Hybridné pracovné prostredie pre všetkých. Canon rozširuje portfólio farebných A3 kancelárskych multifunkcií

BRATISLAVA, 7. septembra 2021 – Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila dva nové rady multifunkčných tlačových zariadení – imageRUNNER C3226i a imageRUNNER ADVANCE DX C3800, ktoré boli navrhnuté pre efektívne a bezpečné hybridné pracovné prostredie. Tieto najnovšie prírastky rozširujú a dopĺňajú portfólio kancelárskych farebných multifunkcií formátu A3 v ponuke spoločnosti Canon, a to s ohľadom na rozpočet, veľkosť firmy a spôsob práce.

Mnoho spoločností teraz vyvíja nové dlhodobé stratégie pre hybridné pracovné prostredie – zamestnanci sa budú pohybovať medzi centralizovanými kanceláriami, coworkingovými priestormi alebo budú využívať prácu na diaľku odkiaľkoľvek. Kľúčovú úlohu budú hrať zdieľané zariadenia, ako sú farebné multifunkčné zariadenia formátu A3, ktoré pomôžu zaistiť pre zamestnancov potrebnú technologickú infraštruktúru a podporí kontinuitu spolupráce. Nové modely prinášajú vylepšenú konektivitu, produktivitu, udržateľnosť a bezpečnostné funkcie, ktoré zabezpečia neohrozenú spoluprácu v rôznorodých pracovných prostrediach.


Hybridné pracovné prostredie a produktivita


Nový model imageRUNNER C3226i bol navrhnutý tak, aby podporoval produktivitu v hybridných pracovných prostrediach. Ponúka celý rad funkcií zvyšujúcich výkon a rozširujúcich možnosti využitia, vrátane novej riadiacej jednotky a vyššej rýchlosti tlače – zvládne vyprodukovať až 26 strán A3 za minútu. Nová verzia softvérovej platformy pre zdieľanú tlač uniFLOW 2021.2 navyše prináša rozšírené možnosti skenovania do cloudu a tlače z cloudu – vrátane prepojenia s Microsoft Teams, čo umožňuje firmám lepšie využívať kombináciu cloudových a lokálnych technológií. Používatelia tak majú vždy prístup k najnovším funkciám pre zdieľanie a spoluprácu, nech už pracujú kdekoľvek.


Multifunkcia imageRUNNER C3226i bola vylepšená o prvky umožňujúce jednoduchý servis, ktoré využíva najnovší rad imageRUNNER ADVANCE DX. Údržba je preto rýchla a jednoduchá, čo maximalizuje čas aktívnej prevádzky.


Hybridné pracovné prostredie prináša aj nové bezpečnostné výzvy, pretože zamestnanci zdieľajú informácie na rôznych miestach, niekedy aj mimo firemnú sieť, alebo dokonca pracujú na vlastnom zariadení. Vzhľadom na rastúci počet kybernetických útokov1 je bezpečnosť niečo, v čom by firmy nemali nikdy robiť kompromisy, nech už majú rozpočet akýkoľvek. Možnosti zabezpečenia zariadenia imageRUNNER C3226i dosahuje najvyššiu úroveň radu imageRUNNER ADVANCE DX a zahŕňa funkcie McAfee Embedded Control, SIEM, TLS 1.3 aj vynútené pozastavenie tlače. Modelový rad imageRUNNER tak disponuje štandardmi zabezpečenia, ktoré Canon bežne využíva na celofiremných úrovniach, čo umožňuje ponúknuť komplexnejšiu podporu podnikom akejkoľvek veľkosti či dostupného rozpočtu a zabezpečiť bezpečnú a plynulú prevádzku.


Nové digitálne možnosti pre firmy zamerané na transformáciu


Rad imageRUNNER ADVANCE DX C38002 nadväzuje na úspech existujúceho radu multifunkčných zariadení formátu A3 pre firemné využitie a je určený špeciálne pre používateľov s vysokými požiadavkami na produktivitu a pre spoločnosti, ktoré chcú posunúť ďalej svoju digitálnu transformáciu. Ponúka všetky výhody, ktoré v oblasti funkcionality a údržby poskytuje model imageRUNNER C3226i, vrátane vylepšeného uniFLOW 2021.2. Navyše prináša ďalšie prvky produktivity a zabezpečenia, ktoré vyhovejú vyťaženým hybridným kancelárskym prostrediam. Vďaka skenovaniu s rýchlosťou 270 snímok za minútu (ipm) ponúkajú rýchly prevod papierových dokumentov do digitálnej podoby, takže zamestnanci môžu rýchlo vytvárať a zdieľať kópie s kolegami pracujúcimi vzdialene.


