Nový rad digitálnych čiernobielych tlačiarní Canon Océ VarioPrint 6000 TITAN podporuje produktivitu a zvyšuje flexibilitu médií

BRATISLAVA, 29. augusta 2017 - Spoločnosť Canon dnes uvádza na trh nový rad čiernobielych produkčných tlačiarní na jednotlivé listy Océ VarioPrint 6000 TITAN. Tá obsahuje celý rad technických noviniek, ktoré pomáhajú zvyšovať produktivitu, kvalitu a všestrannú prácu s médiami, pričom si udržuje, rovnako ako VarioPrint 6000, najlepšie ekologické vlastnosti vo svojej triede.

Canon Europe introduces the new Océ VarioPrint 6000 TITAN series of cut-sheet monochrome production presses

Spoločnosť Canon predstavuje nový rad čiernobielych produkčných tlačiarní na jednotlivé listy Océ VarioPrint 6000 TITAN.

Obsiahnuté technológie pomáhajú poskytovateľom tlačových služieb ponúkať zákazníkom
v komerčnom, publikačnom a transakčnom segmente, vysoko kvalitné čiernobiele výtlačky vo vyššej rýchlosti a v širšom výbere gramáže a formátov médií. Nové tlačiarne radu TITAN vychádzajú z osvedčenej platformy Océ VarioPrint 6000, ktorá pred desiatimi rokmi zmenila svet čiernobielej digitálnej tlače dodnes neprekonanou technológiou obojstrannej tlače Gemini Duplex Technology.

Nové tlačiarne umožňujú tlač až 10 miliónov strán veľkosti A4 za mesiac. Sú vhodné pre výrobcov komerčných tlačových materiálov, kníh a transakčných dokumentov, ale aj pre veľké interné tlačové oddelenie. Pre naplnenie špecifických potrieb zákazníkov sa rad Océ VarioPrint 6000 TITAN dodáva
v troch verziách: Standard / TP (transakčná tlač) / MICR (magneticky čitateľný toner) , ktoré ponúkajú celý rad dokončovacích možností vrátane výroby brožúr, lepenej aj páskovej väzby, dierovania a orezávania. Zároveň ponúka otvorené rozhranie DFD (Document Finishing Device) na pripojenie kompatibilných dokončovacích zariadení tretích strán.

Rad Océ VarioPrint 6000 TITAN prináša podstatne prepracovanú konštrukciu tlačiarne s výnimočne robustným oceľovým telom, vďaka čomu spĺňa potreby zákazníkov v priemyselnej tlači, uľahčuje údržbu a maximalizuje produkčnú dobu. V porovnaní s predchodcom, radom VarioPrint 6000+, znamená zvýšená maximálna prevádzková rýchlosť 328 výtlačkov A4 za minútu pri obojstrannej tlači potenciálne 30 000 výtlačkov navyše za jeden týždeň v jednozmennej prevádzke. Existujú štyri modely s rôznymi rýchlosťami (VarioPrint 6180, 6220, 6270 a 63301). Zákazníci, ktorí používajú modely s nižšou rýchlosťou, si môžu zakúpiť dočasné licencie na zvýšenie rýchlosti s cieľom pokryť krátke alebo sezónne výrobné špičky.

Zvýšeniu produktivity tiež napomáha funkčnosť tlačového servera PRISMAsync radu TITAN v7, ktorý umožňuje pokročilé plánovanie úloh až na osem hodín pre zabezpečenie plne automatickej tlače. Ďalšie nástroje ako vzdialený manažér PRISMAsync Remote Manager, aplikácie Remote Control App (diaľkové ovládanie) pre múdre zariadenia2 a nová cloudová služba PRISMAlytics Dashboard3 umožňuje diaľkovú správu a kontrolu niekoľkých strojov. Prispôsobiteľné používateľské rozhranie založené na systéme Windows 10 a možnosť overovania používateľov sú niektoré ďalšie prvky, ktoré prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti.

Nové tlačiarne Océ VarioPrint 6000 TITAN môžu využívať najširší sortiment médií v histórii. Poskytovatelia tlačiarenských služieb tak môžu rozšíriť svoj rozsah použitia, čím sa im otvorí prístup k novým obchodným príležitostiam. Nový doplnok TITAN Light Weight Media (LWM - ľahké médiá) s technológiou LWM Air Guide umožňuje tlač na podklady gramáže 45 g / m2, čo otvára príležitosti v oblastiach ako je právna dokumentácia, špecializované publikácie a viacjazyčné produkty či príbalové letáky pre lieky.

