Najnovšia digitálna zrkadlovka Canon EOS 200D uľahčí vstup do sveta vysoko kvalitnej kreatívnej fotografie

BRATISLAVA, 29. júna 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila svoju najnovšiu digitálnu zrkadlovku EOS 200D, ktorá umožní rozprávať zážitky doposiaľ nevídaným spôsobom. Canon navrhol nový fotoaparát tak, aby užívatelia mohli posunúť kreativitu a obrazovú kvalitu svojich snímok na novú úroveň. Digitálna zrkadlovka EOS 200D je preto dokonalou náhradou pre všetkých nadšencov fotografujúcich pomocou inteligentných telefónov, ktorí urobia ďalší krok a zaobstarajú si svoj prvý skutočný fotoaparát.

Nová digitálna zrkadlovka je vhodná pre kohokoľvek, kto hľadá štýlovo ľahký a ľahko použiteľný upgrade existujúceho prístroja. Vďaka svojim vlastnostiam a kompaktným rozmerom je EOS 200D ideálny pre fotografovanie aj natáčanie filmov a umožňuje zachytenie a následné zdieľanie všetkých životných okamihov. Nová zrkadlovka je správnou voľbou bez ohľadu na to, či používatelia robia snímky zapadajúceho slnka pri Tádž Mahalu alebo fotia rodinu a priateľov v prostredí domova. 

Nové špičkové technológie pre rok 2017
Canon EOS 200D je najľahšou digitálnou zrkadlovkou s otočným displejom na svete1 a využíva najnovšie technológie pre rok 2017. Nový fotoaparát ponúka rad vlastností typických pre najvyššie modely značky Canon, ktoré vždy posktynú najlepšiu možnú obrazovú kvalitu. Vďaka detailom v tieňoch aj jasných oblastiach a úžasnému rozlíšeniu prináša EOS 200D perfektnú kontrolu nad hĺbkou ostrosti
a umožňuje tak všetky zábery obohatiť o prekrásne rozostrené pozadie.

Nová zrkadlovka využíva systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi na senzore CMOS, ktorý je najrýchlejší na svete. Umožňuje rýchle aj presné zaostrenie a vysokú ostrosť zaznamenávaných objektov. Najnovší snímač typu APS-C vylepšuje výkon pri zlých svetelných podmienkach a umožňuje robiť nádherné snímky aj po západe slnka a pri svite hviezd.

Súčasťou EOS 200D je tiež najnovší obrazový procesor z dielne spoločnosti Canon - DIGIC 7. Tento pomyselný mozog automaticky a pri všetkých situáciách optimalizuje nastavenia fotoaparátu - výsledné zábery sú tak zakaždým v neobyčajnej kvalite a s nízkym šumom.

Jednoduché použitie a výnimočná obrazová kvalita
Užívatelia modelu EOS 200D určite ocenia aj jeho hľadáčik a otočný displej, ktorý podporuje dotykové ovládanie. Tieto vlastnosti sú pre prvé skúsenosti s digitálnymi zrkadlovkami veľmi dôležité. Dokonale jasný hľadáčik umožňuje pohodlné priblíženie k objektu autorovho záujmu a otočný displej je skvelým pomocníkom pre obstaranie ťažkých záberov z akejkoľvek pozície. A vďaka ľahkému prepínaniu medzi hľadáčikom a displejom je získanie dokonalých snímok vždy celkom jednoduché. Nechýba ani dotykové ovládanie, ktoré ešte viac uľahčuje prechod od chytrého telefónu k fotoaparátu.

Nový fotoaparát sa môže pochváliť intuitívnym užívateľským rozhraním so sprievodcom, ktorý prehľadne vysvetľuje jednotlivé použité funkcie. Vizuálny opis uľahčuje pochopiť, ako zmeny v nastavení ovplyvnia výslednú podobu snímky. Užívatelia môžu tohto sprievodcu kedykoľvek vypnúť, napríklad vtedy, ak sa z nich stanú skutoční experti.

Štýlové prevedenie a kompatibilita s chytrými telefónmi2
Canon EOS 200D je prvou digitálnou zrkadlovkou s režimom pre snímanie selfie snímok a ponúka napríklad vyhladenie pokožky alebo rozostrenie pozadia. Nový fotoaparát je tak ideálny pre všetkých vášnivých vyznávačov služby Instagram. Módni nadšenci môžu navyše prostredníctvom EOS 200D vyjadriť svoj štýl ešte pred zhotovením prvej snímky. Nová zrkadlovka je totiž k dispozícii v osobitých
farbách: v tradičnej čiernej, v odvážnej bielej a klasikou inšpirovanej strieborno hnedej kombinácii.

Vo vlastnostiach najnovšieho modelu nechýba ani kompatibilita s chytrými telefónmi3 alebo vstavaná Wi-Fi a Bluetooth5 konektivita. Užívatelia tak môžu svoje fotografie rýchlo zdieľať na sociálnych sieťach aj počas ciest prostredníctvom aplikácie Canon Camera Connect.

Nová digitálna zrkadlovka je úžasne ľahký a pohodlný fotoaparát, ktorý stavia na najnovších technológiách značky Canon. Nový model je kompatibilný s ekosystémom EOS objektívov, bleskov aj ďalšieho príslušenstva a uľahčuje obstaranie akéhokoľvek záberu. Vďaka štýlovému prevedeniu, ktoré zodpovedá aktuálnym módnym trendom je navyše EOS 200D ideálnym zariadením pre užívateľov inteligentných telefónov a kompaktných fotoaparátov. Môžu tak svoju kreativitu posunúť na novú úroveň.

Ochranný látkový obal PC-E1
Látkový obal PC-E1 predstavuje jednoduchú a pohodlnú formu ochrany EOS 200D alebo ľubovoľného iného fotoaparátu systému EOS pre začiatočníkov. Užívatelia môžu obal pripevniť k popruhu fotoaparátu a mať ho neustále po ruke. Použitie zjednodušuje aj elastický remienok pre stiahnutie obalu okolo prístroja. Canon PC-E1 je ideálny pre fotografovanie na cestách a zaisťuje bezpečie aj pohotovú dostupnosť fotoaparátu.

Ďalšie informácie sú dostupné na http://www.canon.cz/cameras/eos-200d/


1 Najľahšia digitálna zrkadlovka na svete: najľahšia digitálna zrkadlovka so snímačom typu APS-C a s otočným displejom. Hmotnosť 453 gramov platí pre čierny model na základe štandardných testov asociácie CIPA. Údaje vychádzajú z prieskumu spoločnosti Canon k 28. júnu 2017.

2 S operačným systémom iOS 8.4 (alebo novším) alebo Android 5.0 (alebo novším). Aplikácia Canon Camera Connect je dostupná na stiahnutie v obchodoch Apple App Store a Google Play.

3 S operačným systémom iOS 8.4 (alebo novším) alebo Android 5.0 (alebo novším). Aplikácia Canon Camera Connect je dostupná na stiahnutie v obchodoch Apple App Store a Google Play.

5 Neustále prepojenie fotoaparátu s chytrým telefónom prostredníctvom technológie Bluetooth vyžaduje počiatočné nastavenie pomocou aplikácie Canon Camera Connect. Stabilita prepojenia závisí od konkrétneho modelu chytrého zariadenia a od ďalších podmienok. Bluetooth a príslušné logá sú registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe je oprávnená k ich primeranému používaniu. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov. Vyžaduje technológiu Bluetooth verzie 4 alebo novšiu a operačný systém iOS 8.4 (alebo novší) alebo Android 5.0 (alebo novší).