PIXMA pre domáce kancelárie: Canon prestavuje nové tlačiarne typu „4 v 1“ – PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550

BRATISLAVA, 21. augusta 2017 – Spoločnosť Canon predstavuje dve nové tlačiarne typu "4 v 1" série PIXMA Home Office pre domáce kancelárie. Najnovšie modely si skvele poradia s tlačou, kopírovaním, skenovaním aj faxovaním a ponúkajú väčšiu produktivitu aj lepšiu konektivitu. Tlačiarne z tejto série sú ideálne pre užívateľov, ktorí pracujú z prostredia domova a vyžadujú zariadenia umožňujúce flexibilne reagovať na všetky požiadavky spojené s bežnými kancelárskymi i profesionálnymi dokumentami.

PIXMA TR7550

PIXMA TR8550

Používatelia získajú s tlačiarňami PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 niekoľko nových kľúčových funkcií, ktoré významne zjednodušujú vzdialenú prácu. Medzi tieto vylepšenia patrí automatický podávač dokumentov na 20 hárkov, automatická obojstranná tlač, podpora technológie Bluetooth s nízkou spotrebou1 (BLE, Bluetooth Low Energy), veľký dotykový displej a dokonalejšie užívateľské rozhranie. Dôležité sú aj kompaktné rozmery, vďaka ktorým majú užívatelia viac voľného priestoru pre vlastnú prácu a nemusia pritom zľaviť zo svojich nárokov na funkčné možnosti a kvalitu.

Pre ľahkú prácu z domu
Súčasťou nových modelov je vylepšené užívateľské rozhranie, ktoré zaisťuje veľmi ľahkú dostupnosť jednotlivých funkcií aj ich optimálne využitie. Tlačiarne sa môžu pochváliť veľkým dotykovým displejom so šírkou 7,62 cm (3 palce) v prípade modelu PIXMA TR7550 a so šírkou 10,92 cm (4,3 palcov) pri modeli PIXMA TR8550, vďaka ktorému je ovládanie ešte jednoduchšie. Príjemnejšiemu používaniu pomáha aj predný panel, ktorý možno nakloniť v smere pohľadu.

Nové tlačiarne ponúkajú aj automatickú obojstrannú tlač stlačením len jediného tlačidla. Vďaka možnosti tlačiť dokument na obe strany šetria PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 čas aj papier a zvyšujú produktivitu používateľov. Nechýba ani dvojcestné podávanie papiera, ktoré umožňuje tlačiť zo zadného2 aj predného3 zásobníka, a teda aj súčasné vloženie papiera rôznych formátov. Každý zo zásobníkov obsiahne až 100 hárkov4. Celková kapacita je tak až 200 hárkov bežného papiera formátu A4.

Užitočná je aj funkcia pripomenutia odobratia papiera, ktorá po dokončení skenovania upozorní na prípadné nevyzdvihnutie dokumentu. Užívatelia tak už nezabudnú v skeneri žiadny dôležitý materiál. Vďaka automatickému podávaču dokumentov je veľmi jednoduché aj skenovanie veľkého počtu strán, napríklad papierových spisov. V rámci jednej úlohy možno takto spracovať až 20 hárkov a výrazne tak ušetriť čas.

Neustále pripojenie v prostredí domova
Tlačiarne PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 disponujú Wi-Fi konektivitou, vďaka ktorej môžu používatelia zo svojich inteligentných telefónov, tabletov i notebookov tlačiť pomocou bezdrôtového pripojenia. Nechýba ani kompatibilita so službou PIXMA Cloud Link, ktorá umožňuje tlačiť / skenovať5 dokumenty
z / do on-line služieb, ako je napríklad GoogleDrive, Evernote, alebo Dropbox. Výsledkom sú lepšie možnosti zdieľania aj väčšia produktivita. K svojim súborom môžu užívatelia pristupovať prostredníctvom aplikácie Canon PRINT alebo pomocou ovládacieho displeja na tlačiarni. Z aplikácie Canon PRINT je dostupná aj funkcia Smartphone Capture and Copy, ktorá umožňuje pomocou inteligentného telefónu odfotiť papierový dokument a previesť ho do elektronickej podoby.

Model Canon PIXMA TR8550 možno navyše pomocou ethernetového kábla pripojiť do existujúcej sieťovej infraštruktúry a tlačiareň sprístupniť viac užívateľom. Flexibilitu zvyšuje aj vstavaný slot pre pamäťovú kartu SD, vďaka ktorému je možné tlačiť / skenovať priamo z / na pamäťovú kartu bez nutnosti pripájať k tlačiarni ďalšie zariadenia.

