Canon na veľtrhu FESPA 2017 predstaví rozšírené portfólio veľkoformátových riešení a uvedie najnovšiu 64-palcovú roll-to-roll tlačiareň Océ Colorado

BRATISLAVA, 17. marca 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, na veľtrhu FESPA 2017 predstaví svoje rozšírené portfólio veľkoformátových tlačových riešení. Veľtrh FESPA 2017 sa uskutoční v dňoch 8. až 12. mája 2017 na výstavisku v Hamburgu.


Najväčším lákadlom bude premiéra novej 64-palcovej roll-to-roll tlačiarne Océ Colorado 1640 využívajúcej technológiu UVgel. Tlačiareň bude vôbec po prvýkrát predstavená v regióne Európy, Stredného východu a Afriky. Canon vystaví dva modely tohto zariadenia, a  umožní tak návštevníkom, aby sa na vlastné oči presvedčili o úplne skvelej produktivite, kvalite a univerzálnosti dosiahnuteľnej práve vďaka technológii UVgel a podporenej priemyselným designom i automatizačnými vlastnosťami. Návštevníci sa môžu tešiť na ukážky širokej škály tlačových výstupov vytvorených na novej tlačiarni Océ Colorado 1640, a to vrátane nástenných a podlahových dekorácií, bannerov, tapiet, plagátov a presvetľovaných reklamných pútačov.

 „Vďaka uvedeniu tlačiarne Océ Colorado 1640 – popri našich špičkových modelových sériách Arizona, imagePROGRAF a ColorWave – môžeme poskytovateľom tlačových služieb zamarených na veľké formáty ešte viac pomôcť s objavovaním nových možností pre ich podnikanie,“ hovorí Mark Lawn, riaditeľ Graphic & Communications Group v spoločnosti Canon Europe. „Očakávame, že technológia Canon UVgel bude mať veľmi pozitívni vplyv na ďalší vývoj v oblasti digitálnej veľkoformátovej tlače. Predstavuje totiž skutočne významný pokrok z pohľadu produktivity i potenciálu tlače, a to na trhu, ktorý v posledných rokoch zaznamenal iba čiastočné zlepšenia spojené s dozrievaním najvyužívanejších technológií.“

„Predvedením našich zásadných inovácií z oblasti tlače na veľtrhu FESPA 2017 nadväzujeme na skvelú reputáciu značky Canon, ktorú máme medzi firmami zameranými na produkciu fotografií, vonkajších značení, grafiky i dekoratívnych aplikácií. Ide navyše o inovácie, ktoré pre zákazníkov predstavujú príležitosti na úspešnú transformáciu v tomto dynamickom a rýchlo sa rozvíjajúcom trhovom segmente,“ pokračuje Mark Lawn.

Canon na veľtrhu FESPA 2017 bude predvádzať impozantné produkčné schopnosti tlačiarne Océ Arizona 6170 XTS – jedného z modelov vlajkovej série Océ Arizona 6100, ktorá v rámci regiónu Európy, Stredného východu a Afriky slúži na viac než stovke miest. Návštevníci sa môžu tešiť na živé ukážky produkcie reklamných stojanov tlačených na média ako je napríklad vlnitá lepenka a pod. Tento druh materiálov na podporu predaja je typickým príkladom výstupov zákazníkov využívajúcich túto tlačiareň, najmä poskytovateľov tlačových služieb, ktorí vyžadujú špičkovú kvalitu a konzistentné výstupy pri objeme produkcie až 100 000 štvorcových metrov ročne.

V priebehu veľtrhu bude v živej produkcii k dispozícii i Arizona 1280GT. Návštevníci sa tak zoznámia s automatizovaným workflow print-and-cut, ktorý ako súčasť digitálneho rezacieho plottera Océ ProCut využíva nový systém Océ Auto Pilot. V podobe prototypu bol tento systém po prvýkrát predstavený na veľtrhu drupa 2016 a Canon ho vyvíja v spolupráci s firmou Zünd Skandinavien. Océ Auto Pilot výrazne zvyšuje produktivitu a zásadným spôsobom eliminuje požiadavky na zásahy zo strany operátorov v priebehu dokončovania výstupov.

Systém Océ Auto Pilot využíva zobrazovaciu technológiu Canon EOS, a to na rozpoznávanie proprietárnych registračných značiek na tlačenom médiu. Vďaka tomuto riešeniu môže Océ Auto Pilot automaticky identifikovať a zahájiť simultánne obrysové rezanie, ryhovanie alebo nasekávanie pri všetkých úlohách a  materiáloch na rezacom plotteri podľa individuálnych špecifikácií pre dokončovanie, a to bez ohľadu na použitý substrát. Ide o novú mieru automatizácie, ktorá bola predtým možná iba v prípade väčších produkčných objemov pri využití identických materiálov.

Spoločnosť Canon na veľtrhu FESPA 2017 predvedie i využitie Océ ColorWave 700 pri produkcii rôznorodej škály grafickej tlače a Océ ColorWave 910 v kombinácii s vysokokapacitným odkladacím zásobníkom pre vysokorýchlostnú produkciu plagátov. 

Na veľtrhu FESPA 2017 budú k dispozícii aj dva modely zo série Canon imagePROGRAF PRO – imagePROGRAF PRO-4000 pre tlač fotografií a umeleckých diel v najvyššej  kvalite a Canon imagePROGRAF PRO-6000 pre vynikajúcu produkčnú tlač aplikácií, ako sú fotoobrazy, bannery a ďalšie druhy prémiových fotografických produktov.

S cieľom demonštrovať poskytovateľom tlačových služieb, ktorí pôsobia v oblasti veľkoformátovej tlače, potenciál širokého portfólia materiálov určených na zvýšenie angažovanosti zákazníkov prevedie Canon aj digitálny tlačový stroj imagePRESS C750 pri produkcii rôznorodých marketingových materiálov vrátane tých, ktoré sú orientované na konkrétneho zákazníka – ako sú napríklad pohľadnice pre direct mail alebo gatefold bannery.

V centrálnej oblasti stánku zameranej na tlačové aplikácie uvidia návštevníci to, ako je možné rôznorodé prezentované technológie značky Canon využiť v oblasti tlače z webu (web-to-print) a ako ich môžu zákazníci integrovať do svojich vysoko produktívnych prostredí. Návštevníci sa môžu tešiť na ukážky veľkoformátovej produkcie na rozsiahly rad materiálov spoločnosti Canon, a to vrátane substrátov optimalizovaných pre procesy využívajúce atramenty založené na vodnej báze, solventné atramenty alebo UV atramenty, pre Océ CrystalPoint a pre novú technológiu UVgel.

Canon popri živých ukážkach na veľtrhu predstaví aj výstupy vybraných najkreatívnejších zákazníkov z regiónu Európy, Stredného východu a Afriky.

„S každou ďalšou našou inováciou pamätáme na to, aby sme poskytovateľov tlačových služieb podporili vo zvyšovaní ich produktivity i v prekonávaní kvalitatívnych očakávaní zákazníkov a ponúkli sme im univerzálne riešenia, vďaka ktorým môžu rozšíriť portfólio svojich produktov a služieb do nových lukratívnych oblastí. Sme presvedčení, že návštevníci stánku Canon na veľtrhu FESPA 2017 získajú inšpiráciu v možnostiach našich produktov a uvidia, ako im môžu naše doterajšie skúsenosti pomôcť s naplnením ich komerčného potenciálu,“ dodáva Mark Lawn.