Na atramentovú tlač s varioPRINT iX prechádzajú firmy z celej Európy, Stredného východu aj Afriky

BRATISLAVA, 27. mája 2020 – Sofistikované atramentové archové produkčné tlačiarne VarioPrint iX, ktoré spoločnosť Canon predstavila v apríli, sa už dočkali prvých inštalácií. Objednávky prichádzajú z celej Európy, Stredného východu aj Afriky. Zákazníkom dokážu dopomôcť k ďalšiemu vylepšeniu ich pozície na trhu, a to vďaka kvalite a spoľahlivosti produkcie bez kompromisov, či širokej škále možných aplikácií.

„Sme nadšení, ako pozitívne bola séria VarioPrint iX na trhu komerčnej tlače ihneď po predstavení prijatá. Prioritou spoločnosti Canon je zabezpečiť pri vývoji našich produktov, aby vyhovovali požiadavkám trhu a ponúkali zákazníkom najvyššiu kvalitu obrazu, produktivitu a spoľahlivosť. Zároveň chceme, aby sa už zákazníci nemuseli rozhodovať medzi hospodárnosťou a rozmanitosťou aplikácií,“ hovorí Peter Wolff, viceprezident divízie Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing spoločnosti Canon Europe.


Zákazníci z oblasti komerčnej tlače a poskytovatelia online tlače v regióne EMEA menujú ako hlavné dôvody, prečo sa rozhodli investovať do tlačového riešenia VarioPrint iX – rýchlosť tlače viac ako 9 000 strán SRA3 za hodinu na širokú škálu médií, vrátane ofsetového natieraného papiera s gramážou od 90 do 350 g/m2 a prevádzkyschopnosť viac ako 90% času bez nutnosti každodennej kalibrácie, s ktorou úzko súvisí úspornosť. Niektorí z nich navyše rovno zvažujú nákup ďalších strojov z tejto rady.


VarioPrint iX sa pýši tromi kľúčovými inováciami: revolučným systémom sušenia, ktorý kombinuje vzduch a teplo so zvlhčovaním chrániacim papier, ďalej novými pigmentovými polymérovými atramentmi na vodnej báze a technológiou ColorGrip, pre žiarivé a odolné farby a automatickou kontrolou kvality iQuarius. Tá vďaka spracovaniu obrazu v skutočnej kvalite (1200 dpi) a tlačovým hlavám vyvinutým v spolupráci so spoločnosťou Kyocera zabezpečuje špičkovú úroveň obrazu a dokonalú ostrosť textu a detailov. Zdokonalená bola tiež manipulácia s tlačovými médiami.


„Mnohí z našich zákazníkov prechádzajú na digitálnu atramentovú tlač a tvrdia, že neexistuje žiadne ďalšie zariadenie na trhu, ktoré dosahuje tak vysokú kvalitu tlače aj pri veľkých objemoch tlače od 1 do 10 miliónov výtlačkov A4 za mesiac na jedinom zariadení,“ hovorí Peter Wolff.


Jeden z popredných poskytovateľov online tlače sa rozhodol pre VarioPrint iX3200 práve kvôli vysokému štandardu tlače, ktorý konkuruje ofsetovej tlači. Ďalší zákazník z Južnej Afriky s viacerými pobočkami, si od VarioPrint iX3200 sľubuje schopnosť tlačiť efektívne malé náklady, čo by firme malo pomôcť podstatne zlepšiť dobu dokončenia objednávok a obmedziť množstvo papierového odpadu. To, že séria VarioPrint iX3200 kladie dôraz na produktivitu, jednoduché použitie a flexibilitu, patrilo tiež medzi hlavné vlastnosti, ktoré juhoafrického klienta presvedčili. Komerčná tlačiareň vo Veľkej Británii, so zameraním na tlač kníh, časopisov a poštových zásielok, obohatil o VarioPrint iX2100 svoju doterajšiu flotilu, ktorá pozostávala zo strojov ako je ColorStream 3900 s kontinuálnym podávaním alebo archová tlačiareň VarioPrint.


Vôbec prvá inštalácia VarioPrint iX na svete, konkrétne model iX3200, prebehla v komerčnej a online tlačiarni Kampert-Nauta v holandskom Ossu, ktorá je priekopníkom inovácií na tamojšom polygrafickom trhu a obsluhuje širokú zákaznícku základňu v Holandsku a Belgicku, vrátane veľkých tlačových internetových obchodov a maloobchodných reťazcov. Ambicióznym plánom spoločnosti Kampert-Nauta je expandovať prostredníctvom online obchodu do celej Európy. Vďaka novej tlačiarni chce konsolidovať digitálnu produkciu a presunúť tlač všetkých aplikácií, ako sú brožúry, zložky, letáky a špecializované pohľadnice, na novú atramentovú platformu.


„Okamžite sme boli nadšení možnosťami, ktoré rad VarioPrint iX nášmu podnikaniu priniesol. Tlačiareň ponúka vysokú kvalitu tlače aj na silné médiá, bez ohľadu na produktivitu. Chceme tlačiť malé objemy bez toho, aby naši zákazníci pocítili zvýšenie nákladov. S VarioPrint iX3200 sa nám podarí zvládať tiež menšie a rozmanitejšie úlohy so ziskom,“ hovorí generálny riaditeľ Richard Kampert. Zároveň dodáva, že k ich rozhodnutiu o kúpe nového tlačového riešenia viedli nielen jeho technologické parametre. „Náš vzťah s Canonom bol rovnako silným faktorom. Urobili si čas, aby porozumeli nášmu podnikania a ponúkli našej firme poradenstvo a školenia, ktoré podporí rast," dodáva Kampert.


„Podľa spätnej väzby od našich prvých zákazníkov očakávame, že si mnohí ďalší uvedomia, akú hodnotu a príležitosti k rastu môže táto tlačiareň ich firme priniesť. Pre tento segment trhu sú digitálne atramentové riešenia technológiou dneška i budúcnosti,“ uzatvára Peter Wolff zo spoločnosti Canon.


Ďalšie informácie o sérii varioPRINT iX nájdete na: https://canon.sm/varioprintix