Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

BRATISLAVA, 28. marca 2024 – Spoločnosť Canon predstavila nový rad atramentových tlačových strojov ProStream 2000 pre komerčnú tlač a poskytovateľov služieb v oblasti firemnej komunikácie, ktorí sa usilujú o mimoriadne výhodný pomer výkon/cena pre aplikácie na médiá s gramážou až 150 g/m2 a na nenatierané papiere. Modely radu ProStream 2000, ktoré tlačia rýchlosťou až 133 m/min na štandardné ofsetové natierané aj nenatierané médiá a médiá optimalizované pre atramentovú tlač od 28 g/m2 do 150 g/m2, ponúkajú lepší pomer výkon/cena, sú o 20 % kratšie ako ProStream 3000 a spotrebujú o 10% menej energie1.

  • Rad Canon ProStream 2000 zahŕňa dva modely: model 2080 s rýchlosťou 80 m/min a model 2133 s rýchlosťou 133 m/min.

  • Rad ProStream 2000 zaručuje vysoko kvalitné aplikácie na natieraných aj nenatieraných médiách s atraktívnym pomerom výkon/cena.

  • Model ProStream 3160 dosahuje rýchlosť 160 m/min a je novou vlajkovou loďou radu ProStream 3000.

Predstavený bol aj nový model ProStream 3160, vlajková loď radu ProStream 3000 s rýchlosťou tlače 160 m/min. Nová sada polymérových pigmentových atramentov, ktorá je tiež súčasťou radu ProStream 2000, zaisťuje vysokú, konzistentnú kvalitu tlače blízku ofsetovej tlači pri uvedenej rýchlosti a zároveň rozširuje rozsah gramáže médií a zvyšuje rýchlosť. Ako rad ProStream 2000, tak ProStream 3160 zaisťujú ultrarýchlu produkciu a umožňujú tlačiarenským firmám presunúť ešte väčšie objemy práce z ofsetových a starších technológií.

Nový rad ProStream 2000 predstavuje ideálnu investíciu do atramentovej tlače pre poskytovateľov bežných aj špecializovaných komerčných tlačových služieb, ktorí produkujú prevažne vysoko kvalitné aplikácie na médiá s nižšou gramážou alebo na širokú škálu typov a gramáží médií a chcú prejsť pri veľkoobjemových zákazkách z ofsetu na digitálnu tlač. Oba modely podporujú tlač na médiá až do 300 g/m2 pri nižšej rýchlosti. Rad ProStream 2000 osloví aj tlačiarne kníh, ktoré tlačia prevažne na nenatierané médiá, ale chcú rozšíriť svoju ponuku o tlač na natierané médiá. Budú tiež vhodnou voľbou pre spoločnosti zaoberajúce sa komerčnou komunikáciou, ktoré chcú rozšíriť svoju ponuku tlačových zákaziek nad rámec tradičnej tlače, ako sú správy, faktúry a výkazy, o prémiový direct mail, brožúry a bulletiny vďaka nákladovo efektívnemu a flexibilnému spôsobu výroby.

Nový rad zahŕňa dva modely – ProStream 2080 s rýchlosťou tlače 80 m/min a ProStream 2133 s rýchlosťou tlače 133 m/min – a umožňuje obojstrannú tlač až 1 790 štvorfarebných strán A4 za minútu alebo 11 300 hárkov B2 za hodinu, čo zodpovedá 58 miliónom strán A4 za mesiac, a to na tlačový materiál so šírkou až 558 mm.

Optimálnu kvalitu tlače aplikácií pri všetkých rýchlostiach zaisťujú piezoelektrické tlačové hlavy s rozlíšením 1200 dpi s technológiou Drop On Demand a riešením na úpravu papiera Canon Smart ColorGrip spolu s novou sadou polymérových pigmentových atramentov pre rozšírený farebný gamut (jasnejšiu červenú a tmavšiu čiernu), vynikajúcu odolnosť oderu a aplikácie pripravené na zdobenie lesklým lakom. K zabezpečeniu konzistentnej kvality od prvej do poslednej stránky prispieva aj systém Canon Inline Quality Control, vysoko výkonný kamerový systém, ktorý kontroluje kvalitu tlače a automaticky vykonáva zmeny v reálnom čase. Rad ProStream 2000 navyše disponuje systémami, ktoré zaisťujú stabilný, nepretržitý prísun atramentu pri tlači s vyšším pokrytím atramentom vysokou rýchlosťou, a zaručujú tak konštantnú, rovnomernú kvalitu tlače. Táto kvalita výstupu bola tiež nezávisle certifikovaná Výskumným ústavom pre mediálne technológie Fogra na najvyšší štandard „A“ v rámci certifikácie Fogra 51.

