Dajte priestor tvorivým nápadom s novou generáciou zrkadlovky EOS 6D Mark II

BRATISLAVA, 29. júna 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila dnes fotoaparát EOS 6D Mark II. Nová full-frame digitálna zrkadlovka, ktorá je určená najmä pre pokročilých amatérov a profesionálnych fotografov, stavia na najmodernejších technológiách značky Canon.

Canon EOS 6D Mark II je nástupcom modelu EOS 6D a predstavuje vysoko výkonnú digitálnu zrkadlovku, ktorá je vhodná pre širokú škálu kategórií fotografickej tvorby, od cestovných reportáží až po portréty. Canon pri jej vývoji zohľadnil spätnú väzbu od používateľov, a preto EOS 6D Mark II rozširuje možnosti práce s obrazom. Digitálna zrkadlovka prináša väčšiu mieru kontroly aj flexibility a umožňuje zdokonaľovanie tvorivých schopností. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam fotografi lepšie naplnia autorské vízie a ľahšie prekonajú vlastné hranice. Základom modelu EOS 6D Mark II je nový full-frame snímač, obrazový procesor DIGIC 7 aj systém automatického aostrovania so 45 bodmi a s duálnymi pixelmi na snímači CMOS. Canon EOS 6D Mark II vytvára výstupy s najvyššou možnou obrazovou kvalitou a vyhovuje preto nárokom profesionálnych fotografov aj pokročilých amatérov.

Nový snímač CMOS s rozlíšením 26,2 megapixelov ponúka výhody v podobe bezkonkurenčnej kvality aj lepšieho výkonu. Vysoký dynamický rozsah tohto snímača zaisťuje mimoriadnu expozičnú pružnosť a dovoľuje posunúť hranice fotografickej tvorby aj pri fotení za jasného okolitého svetla. Užitočná je tiež vylepšená citlivosť ISO 40 000, ktorá je rozšíriteľná až na hodnotu 102 400. Takto vysoká citlivosť prináša špičkovú flexibilitu a istotu, že výsledné snímky budú plné detailov aj pri fotografovaní počas tmavých nocí. Navyše vďaka najnovšiemu obrazovému procesoru DIGIC 7 vznikajú vysoko kvalitné snímky priamo počas ich spracovania vo fotoaparáte. Bez ohľadu na to, či používatelia robia zábery hviezdnej oblohy, alebo zachytávajú polárnu žiaru, môžu prostredníctvom EOS 6D Mark II obohatiť svoje autorské portfólio novým a vzrušujúcim spôsobom a získať tak obrázky, ktoré vyvolajú úžas.

Užívatelia EOS 6D Mark II majú svoje tvorivé vízie pod maximálnou kontrolou. Je to vďaka systému automatického zaostrovania so 45 bodmi, ktorý si môžu prispôsobiť konkrétnym potrebám a ktorý umožňuje veľmi presné sledovanie objektov v zábere. S novým modelom môžu používatelia vytvárať skvelé snímky aj v náročných situáciách vrátane zachytenia rýchlych spontánnych akcií, ako je napríklad priechod nevesty a ženícha svadobnou uličkou pod dažďom z konfiet. Canon EOS 6D Mark II vie predpovedať aj pohyb objektu naprieč celým záberom a rýchlo reagovať na prípadné zmeny a to vďaka vylepšenému spracovaniu obrazu procesorom DIGIC 7. V spojení s rýchlosťou snímania 6,5 ​​obrázkov za sekundu otvára model EOS 6D Mark II širokú škálu doteraz nedostupných fotografických možností.

Technológie z dielne spoločnosti Canon - systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi na snímači CMOS - umožňuje vysoko výkonné sledovanie objektu aj plynulejšie a rýchlejšie zaostrenie pri natáčaní filmov. Tieto vlastnosti predstavujú významnú výhodu pri makro a produktovej fotografii s využitím režimu živého náhľadu.

