Veľkoformátová tlač v kompaktnom tele. Tlačiareň ImagePROGRAF TC-20 od spoločnosti Canon je určená pre malé kancelárie a domácnosti

BRATISLAVA, 28. februára 2023 – Spoločnosť Canon Europe uvádza na trh novú veľkoformátovú stolnú tlačiareň imagePROGRAF TC-20. Tá je vďaka tenkému kompaktnému telu, jednoduchému ovládaniu a vysoko kvalitnej tlači vo formáte od A4 až po A1+ určená pre trh s veľmi nízkymi objemami tlače, ktorý zahŕňa kancelárie v oblasti architektúry, inžinierstva a stavebníctva, vzdelávacie zariadenia a gastronómiu. Ideálnou voľbou je aj pre zamestnancov využívajúcich hybridný spôsob práce.

imagePROGRAF TC-20 AMBIENT 02.jpg
TC series Paper tray up FSL.png
TC series LIFESTYLE 04.jpg

Nová tlačiareň Canon imagePROGRAF TC-20 je kompaktná stolná veľkoformátová tlačiareň, ktorú je možné v kancelárii či doma pohodlne umiestniť na stôl alebo na poličku. Podporuje nepretržitú tlač 100 listov A4 alebo 50 listov A3 bežného papiera, či papiera v roliach až do formátu A1+ pre tlač stavebných, projektových, geodetických výkresov a materiálov pre predajné miesta. Dodáva sa s jednoduchým, ľahko použiteľným a bezplatným softvérovým riešením Direct Print Plus, ktoré zaisťuje vynikajúcu kvalitu tlače porovnateľnú s vyššími modelmi radu imagePROGRAF a je kompatibilný aj s ostatnými modelmi imagePROGRAF.

Jennifer Kolloczek, vedúca manažérka divízie European Planning, Marketing & Innovation pre produkčnú tlač v spoločnosti Canon Europe, k tomu uviedla: „Spôsoby práce sa v posledných niekoľkých rokoch rýchlo zmenili, pretože mnoho ľudí si osvojilo hybridný štýl práce a rozdeľujú svoj čas medzi kanceláriu a domov. Diverzifikácia miest a spôsobov práce viedla k rozdeleniu úkonov na viac pracovísk. Preto rastie potreba základných typov veľkoformátových tlačiarní – najmä pri prechode medzi centrálnymi, vzdialenými a domácimi kanceláriami.“

„Nový imagePROGRAF TC-20 je vďaka svojmu kompaktnému dizajnu ideálnou voľbou pre modernú prácu, pretože sa ľahko zmestí do malých priestorov bez toho, aby to bolo na úkor kvality tlače. Dodáva sa tiež so softvérom na zadávanie úloh, ktorý je kompatibilný s ostatnými modelmi imagePROGRAF a podporuje hybridnú prácu, čo uľahčuje tlač pri prechode medzi kanceláriou a domovom. Jeho šikovný dizajn zaisťuje ľahkú používateľskú údržbu a dokáže tlačiť detailné výkresy pre odvetvie AEC, školstvo a gastronómiu – pomáha tak podnikom zaistiť si budúcnosť pomocou agilných a pružných riešení.“

Veľkoformátová tlač v malých priestoroch

Priestorovo úsporný dizajn tlačiarne TC-20 je ideálny pre používateľov v domácnosti, ktorí potrebujú veľkoformátovú tlač. Jej konštrukcia umožňuje ľahký prístup ku všetkým operáciám súvisiacim s tlačou, ako je vkladanie papiera a doplňovanie atramentu spredu. Pre používateľov, ktorí nie sú oboznámení s veľkoformátovými tlačiarňami, je rola papiera navrhnutá tak, aby sa ľahko inštalovala. Na rozdiel od mnohých iných veľkoformátových tlačiarní je držiak rolky bez šachty, čo uľahčuje inštaláciu rolky papiera, najmä v malých priestoroch. Používatelia môžu veľmi jednoducho vložiť a zaistiť držiaky role na oboch stranách.

Pomocou bezplatnej webovej aplikácie „PosterArtist“1 môžu používatelia jednoducho vytvárať plagáty a letáky. To je ideálne pre oblasť gastro, ako sú reštaurácie a maloobchodné predajne, kde sa môžu vyrábať plagáty a jedálne lístky a kde je často veľmi málo miesta. Aplikácia „PosterArtist“ ponúka veľké množstvo šablón, ktoré používateľom umožňujú vytvárať materiály podľa ich potrieb, s možnosťou meniť text a obrázky, čo uľahčuje vytváranie originálnych návrhov aj ľuďom bez skúseností s dizajnom.

