Canon zdokonaľuje radu malých a ľahkých 4K projektorov. Pridáva kompaktný model s vysokým rozlíšením: XEED 4K600Z

BRATISLAVA, 7. novembra 2017 - Canon uvádza kompaktný výkonný laser-fosforový projektor s technológiou LCOS a svetelným výkonom 6 000 lúmenov. Canon XEED 4K600Z je ideálny pre profesionálne využitie vrátane simulácií, dizajnu, vzdelávania, kreatívnych projekcií alebo digitálnej reklamy. Popri jasnom a čistom obraze sa môže nový projektor pochváliť aj malými rozmermi a funkciami svojho predchodcu - modelu XEED 4K600STZ.

Canon XEED 4K600Z

Kľúčové vlastnosti projektora XEED 4K600Z:

  1. Rozlíšenie viac ako natívne 4K (4 096 x 2 400 pixlov) sľubuje ostré detaily a živé farby
  2. Zaujme ľahkým a kompaktným prevedením (26 kg, 559 mm x 201 mm x 624 mm)
  3. Ponúka objektív s 1,76 násobným zoomom a motorizovaným posunom

Výkonná technológia pre 4K rozlíšenie a presná optika
Vďaka natívnemu 4K rozlíšenie 4 096 x 2 400 a špecializovanej optike značky Canon podporenej technológiou LCOS a systémom AISYS ponúka projektor XEED 4K600Z obrazový zážitok s ostrými detailmi a živými farbami, ktoré pokrývajú farebný priestor sRGB. Na vylepšení obrazu pri premietaní filmov a celkovo dokonalejší zážitok sa v prípade projektora XEED 4K600Z podieľa minimálne zakrivenie plochy zaisťujúce obraz bez skreslenia, redukcia rozmazania zobrazovaného pohybu a rýchla odozva s oneskorením 1,0 snímky. Ostré zaostrenie je navyše dosiahnuteľné v širokej škále prostredí, vrátane projekcií na klenuté a zakrivené plochy.

Kompaktná veľkosť, skvelá použiteľnosť a výborná konektivita
Vďaka hmotnosti len 26 kg (vrátane objektívu) je XEED 4K600Z vo svojej triede najmenším a najľahším laserovým projektorom s natívnym rozlíšením 4K na svete. Objektív s motorizovaným posunom v rozsahu +/- 60 percent zvisle a +/- 10 percent vodorovne eliminuje potrebu nakláňania alebo premiestňovania projektora a najnovší model je tak možné ľahko inštalovať v ľubovoľnom uhle.

Jednoduchú použiteľnosť a bezproblémovú inštaláciu dopĺňajú široké možnosti prispôsobenia, vďaka ktorým je XEED 4K600Z flexibilnou voľbou využitia v profesionálnych prostrediach. Príkladom môže byť laserová technológia, ktorá umožňuje nasadenie nového projektora v oblasti digitálnej reklamy - Canon XEED 4K600Z môže pracovať nepretržite a v režime na výšku. Najnovší model je dokonca dostatočne univerzálny aj na to, aby umožnil presné zobrazovania röntgenových snímok pri vzdelávaní v zdravotníctve a to vďaka simulačnému režimu Digital Imaging and Communication in Medicine (DICOM)¹, ktorý spĺňa požiadavky normy DICOM 14 na zobrazovanie medicínskych údajov vo výučbe.

S Wi-Fi konektivitou je možné XEED 4K600Z spravovať a riadiť pomocou zariadení s iOS - predtým boli tieto možnosti dostupné len prostredníctvom kábla siete LAN², Nová aplikácia Canon Projector Service Tool umožňuje ovládanie projektora, zobrazovanie chybových stavov i riešenie problémov.

Jasnejšie svetlo s dlhšou životnosťou
Spoľahlivý XEED 4K600Z využíva miesto tradičnej lampy modré laserové svetlo, ktoré zaisťuje vysoký svetelný výkon a umožňuje dosiahnuť presné úrovne požadovaného jasu. Nový projektor ponúka všetky výhody, ktoré súvisia s dlhšou životnosťou a dobou prevádzky až 40 000 hodín - vrátane minimálnych nárokov na údržbu a nákladov spojených s poruchami. K modelu XEED 4K600Z poskytuje spoločnosť Canon päťročnú záruku vrátane bezplatnej zápožičky do druhého dňa, ktorá ešte viac skracuje dobu prípadnej nefunkčnosti projektora³.¹ Vyhovuje štandardu DICOM 14, ale nie je schválený na diagnostické účely
² Spoločnosť Canon dnes uviedla aj projektor XEED 4K601Z, ktorý je okrem absencia Wi-Fi konektivity - z dôvodu použiteľnosti v prostredí vyžadujúcich vysokú bezpečnosť - s modelom XEED 4K600Z totožný.
³ Služba je dostupná iba vo vybraných krajinách a podľa aktuálne platných podmienok.