Canon EOS 6D Mark II je prvý full-frame fotoaparát systému EOS so vstavanou päťosovou stabilizáciou obrazu pre natáčanie filmov, ktorá eliminuje otrasy typické pri robení záberov z ruky alebo v pohybe. Nechýba ani otočný dotykový displej LCD, ktorý dovoľuje prepnúť zaostrovanie ťuknutím na obrazovku a fotografovať z ťažkých uhlov - napríklad s cieľom využiť nezvyčajné perspektívy alebo urobiť snímky v dave ľudí.

Nový EOS 6D Mark II je prvý fotoaparát z dielne Canon, ktorý vyhotovuje časozberné zábery v 4K rozlíšení a súčasne sa môže pochváliť intervalovým časovačom. Najnovšia digitálna zrkadlovka tak ponúka vlastnosti pre rôznorodejšiu filmovú tvorbu. Vstavaný intervalový časovač totiž ponúka maximálnu slobodu práve pri úprave časozberných obrázkov.

S cieľom poskytnúť užívateľom ešte väčšiu konektivitu, vybavila spoločnosť Canon nový fotoaparát technológiami Wi-Fi a Bluetooth pre neustále pripojenie EOS 6D Mark II k ďalšiemu šikovnému zariadeniu. Užívatelia tak získajú flexibilnejšie možnosti prenosu záberov do pripojených zariadení a môžu ľahko zdieľať výsledky svojej práce aj urýchliť spracovanie fotografií a filmových záberov. Ide o vlastnosti, ktoré umožňujú ovládať zrkadlovku pomocou inteligentného telefónu a vzdialene snímať fotografie i natáčať filmy. Výhodné je to pre užívateľov, ktorí nechcú vyrušiť objekt svojho autorského záujmu pohybom, napríklad pri fotení oddychujúcich motýľov. Canon EOS 6D Mark II disponuje aj vstavanou GPS jednotkou pre prípadné automatické zaznamenávanie lokalizačných údajov, vďaka ktorým majú užívatelia presné informácie o miestach vzniku ich obrazových príbehov.

Canon EOS 6D Mark II je vhodný pre tých, ktorí vyžadujú najvyššiu možnú kvalitu výsledných fotiek a pomôžu im priblížiť prežité príbehy. Novinka prináša istotu kvality a presných záberov bez ohľadu na svetelné podmienky. Vďaka tomu sa jej majitelia sústredia na napĺňanie svojich kreatívnych vízií. Model EOS 6D Mark II je kompaktná a ľahká full-frame digitálna zrkadlovka, ktorá je vďaka svojej odolnosti voči prachu i vlhkosti ideálnym prístrojom pre fotografovanie na cestách. Potreby užívateľov pomáha napĺňať aj špičkový výkon a spoľahlivosť. Fotografi v EOS 6D Mark II dostanú možnosti, ako novými a vzrušujúcimi spôsobmi posunúť ďalej svoje existujúce fotografické zručnosti.

BG-E21
Batériový grip BG-E21 je priamo prispôsobený konštrukcii modelu EOS 6D Mark II a je kompatibilný s batériami LP-E6N a LP-E6, pričom môže využívať hneď dve súčasne. Vďaka lepšej celkovej výdrži zdroja energie užívatelia nasnímajú dvojnásobný počet obrázkov. Canon BG-E21 replikuje tlačidlá z pravej hornej časti tela EOS 6D Mark II a dáva užívateľom úplne rovnaký spôsob použitia zrkadlovky pri fotografovaní vo zvislej polohe, a to bez negatívnych vplyvov na ergonómiu ovládania. Nový grip je skvelým pomocníkom aj pri snímaní s ťažšími objektívmi. Zaisťuje totiž lepšie vyváženie celej zostavy a umožňuje tak pohodlnejšiu prácu.

Ďalšie informácie nájdete na http://www.canon.cz/cameras/eos-6d-mark-ii/.