Rad ProStream 2000 je dôkazom, že sa spoločnosť Canon zameriava na znižovanie dopadu svojich produktov a činností na životné prostredie. Preto má tento rad o 29 % nižšiu spotrebu energie a produkuje o 36 % menej emisií a tepla ako predchádzajúci rad ProStream 1000 pri zachovaní rovnakého rozsahu rýchlostí a gramáže médií. Rovnako ako u ProStream 3000 je systém vysoko automatizovaný – vrátane automatického rozpoznania slepého pásu papiera – čo zaisťuje minimálne plytvanie a jednoduché používanie. Napájacia časť tlačiarní radu 2000 bola tiež presunutá tak, aby bola lepšie prístupná a umožňovala jednoduchší a rýchlejší servis.

Hans Schmidbauer, riaditeľ marketingu a inovácií pre komerčnú tlač spoločnosti Canon v regióne EMEA, uviedol: „Spoločnosť Canon sa neustále snaží prinášať nové technológie, ktoré našim zákazníkom ponúkajú maximálnu hodnotu z hľadiska návratnosti ich investícií a umožňujú im prispôsobiť sa a uspieť v meniacich sa trhových podmienkach. V prípade technológie ProStream prinášajú inovácie, ktoré sme predstavili v posledných rokoch, poskytovateľom tlačových služieb výnimočnú kvalitu, produktivitu a nákladovú efektivitu pri veľkých objemoch aplikácií na vyžiadanie na rôznych typoch a gramážach médií. A s uvedením zariadenia ProStream 3160 s rýchlosťou tlače 160 metrov za minútu ďalej zvyšujeme rentabilitu a ponúkame zákazníkom ešte väčšiu hospodárnosť.

Chápeme, že neexistuje jedna univerzálna tlačiareň vhodná pre všetkých. Vďaka uvedeniu nového radu ProStream 2000 máme teraz k dispozícii ucelené portfólio atramentových produkčných tlačových strojov, hárkových aj rotačných, ktoré dokážu vyhovieť individuálnym potrebám z hľadiska aplikácií a objemov každej bežnej komerčnej a online tlačiarne, výrobcov kníh, špecialistov na fotografické produkty a tlačiarne obchodných oznámení. Rad ProStream 2000 s menšími rozmermi ponúka priaznivý pomer výkon/cena pre aplikácie tlačené na ľahšie papiere, či už natierané alebo nenatierané, a sprístupňuje výhody radu ProStream širšiemu okruhu komerčných tlačiarní. Rovnako tak je rad ProStream 2000 vhodnou voľbou pre spoločnosti zaoberajúce sa obchodnou komunikáciou, ktoré hľadajú flexibilné riešenie, ktoré im umožní rozšíriť portfólio o prémiovejšie produkty tlačené na natierané papiere alebo zaviesť výrobu takých produktov, ktoré predtým museli zadávať externým dodávateľom.“

Rad ProStream 2000 bude mať celosvetovú premiéru na veľtrhu drupa 2024 (28. mája – 7. júna 2024, Düsseldorf, Nemecko), kde predstaví v živom výrobnom procese širokú škálu tlačových aplikácií. Nový rad ProStream 2000 aj ProStream 3160 sú už v predaji priamo v spoločnosti Canon.

Ďalšie informácie o rade Canon ProStream 2000 nájdete na adrese: https://www.canon-europe.com/business/products/production-printers/digital-presses/prostream-2000-series/

šie informácie o rade Canon ProStream 3160 nájdete na adrese: https://www.canon-europe.com/business/products/production-printers/digital-presses/prostream-3000-series/

Ďalšie informácie:
Obrázky-Download

  1. Test spotreby energie vykonaný na papieri UPM FinesseMatt 115 g/m2 pre tlačovú úlohu s priemerným pokrytím atramentom na trhu s grafickými aplikáciami.