Úspešná rodina veľkoformátových tlačiarní od spoločnosti Canon hlási nový prírastok – Colorado 1630

BRATISLAVA, 19. mája 2021 – Spoločnosť Canon dnes rozširuje portfólio 64" tlačiarní využívajúcich technológiu UVgel a uvádza na trh nový rad Colorado 1630. Táto priemyselná tlačiareň predstavuje pre spoločnosti pôsobiace na trhu veľkoformátovej tlače rozumnú voľbu, pretože im ponúka prístup ku všetkým prevereným výhodám technológie UVgel. Investícia do ďalšieho rozšírenia podnikania je pritom nižšia a prináša riešenie pre tlač menších objemov. Základný model Colorado 1630, pýšiaci sa odolnosťou, spoľahlivosťou a stabilitou, možno prispôsobiť individuálnym obchodným potrebám každého používateľa. Umožňuje totiž pripojenie rôznych modulov ako je napríklad FLXfinish, dostupnosť druhej role tlačových médií alebo jednoduchú obojstrannú tlač.

Rad Colorado 1630 je navrhnutý pre reklamu, a preto poskytovateľom tlačových služieb a interným korporátnym tlačiarňam ponúka vynikajúcu kvalitu tlače s rozlíšením 1 800 dpi a vysoko odolné výtlačky s využitím takmer akéhokoľvek média. Navyše sú bez zápachu a okamžite suché. Vďaka tomu sa tieto výtlačky hodia pre rôzne aplikácie. Vo svojom najrýchlejšom režime môže Colorado 1630 pri tlači aplikácií, ako sú vonkajšie bannery a billboardy, dosiahnuť maximálnu rýchlosť tlače 111 m²/hod. V režime tlače vo vysokej kvalite dosahuje rýchlosť 29 m²/hodinu.


Nový rad všestranných tlačiarní ponúka rovnaké funkcie pre vysokú produktivitu, kvalitu výstupu a všestrannosť médií ako jeho väčší brat, Colorado 1650. „Vďaka jedinečným atramentom Canon UVgel 460, ktoré sa používajú aj pri strojoch Colorado 1650, tlačí model 1630 ostro ako britva pri využití širokého farebného gamutu. Tento robustný pracant je mimoriadne spoľahlivý a ľahko sa s ním pracuje. Bol navrhnutý pre maximálnu prevádzkyschopnosť a rýchle spracovanie zákaziek. Tlačiareň minimalizuje prevádzkové náklady vďaka kombinácii efektivity, obmedzeniu plytvania a o 40% nižšej spotrebe atramentu v porovnaní s inými technológiami. To zákazníkom umožní maximalizovať zisk a rozšíriť podnikanie,“ hovorí Peter Varga, produktový manažér zo spoločnosti Canon.


Používatelia môžu profitovať z nepretržitej výroby s priebežným doplňovaním atramentu on-the-fly, ktorá v kombinácii s bezkonkurenčnými funkciami zabezpečujúcimi automatizáciu, ako je monitorovanie trysiek, údržba tlačovej hlavy a navíjanie média, umožňuje používateľom vyhnúť sa zbytočným prestojom. Okrem toho je teraz k dispozícii aplikácia Canon Remote Control, ktorá umožňuje monitorovanie prevádzky všetkých tlačiarní Colorado inštalovaných vo firme. Vďaka nej je možné kontrolovať stav tlačiarne na diaľku a používať zariadenie v režime 24/7 bez dohľadu. Aplikácia Remote Control zasiela upozornenia na mobilné zariadenia používateľov s aktualizáciami stavu tlačiarne, varovaniami a chybami a prináša tak istotu, že tlačiareň beží hladko a dodržiava termíny.


Používatelia Colorada môžu tiež profitovať z popredajného servisného programu Canon ProCare a prístupu k náhradným dielom, preventívnej údržbe a vzdialenej podpore zabezpečujúcej zvýšenie produktivity a minimalizáciu prestojov.


Modulárne možnosti pre individuálne potreby


Modulárna architektúra modelu Colorado 1630 umožňuje zákazníkom začať so základným modelom a podľa obchodných potrieb si vybrať z radu ďalších rozširujúcich modulov. Ak je napríklad tlačiareň nainštalovaná v konfigurácii pre jednu rolu médiá, ale je potrebné predĺžiť dĺžku behu, možno ľahko pridať modul pre druhú úlohu médiá. Precízne podávanie médií modelu Colorado 1630 ďalej zvyšuje efektivitu a zaisťuje takmer dokonalú registráciu pre obojstrannú tlač. Možnosť "print side in" tiež dovolí zákazníkom tlačiť na vnútornú i vonkajšiu stranu role pre maximálne všestranné využitie médií. Všetky možnosti možno aktivovať na diaľku a na vyžiadanie bez nutnosti zásahu obsluhy.


Voliteľný modul FLXfinish prináša flexibilné riešenie pre matnú alebo lesklú povrchovú úpravu každej tlače a používa jedinečnú techniku ​​vytvrdzovania pomocou LED technológie, ktorá bola vyvinutá tak, aby zosilnila vizuálnu pôsobivosť aplikácií, ako sú bannery, tapety a POS materiály, a to bez nutnosti meniť atramenty alebo médiá. Táto technológia taktiež podporuje tlač na pórovité médiá, ako sú nenatierané papiere a soft signage materiály.


Rozšírenie rodiny Colorado


Predstavením radu Colorado 1630 sa opäť rozrastá existujúce rodina UVgel tlačiarní typu roll-to-roll. Okrem radu 1630 je jej súčasťou produktové portfólio Colorado 1640/1650 pre zákazníkov s vyššími objemami tlače a UVgel Wallpaper Factory, ktorá ponúka komplexné automatizované riešenie pre veľkoobjemovú produkciu tapiet a interiérových dekorácií.


Michele Tuscan, viceprezident spoločnosti Canon EMEA pre veľkoformátovú tlač, poznamenal: „Od uvedenia radu Colorado v roku 2017 táto technológia skutočne zmenila trh. S viac ako 2 000 inštaláciami strojov po celom svete, ktoré doteraz vytlačili viac ako 25 miliónov metrov štvorcových, bola spätná väzba mimoriadne pozitívna. Poskytnúť našim zákazníkom a partnerom možnosť, aby mohli rozšíriť portfólio aplikácií a podnikania, je zásadným hnacím motorom divízie Canon Production Printing. Dopyt po 1,6m UVgel tlačiarni, ktorá by mohla slúžiť všetkým poskytovateľom tlačových služieb, bola stále častejšia. Preto predstavujeme tento nový prírastok do rodiny tlačiarní Colorado, rad 1630. Zákazníci vďaka nej môžu ťažiť z vysoko automatizovanej, robustnej a stabilnej tlačiarne s modulárnou architektúrou, ktorá ponúka veľkú flexibilitu, ale zároveň predstavuje aj atraktívnu investíciu.“


Colorado 1630 je k dispozícii prostredníctvom akreditovaných partnerov aj predajných tímov spoločnosti Canon. Ďalšie informácie o modeli Colorado 1630 nájdete na: https://www.canon.sk/business-printers-and-faxes/colorado-1630/.


Ak sa chcete dozvedieť viac o rodine modelov Colorado, navštívte: http://canon.sm/roll-to-roll.