k internetu a všetky súbory vrátane snímok vo formáte RAW a videí v 4K bezplatne uložiť v cloudovom úložisku až po dobu 30 dní . Tí, ktorí radi a rýchlo stláčajú spúšť, budú teda mať dostatok času, aby si svoje snímky stiahli do iného zariadenia alebo presunuli do svojej obľúbenej online služby. V súkromnej knižnici sa ukladajú zábery zmenšené na rozmery vhodné pre sociálne siete. Najdôležitejšie fotografie a videonahrávky môžu používatelia uchovávať v dlhodobom úložisku s kapacitou 10 GB.


Jednoduchá správa súborov


Služba image.canon sa vyznačuje jednoduchosťou, intuitívnym ovládaním a komfortom. Ak si fotograf do PC nainštaluje špeciálny softvér pre image.canon, môže si z tohto úložiska jednoducho a rýchlo sťahovať snímky zo svojho fotoaparátu. V prípade fotoaparátov Canon vybavených Wi-Fi, ktoré prídu na trh od roku 2020, bude tento proces automatizovaný a umožní ešte jednoduchšiu správu súborov. Používatelia prístrojov Canon budú taktiež môcť jednoducho svoje súbory triediť a zdieľať priamo na obľúbených sociálnych sieťach alebo prostredníctvom e-mailu.


Bezplatná služba image.canon bude k dispozícii od apríla 2020 a sľubuje revolúciu v online správe fotografií a videonahrávok. Zmení spôsob, akým fotografi ukladajú, spracúvajú a zdieľajú svoje snímky. Ponúkne im ideálny východiskový bod a bude postupne prinášať inovácie na podporu ich kreativity.


Ďalšie informácie o službe image.canon nájdete na https://www.canon.sk/cameras/image-canon/.


Poznámky pre redaktorov:


  • Služba online albumu CANON iMAGE GATEWAY bude ukončená ku dňu 31. marca 2020 a nahradená službou image.canon od 14. apríla 2020. Od začiatku migrácie dát do jeho ukončenia nebudú mať používatelia prístup k žiadnym už nahraným obrazovým súborom ani albumom

  • image.canon nahradí službu CANON iMAGE GATEWAY u väčšiny súčasných prístrojov , budúce modely vybavené Wi-Fi budú s image.canon kompatibilné

  • Upozorňujeme, že zákazníci nebudú mať v priebehu prevodu služieb od polovice do konca marca 2020 prístup k svojim účtom Canon Image Gateway

  • V tomto období bude na prístrojoch vybavených pripojením Wi-Fi deaktivovaná funkcia online prenosu súborov. K dispozícii bude opäť po spustení novej služby, a to po prijatí nových podmienok. Podrobné pokyny pre reset funkcie online prenosu súborov pre použitie s novou službou budú k dispozícii na stránkach image.canon.

Nie všetky fotografické prístroje Canon podporujú automatický prenos na pozadí. Kompatibilné prístroje Canon vybavené Wi-Fi pripojením ponúkajú jednoduchý ručný prenos do úložiska image.canon. Úplný zoznam kompatibilných prístrojov nájdete už čoskoro na stránkach spoločnosti Canon. Kompatibilné prístroje musia byť pripojené k internetu cez Wi-Fi.
Adobe a Creative Cloud sú registrovanými ochrannými známkami alebo ochrannými známkami spoločnosti Adobe v USA a iných krajinách.
Google Drive, Fotky Google, Google One a Youtube sú ochranné známky spoločnosti Google LLC.
Pôvodné snímky a nahrávky budú po 30 dňoch odstránené, ak nebudú medzitým presunuté do trvalého úložiska.
Videokamery LEGRIA a niektoré staršie fotoaparáty nie sú kompatibilné a stratia funkciu pripojenia ku cloudovej službe.