Vynikajúci výstup pre formáty papiera A1+ až A4

Rovnako ako vyššie modely radu imagePROGRAF sa dodáva s bezplatným softvérom Direct Print Plus, ktorý používateľom umožňuje kontrolovať rozloženie viacerých súborov v rôznych formátoch, napríklad PDF, JPEG a TIFF. Poskytuje náhľady na obrazovke. Návrhy je možné tlačiť priamo bez toho, aby bolo nutné spúšťať jednotlivé špecializované aplikácie. Jednoduchým výberom zdroja papiera v aplikácii Direct Print Plus alebo alternatívnom ovládači tlačiarne môžu používatelia prepínať medzi papierom v rolke a rezanými listami a ľahko tlačiť výstupy v rôznych formátoch vrátane formátov A4, A3 a A1+. Štandardný vstavaný automatický podávač listov (ASF) môže tiež priebežne tlačiť na papier formátu A3 alebo A4.

Všetky štyri atramenty sú farebné pigmentové, ktoré sa používajú na dosiahnutie vynikajúcej kvality a živých farieb s možnosťou vytvárať výkresy vo vysokom rozlíšení doma alebo na iných vzdialených miestach s rovnako jednoduchým použitím ako v kancelárii. Vďaka použitiu iba pigmentových atramentov je možné zreteľne reprodukovať tenké čiary a drobné znaky na výkresoch a dosiahnuť tak vysokú kvalitu znakov a čiar. Pri vonkajšej prezentácii vytlačených výkresov je vďaka použitiu pigmentových atramentov tlač tiež odolnejšia.

Sledovanie spotrebného materiálu pomocou smartfónu

Tlačiareň imagePROGRAF TC-20 je vybavená veľkou nádržkou na atrament, ktorá umožňuje nepretržitú tlač a používa 70ml nádobky s atramentom pre všetky štyri farby (BK/C/M/Y). Tým znižuje početnosť a náročnosť doplňovania atramentu. Pomocou aplikácie Canon Print Inkjet/SELPHY2 môžu používatelia na smartfóne skontrolovať zostávajúce množstvo papiera v rolke a atramente, čo umožňuje rýchlo reagovať na prípadnú potrebnú výmenu papiera alebo doplnenie atramentu a tiež možnosť aktualizovať firmvér, aby bola tlačiareň stále aktuálna.

Nádobky s atramentom boli navrhnuté tak, aby sa zabránilo chybám pri doplňovaní atramentu, a to vďaka odlišnému tvaru nádobky pre každú farbu a zobrazeniu príslušnej farby na hrdle každej fľaštičky. Nádobky s atramentom boli navyše navrhnuté pre jednoduchú inštaláciu – jednoduchým zasunutím do vstupného otvoru nádrže sa začne vstrekovať atrament a po dosiahnutí určitej hladiny sa vstrekovanie automaticky zastaví. K dispozícii je aj mechanizmus, ktorý pomáha zabrániť rozliatiu atramentu a umožňuje používateľom dopĺňať atrament bez akýchkoľvek nehôd.

Pomocou funkcie „PIXMA Cloud Link“ je možné z tejto aplikácie tlačiť aj dokumenty, ktoré máte uložené na svojom počítači alebo dokumenty uložené v cloude. Napríklad výkres vytvorený v projekčnej kancelárii a uložený v cloude je možné vytlačiť zo smartfónu na stavenisku a zdieľať ho s pracovníkmi v teréne.

Navrhnuté s ohľadom na udržateľnosť

Tlačiareň imagePROGRAF TC-20 pomáha prispievať k cieľom udržateľnosti tým, že ponúka nižšiu spotrebu energie – v prevádzke 28 W alebo menej. Počíta sa tiež so zníženým množstvom obalových materiálov a ľahko recyklovateľnými fľaštičkami s atramentom. Vďaka svojim ekologickým výhodám, vrátane toho, že v rámci svojej konštrukcie využíva recyklovaný plast, bol imagePROGRAF TC-20 tiež ohodnotený ako „zlatý“ produkt v rámci amerického systému hodnotenia vplyvu na životné prostredie EPEAT3 , čo je najvyšší stupeň registrácie v oblasti produktov zobrazovacích zariadení .

Ak sa chcete dozvedieť viac o rade Canon imagePROGRAF TC-20, kliknite tu: https://www.canon.sk/business/products/wide-format-printers/imageprograf-tc-20/

  1. Kompatibilný s operačným systémom Windows/mac OS. Vyžaduje sa vytvorenie Canon ID.
  2. Je potrebné stiahnuť samostatne (zadarmo).
  3. EPEAT Gold registrovaný v USA, EPEAT je nástroj na hodnotenie vplyvu elektronických výrobkov na životné prostredie. Systém hodnotenia vplyvu na životné prostredie, ktorý založila americká nezisková organizácia GEC (Green Electronics Council) za účelom rozvoja a podpory trhu s ekologicky šetrnými výrobkami.