Najnovšie tlačiarne značky Canon ponúkajú aj využitie technológie Bluetooth s nízkou spotrebou, ktorá vie zabezpečiť neustále prepojenie medzi tlačiarňou a akýmkoľvek kompatibilným chytrým zariadením. Majitelia zariadení s operačným systémom Android túto technológiu využijú pre jednoduchú aktiváciu plnohodnotného Wi-Fi pripojenia, ktoré im umožní tlač dokumentov. Akonáhle dôjde ku spárovaniu chytrého zariadenia s tlačiarňou pomocou Bluetooth, môžu užívatelia systémov iOS aj Android prijímať prostredníctvom aplikácie Canon PRINT informácie o chybových stavoch a využiť priložený odkaz na webový manuál. Technológia Bluetooth tak umožňuje rýchle a jednoduché riešenie problémov s tlačou.

Vylepšený atramentový systém
Nové tlačiarne využívajú päť samostatných atramentových kaziet6. Vďaka hybridnému atramentovému systému ponúkajú lepšiu reprodukciu farieb, a teda aj vysoko kvalitnú tlač a veľmi ostrý text. Ďalšia výhoda modelov PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 spočíva vo využití súčasných atramentov na báze farbiva spolu s pigmentovým atramentom. Užívatelia tak majú istotu špičkovej kvality aj odolnosti výtlačkov voči vyblednutiu.

V prípade nákupu atramentových kaziet budú mať užívatelia na výber z troch variant7, presne podľa predpokladaného objemu tlače. Kazety s veľkou výťažnosťou ocenia užívatelia, ktorí tlačia naozaj veľa a vyžadujú nákladovo efektívne riešenie aj menej častú výmenu8 atramentových zásobníkov. Zdokonalené užívateľské rozhranie upozorňuje aj na dochádzajúci atrament. Problémy spôsobené "náhle prázdnymi kazetami" tak budú minulosťou.

Kreativita pre prácu aj zábavu
Modely PIXMA TR7550 a PIXMA TR8550 tlačia v profesionálnej kvalite a sú skvelým domácim pomocníkom pre plnenie pracovných úloh aj ostatných tlačových požiadaviek celej rodiny. Nové tlačiarne sú navyše kompatibilné s aplikáciou Message in Print9, ktorá umožňuje do tlačených fotografií vložiť neviditeľné správy, od textu cez animácie a hudbu až po odkazy na internetové zdroje. Príjemca fotografie môže tieto správy dekódovať, stačí len podržať iPhone nad vytlačenou fotkou. Spoločnosť Canon prináša do tlače zábavu a tvorivú inšpiráciu aj pomocou ďalších aplikácií, od My Image Garden cez Creative Park až po Easy-Photo-Print +. Každý člen domácnosti si tak bude môcť vychutnať nové možnosti tlačiarní aj prístup k exkluzívnemu obsahu. Napríklad pri tvorbe blahoželania alebo kalendárov.

Najnovšie tlačiarne PIXMA pre domáce kancelárie vynikajú vysokou kvalitou tlače aj vylepšenou konektivitou, vďaka ktorej je práca z domu ešte o niečo jednoduchšia. Nový kompaktný dizajn šetrí miesto a v spojení s automatickou obojstrannou tlačou, automatickým podávačom dokumentov až na 20 hárkov a samostatnými atramentovými kazetami výrazne zvyšujú produktivitu používateľov. Nové multifunkčné tlačiarne "4 v 1" dokonale zodpovedajú domácim a iným rodinným potrebám vrátane tvorby vysokokvalitných fotografií s jedinečnými zážitkami.1Technológia Bluetooth s nízkou spotrebou (tlač a skenovanie pomocou technológie Bluetooth vyžaduje zariadenia s operačným systémom Android). Funkcionalita zabezpečovaná technológiou Bluetooth a aplikácií Canon PRINT Inkjet / SELPHY nemusí byť dostupná na všetkých chytrých telefónoch s operačným systémom Android. Bluetooth a príslušné logá sú registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe je oprávnená k ich primeranému používaniu. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov.

2Pre bežný aj fotografický papier až do formátu A4.

3Pre bežný papier formátov A4, A5, B5 a Letter.

4Počet hárkov závisí na konkrétnom type papiera a jeho hrúbke.

5Skenovanie do cloudu a do e-mailu je k dispozícii len pre užívateľov originálnych atramentov značky Canon.

6Pigmentová čierna (PGBK), čierna, azúrová, purpurová a žltá.

7Dostupnosť jednotlivých variantov atramentových kaziet - štandardné, XL a XXL - závisí na konkrétnom regióne.

8Kazety XL ponúkajú v porovnaní so štandardnými kazetami dvojnásobnou výťažnosť a kazety XXL v porovnaní so štandardnými kazetami trojnásobnú výťažnosť.

9Aplikácia Message in Print bude dostupná od 31. októbra 2017, a to len pre iPhone so systémom iOS9 alebo novším.