Celý produktový rad taktiež umožňuje jednoduchú integráciu riešení ďalších tvorcov, ako sú Therefore Online a IRIS, a cloudové služby spoločnosti Canon pre správu dokumentov Cloud Workspace Collaboration – Process Automation, takže sa ľahko začlení do konkrétnych pracovných procesov bez zložitej konfigurácie. Vďaka možnostiam konektivity, ako je NFC a BlueTooth a kompatibilite s uniFLOW a uniFLOW Online, môže rad imageRUNNER ADVANCE DX C3800 ľahko spolupracovať s ďalšími zariadeniami a riešeniami v širšom informačnom workflow spoločnosti. Používatelia sa môžu ľahko pripojiť ku každému zariadeniu, či už sa pohybujú v kancelárii alebo mimo nej, a pristupovať k rôznym službám a softvérovým nástrojom ako k jedinému integrovanému riešeniu. To zaisťuje efektívnu a bezproblémovú hybridnú prácu.


Vďaka ďalším vylepšeným funkciám, medzi ktoré sa radí tlač rýchlosťou až 35 strán za minútu a dodržiavanie najvyšších bezpečnostných štandardov vrátane certifikácie Common Criteria, je rad imageRUNNER ADVANCE DX C3800 ideálnym pre zložité a vyťažené firemné prostredie.


Rad imageRUNNER ADVANCE DX C3800 má rovnaký hardvér, diely a príslušenstvo ako imageRUNNER C3226i. To firmám, ktoré vo svojom tlačovom riešení disponujú obomi modelmi, umožňuje znížiť náklady na údržbu a obmedziť skladové zásoby.


Taz Nakamasu, výkonný viceprezident divízie B2B Document Solutions, Canon Europe, k tomu podotýka: „S tým, ako podniky začínajú znovu otvárať svoje kancelárie, tak mnohé z nich zavádzajú ešte viac hybridné pracovné prostredie, ktoré si vyžaduje flexibilný prístup umožňujúci zamestnancom pohybovať sa medzi jednotlivými pracovnými prostrediami. Preto silnie volanie po riešeniach, ktoré ľuďom umožnia prístup k dokumentom a ich zdieľanie bez ohľadu na to, kde sa fyzicky nachádzajú. Naše produktové portfólio už vyhovuje najrôznejším formám hybridnej práce a tieto najnovšie prírastky to len umocňujú.“


„Udržať si prehľad o rastúcich a meniacich sa potrebách našich zákazníkov je nesmierne dôležité, rovnako ako vývoj nášho portfólia, vďaka ktorému môžeme ich očakávania nielen splniť, ale aj prekonať. Po už avizovaných tohtoročných vylepšeniach našich A3 multifukčných zariadení nám ďalšie inovácie, ktoré prinášajú modely sérií imageRUNNER C3226i a imageRUNNER ADVANCE DX C3800, umožňujú ponúknuť kompletný rad výkonných, bezpečných farebných zariadení formátu A3, ktoré podporujú podniky všetkých veľkostí pri prechode na nové spôsoby práce.“


Hlavné funkcie a vlastnosti radu imageRUNNER C3226i:


 • Tlač rýchlosťou 26 strán za minútu a skenovanie až 55 strán za minútu
 • Rýchle prebudenie zariadenia do 10s
 • Vylepšená podpora médií
 • Podpora integrovanej dierovačky
 • Vylepšené bezsponkové zošívanie až 10 listov
 • Pripojenie uniFLOW Online
 • Bezdotykové riešenie cez mobilné aplikácie
 • McAfee Embedded Control
 • TLS1.3
 • SIEM/syslog
 • Vynútené pozastavenie tlače
 • Šifrovaná zabezpečená tlač

Hlavné funkcie a vlastnosti radu imageRUNNER ADVANCE DX C3800:


 • Tlač až 35 strán za minútu a skenovanie 270 strán za minútu3
 • Rýchle prebudenie zariadenia do 10s
 • Vylepšená podpora médií
 • Podpora integrovanej dierovačky
 • Vylepšená podpora médií
 • Zvýšená kapacita zošívania (40 listov)
 • Vylepšené bezsponkový zošívanie až 10 listov
 • Pripojenie uniFLOW Online
 • Bezdotykové riešenie prostredníctvom mobilnej aplikácie
 • Tichá prevádzka
 • McAfee Embedded Control
 • SIEM/syslog
 • Rýchla navigácia pomocou QR kódov pre riešenie niektorých stavov zariadení
 • Vynútené pozastavenie tlače
 • Šifrovaná zabezpečená tlač
 • Podpora TPM 2.0
 • HCD-PP
 • TLS1.3

1 https://thecybernewsfeed.com/malware/surge-in-malware-and-cyber-attacks-set-to-continue-europol-warns-in-socta-2021-report/
2 C3822i, C3826i, C3830i a C3835i.
3 K dispozícii voliteľný jednopriechodový podávač dokumentov Single-PASS DADF-C1.