Táto nová schopnosť potlače ľahkých médií je podporovaná preverenou technológiou Océ Gemini Instant Duplex, ktorá pomocou zdvojených tlačových hláv tlačí zároveň na obe strany médií, bez toho, aby bolo potrebné otočiť list. Technológia Océ Copy Press fixuje toner pri nízkej teplote, čím znižuje fyzické namáhanie média. Pomáha tak udržiavať plochý povrch pre optimálnu kvalitu tlače, bezproblémové dokončovanie a poskytuje matnú tlač ofsetového vzhľadu.

Séria VarioPrint 6000 TITAN podporuje štandardné, vrstvené, štruktúrované a iné špeciálne médiá, ako je napríklad samoprepisovací papier NCR. Je to jediná digitálna tlačiareň vo svojej triede, ktorá dokáže potláčať obojstranné oddeľovače pre produkty, ako sú príručky a sprievodcovia.

Nové doplnky Paper Input Module (PIM - modul pre vstup papiera) pre rad VarioPrint 6000 TITAN dávajú zákazníkom možnosť výberu a konfiguračnú flexibilitu. Štandardný PIM je určený pre médiá do rozmeru 320 x 488 mm, zatiaľ čo Flex XL PIM je určený pre médiá rozmeru až 350 x 500 mm. Je ideálny na digitálnu tlač knihy s viacerými stranami na jeden hárok. Zákazníci môžu pracovať s tromi štandardnými PIM alebo troma PIM Flex XL alebo môžu kombinovať dva PIM jednej veľkosti s jedným druhej veľkosti.

Peter Wolff, Senior Director, Customer Group Commercial Printer and Production CRD, Canon Europe, poznamenáva: "Keď v roku 2007 na trh vstúpil prvý rad Océ VarioPrint 6000, zmenil očakávania toho, čo je možné dosiahnuť na čiernobielej tlačiarni s ohľadom na rýchlosť tlače, kvalitu a spoľahlivosť. Odvtedy podporuje rast a rozvoj stoviek spoločností. Ak sa pozrieme o desať rokov dopredu, u nového radu TITAN sme skonštruovali rad výkonných čiernobielych tlačiarní, ktoré spájajú najlepšie technické vlastnosti pôvodnej platformy VarioPrint s novými technológiami a posúvajú hranice čiernobielej tlače v priemyselnom merítku ešte ďalej. Tieto nové tlačiarne sú na vrchole vo svojej triede, čo sa týka rýchlosti, kvality, univerzálnosti a udržateľnosti. “

Technológia Océ Gemini Instant Duplex poskytuje takmer dokonalú registráciu prednej a zadnej strany pri obojstrannej tlači a ponúka tak výnimočnú kvalitu tlače. K maximálnej kvalite výslednej tlače prispievajú aj ďalšie existujúce prvky pôvodnej rady VarioPrint, napr. technológia ScreenPoint, ktorá detekuje a optimalizuje typ obrazu (text, čiaru alebo fotografiu) pre každú jednotlivú stránku, alebo inteligentný polotónovací algoritmus Supercell pre vynikajúcu ostrosť tlače a hladké prechody.

Tlačiarne nového radu Océ VarioPrint 6000 TITAN v podstate nevytvárajú žiadne emisie ozónu ani odpadový toner. Podľa výpočtov je ich spotreba energie o 30% nižšia ako u iných strojov v rovnakej kategórii, čím pomáhajú zákazníkom minimalizovať prevádzkové náklady pri podpore zdravého prostredia pre obsluhu.

P.Wolff na záver dodáva: "Čiernobiela tlač zostáva základom priemyselnej tlače. Spoločnosť Canon je odhodlaná neustále prinášať inovácie v tejto oblasti techniky v očakávaní vyvíjajúcich sa potrieb jej zákazníkov. S radom VarioPrint 140, radom imagePRESS Océ VarioPrint 6000 TITAN a riešeniami Océ JetStream dokážeme plniť požiadavky na čiernobielu tlač poskytovateľov tlačových služieb a podnikových tlačových oddelení v celom spektre objemu výroby. Tieto najnovšie produkty môžu zákazníkom pomôcť plniť stále napätejšie termíny, priniesť konkurenčnú výhodu a ponúknuť nové podnikateľské modely, ktoré môžu rozšíriť ich ponuku služieb a zvýšiť ziskovosť. "
1Najrýchlejší model pre modely MICR je VarioPrint 6270.

2Požiadavky: PRISMAsync pre VarioPrint 6000 v7.2 alebo vyšší, Android 4.1 / iOS 7 alebo vyšší, účet Microsoft® alebo Google® (podlieha podmienkam tretej strany). Môžu sa účtovať poplatky za dáta.

3Požiadavky: PRISMAsync pre VarioPrint 6000 v7.2 alebo vyšší, Android 4.1 / iOS 7 alebo vyššie, účet Microsoft® alebo Google® (podlieha podmienkam tretej strany). Môžu sa účtovať poplatky za dáta.