eos-m50-kit-lifestyle-001

Softvér EOS Webcam Utility od spoločnosti Canon

S našimi prémiovými video súpravami a softvérom EOS Webcam Utility od spoločnosti Canon máte všetko potrebné na neobmedzené video stretnutia, hovory a konferencie. Zistite viac o našom softvéri webovej kamery od spoločnosti Canon.

Zostaňte v spojení

Videohovory a streamovanie naživo sú ešte lepšie. Keď svoj fotoaparát Canon premeníte na webovú kameru, počas videokonferencií si môžete vychutnať profesionálnu kvalitu obrazu. Zúčastnite sa stretnutí s kolegami, dobehnite zameškané s priateľmi a rodinou a zostaňte v spojení aj v prípade, že cestujete. Na začiatok si prevezmite softvér EOS Webcam Utility.

Začíname

Vyplňte formulár a prevezmite si softvér EOS Webcam Utility od spoločnosti Canon pre operačný systém Windows a Mac.

Prevziať pre operačný systém Windows

Prevzatie pre systém Mac

Tipy od Canonu: Použitie softvéru EOS Webcam Utility

  • Ak už máte vo svojom počítači nainštalovaný softvér EOS Webcam Utility Beta, odinštalujte verziu Beta a potom nainštalujte do počítača softvér EOS Webcam Utility.
  • Fotoaparát dokáže pracovať len s jednou aplikáciou vo vašom počítači. Ak aplikácia na videokonferencie alebo streamovanie, ktorú sa pokúšate použiť, neprijíma video z fotoaparátu, ukončite všetky ostatné aplikácie v počítači, ktoré môžu byť pripojené k fotoaparátu.
  • Ak používate softvér EOS Webcam Utility v kombinácii s aplikáciou Messenger v prehliadači Firefox, softvér EOS Webcam Utility nebude uvedený ako funkčná možnosť vo vašom zariadení. Odporúčame vám použiť verziu aplikácie Messenger pre počítače alebo použiť iný prehliadač.
  • Nedokážeme zaručiť kompatibilitu softvéru EOS Webcam Utility so všetkými aplikáciami na uskutočňovanie videokonferencií a/alebo streamovanie, ktoré sú na trhu. Ak narazíte na akýkoľvek problém, odporúčame vám použiť alternatívnu aplikáciu na uskutočnenie videokonferencie a streamovanie a/alebo iný prehliadač.

Kompatibilné produkty

Objavte náš rad prémiových fotoaparátov EOS a PowerShot. Všetky tieto modely sú kompatibilné so softvérom EOS Webcam Utility od spoločnosti Canon.


Nemáte vhodnú techniku? Kúpte si jeden zo špeciálnych streamovacích kitov.

Otázky a odpovede

Otázka: Aplikácia Symantec Endpoint Protection zobrazuje varovanie počas inštalácie EOS Webcam Utility. Čo mám robiť?

Odpoveď: Inštalačný súbor setup.exe aplikácie EOS Webcam Utility je podpísaný platným certifikátom SSL s rozšíreným overením DigiCert a je možné ho bezpečne nainštalovať. Kliknite na „Povoliť tento súbor“ a pokračujte v inštalácií.

Otázka: Môžem používať EOS Webcam Utility spoločne so softvérom EOS Utility, ktorý je súčasťou základného balíčka každého fotoaparátu Canon?

Odpoveď: Nie je to možné. Po pripojení fotoaparátu je potrebné automaticky spustený softvér EOS Utility – ak je nainštalovaný - zatvoriť.

Otázka: V akom najvyššom rozlíšení je možné streamovať?

Odpoveď: Rozlíšenie pri použití softvéru je obecne 1024x576 pri nastavení do režimu videa. Upozorňujeme, že sa môže líšiť v závislosti od modelu fotoaparátu.

Otázka: Aká je snímková frekvencia video streamu?

Odpoveď: Snímková frekvencia je závislá od modelu fotoaparátu, nastavení fotoaparátu, výkonu počítača a špecifikácie prenosovej rýchlosti Vášho počítača, USB atď., avšak vo väčšine prípadov je to až 30 snímok za sekundu.

Otázka: Ako môžem zvýšiť výstupné rozlíšenie na USB kanáli?

Odpoveď: Rozlíšenie video streamu cez USB kanál nie je možné zmeniť. Ak potrebujete výstup s vyšším rozlíšením, zvážte využitie možnosti HDMI kábla.

Otázka: Môžem meniť nastavenie fotoaparátu, keď je fotoaparát pripojený k počítaču USB káblom?

Odpoveď: Operácie v ponuke menu vykonávajte bez pripojeného USB káblu. Ostatné otočné ovládače a tlačidlá môžete ovládať aj pri streamovaní videa s pripojeným USB káblom (softvér nemá funkciu zmeny nastavení fotoaparátu).

Otázka: Môžem použiť mikrofón fotoaparátu?

Odpoveď: Nie, softvér EOS Webcam Utility neprenáša zvuk cez pripojené USB. Používajte vstavaný mikrofón počítača alebo externý mikrofón samostatne pripojený k počítaču.

Otázka: Je možné pomocou softvéru EOS Webcam Utility streamovať z viacerých fotoaparátov?

Odpoveď: Softvér nepodporuje streamovanie z viacerých fotoaparátov súčasne.

Otázka: Ako dlho môžem streamovať pomocou softvéru EOS Webcam Utility? Je streamovanie obmedzené na 30 minút?

