Tlačiť na papier a pritom šetriť životné prostredie? Canon ponúka riešenie už 10 rokov

BRATISLAVA, 22. júla 2020 – Spoločnosť Canon Europe oslavuje desať rokov úspešnej spolupráce s medzinárodným poskytovateľom korporátnych riešení pre ochranu klímy – ClimatePartner. Vďaka tomuto spojeniu má každý, kto tlačí, už celú dekádu možnosť zvoliť si kancelársky papier a profesionálne tlačové archy, ktoré pomáhajú nezvyšovať emisie skleníkových plynov a významne tak prispievajú k boju proti globálnemu otepľovaniu. To všetko navyše bez nutnosti kompromisu v otázke kvality. Od uvedenia "uhlíkovo neutrálneho" papiera Canon na trh, sa podarilo uchrániť planétu od dopadov 34 miliónov kilogramov CO2, pričom len za minulý rok to bolo skoro 6 miliónov.

Papiere od spoločnosti Canon s označením Zero ponúkajú zodpovednú tlač s nulovou uhlíkovou stopou. Ako je to možné? Emisie sú v prípade týchto produktov dôsledne redukované počas celého životného cyklu – z lesa cez papierne, kde sú využívané energetické zdroje nespoliehajúce sa na fosílne palivá, až po dodávku hotového tovaru k zákazníkovi. To všetko za pomoci certifikovaného projektu organizácie ClimatePartner na kompenzáciu zostávajúcich emisií uhlíka, ktorý vsádza hlavne na recyklované materiály.


„V spoločnosti Canon sa riadime japonskou filozofiou Kyosei, čo znamená –  Spoločne žiť a pracovať pre všeobecné dobro. Od roku 2010 až do dnes, kedy oslavujeme okrúhle výročie, je téma uhlíkovej neutrality pevnou súčasťou našej celkovej stratégie udržateľnosti. Veríme, že v budúcnosti bude hrať ešte dôležitejšiu úlohu,“ hovorí Eva Kučmášová, šéfka komunikácie a marketingu spoločnosti Canon pre región 4CE.


Výhovorky, že sa uhlíkovo neutrálne papiere pre niektoré tlačové úlohy nehodia, sú nepravdivé. Canon vytvoril ponuku radu Zero natoľko širokú, že správnu voľbu podľa svojich potrieb nájde naozaj každý zákazník:


  • Black Label Zero – pre každodenné použitie
  • Top Colour Zero – pre tlač najvyššej kvality
  • Recycled White Zero – pre zákazníkov, ktorí chcú zároveň recyklovaný papier aj uhlíkovú kompenzáciu
  • Orange Label Zero – neutrálna voľba pre vybraných partnerov Canon a ich zákazníkov (od roku 2018)

„Kúpou produktov Canon, ktoré nesú identifikačné číslo spoločnosti ClimatePartner garantujúci uhlíkovú kompenzáciu, majú zákazníci ohľaduplní ku klíme istotu, že preukázateľne a merateľne prispievajú k ochrane životného prostredia. Zároveň získavajú prístup k aktuálnym výpočtom CO2 tohto produktu aj k podrobnostiam o certifikovaných projektoch, ktoré sú kompenzáciou nevyhnutných emisií podporované,“ vysvetľuje Eva Kučmášová.


Spoločnosť Canon v rámci spoločenskej zodpovednosti a udržateľnosti svojho podnikania pomáha na rôznych miestach sveta napríklad so zlepšovaním dodávok pitnej vody, s rozširovaním lokálnej infraštruktúry, vytváraním pracovných miest či ochranou biodiverzity. Jedným z mnohých projektov je ochrana amazonského pralesa v brazílskom štáte Pará. Len tam sa k dnešnému dňu podarilo vykompenzovať takmer 24 miliónov kilogramov emisií CO2. Podstatou projektu je chrániť 90 tisíc hektárov lesa a brániť komerčnej ťažbe dreva. Dlhodobou pomocou je aj hľadanie alternatívnych zdrojov obživy pre 94 rodín, ktoré túto oblasť obývajú a boli zvyknuté z ťažby žiť.


„Spoločnosť ClimatePartner je jedným z globálnych lídrov v oblasti korporátnej ochrany klímy. Vďaka tomuto partnerstvu sme schopní ponúknuť našim zákazníkom certifikované riešenie, ktoré minimalizuje ich uhlíkovú stopu a zároveň podporuje užitočné rozvojové projekty. ID kód ClimatePartner na papierových produktoch z radu Zero je viditeľnou pripomienkou nášho záväzku udržateľnosti a tiež transparentnosti, ktorá je základom tohto partnerstva,“ zhŕňa benefity spolupráce Eva Kučmášová z Canonu.


„Sme veľmi šťastní, že môžeme osláviť desiate výročie tejto spolupráce a tešíme sa na to, že Canon bude aj naďalej skvelým partnerom, ktorý dbá na ochranu životného prostredia. My sme pochopiteľne pripravení ďalej poskytovať všetku podporu, poradenstvo aj odborné znalosti nielen spoločnosti Canon, ale aj jeho zákazníkom," dodáva Moritz Lehmkuhl, zakladateľ a výkonný riaditeľ ClimatePartner.