Odpoveď: Streamovanie nie je obmedzené na 30 minút a môžete streamovať, až pokiaľ sa nevybije batéria. Pokiaľ chcete fotoaparát používať ďalej, zvážte ako alternatívu AC adaptér a DC prípojku. V závislosti od podmienok sa fotoaparát z bezpečnostných dôvodov môže automaticky vypnúť. Aby sa zabránilo prehriatiu, odporúča sa nastaviť rozlíšenie videa na 1080p.

Otázka: Generuje nepretržité používanie fotoaparátu teplo?

Odpoveď: Ak neprebieha záznam na kartu fotoaparátu, funkcia webovej kamery negeneruje viac tepla ako pri bežnom natáčaní. V prípade, že prebieha záznam na kartu fotoaparátu, bude generovať rovnaké množstvo tepla ako počas normálneho záznamu.

Otázka: Prečo sa vo video kanáli zobrazuje obrátené logo EOS Webcam Utility alebo čierna obrazovka?

Odpoveď: Stranová orientácia závisí od použitia aplikácie pre videokonferencie alebo streamovanie. Keď uvidíte čiernu obrazovku, je to pravdepodobne preto, že nástroj EOS Webcam Utility používa inú aplikáciu. Ak chcete obnoviť kanál videa, môžete zavrieť druhú aplikáciu alebo zrušiť výber používania EOS Webcam Utility v inej aplikácií.

Otázka: Prečo vo svojom video kanáli vidím čierny rámček?

Odpoveď: Ak je fotoaparát nastavený do režimu „Fotografia“, môžu sa na okraji okolo obrazu zdroja videa objaviť čierne bočné stĺpce. Odporúčame nastaviť fotoaparát do režimu „Film“. Poznámka: Niektoré fotoaparáty môžu aj naďalej zobrazovať čierne bočné stĺpce ohraničujúce obraz zdroja videa, aj keď je fotoaparát nastavený do režimu „Film“.

Otázka: Môže softvér fungovať prostredníctvom HDMI pripojenia?

Odpoveď: Softvér EOS Webcam Utility nepodporuje pripojenie HDMI a podporuje len pripojenie USB. Na našich webových stránkach nájdete fotoaparáty, ktoré podporujú čistý HDMI výstup a informácie o tom ako ich používať.

Otázka: Je možné pri streamovaní interne zaznamenávať video?

Odpoveď: Áno, vytváranie záznamu pri streamovaní je podporované.

Otázka: Je doba záznamu na kartu vo fotoaparáte počas streamovania nejak obmedzená?

Odpoveď: Doba záznamu počas streamovania a zaznamenávania je obmedzená maximálnou dobou záznamu videa vo fotoaparáte.

Otázka: Čo ak môj fotoaparát nie je v zozname, ale skúsil som ho pripojiť a funguje to?

Odpoveď: Zoznam podporovaných fotoaparátov obsahuje fotoaparáty, ktoré boli testované so softvérom. Funkčnosť softvéru s fotoaparátom, ktorý nie je na zozname, nemôžeme zaručiť.

Otázka: Mám problém s funkčnosťou na MacOS BigSur. Je nejaké riešenie?

Odpoveď: WebCam utility momentálne funguje vo verzii MacOS BigSur iba s procesormi Intel. Sledujte naše komunikačné kanály, kde budeme informovať o aktualizáciách


Streamovanie so spoločnosťou Canon

Pozrite si náš podrobný návod a zistite viac o tom, ako môžete vylepšiť svoju webovú kameru na streamovanie naživo a videokonferencie.

Zistite viac

Návod na použitie pre systém Windows

Návod na použitie pre systém Mac

Potrebujete pomoc?

Softvér EOS Webcam Utility funguje s radom vybraných fotoaparátov EOS a PowerShot. Aby sme vám to uľahčili, vytvorili sme nákupného sprievodcu, ktorý vám pomôže s výberom správneho fotoaparátu Canon.

Nákupný sprievodca

eos-m6-mark-ii-kit-lifestyle
VYBRANÝ PRODUKT

Canon PowerShot G7 X Mark III

Ideálny pre vlogerov, blogerov, na streamovanie naživo aj na videokonferencie. Fotoaparát s pripojením, ktorý nahráva skvelé videá a sníma fotografie, ktoré sa budú páčiť vašim fanúšikom.

Zobraziť podrobnosti

G7X MK III Vlogging

Podmanivé videozáznamy, ktoré si vaše publikum zamiluje

Zachyťte výnimočne ostré krajinky v rozlíšení 4K. Nahrávajte spomalené záznamy športu s rýchlymi snímkovými frekvenciami až 120 sn./s. Pripojte externý mikrofón, aby ste nahrali krištáľovočistý zvuk do svojich cestovateľských vlogov. Streamujte sa naživo pri hraní v úchvatnej kvalite a vylepšite si webovú kameru na obchodné videokonferenčné hovory. S fotoaparátom PowerShot G7 X Mark III máte nekonečné možnosti.

Celý článok si prečítate tu

G7X MK III Vlogging live streaming and video conferences

Tiež by vás mohlo zaujímať…

Objavte rad fotoaparátov a softvér od spoločnosti Canon, vďaka ktorým budete môcť zostať pripojení kdekoľvek na svete.

Windows, Microsoft a Teams sú registrované ochranné známky spoločnosti Microsoft Corporation v USA a/alebo iných krajinách.
Google Chrome™ je ochranná známka spoločnosti Google Inc.
Messenger je ochranná známka, ktorú vlastní spoločnosť Facebook.
Firefox je ochranná známka, ktorú vlastní spoločnosť Mozilla Foundation.