Canon uvádza nový rad tlačiarní Océ Arizona 2200 pre špičkovú kvalitu a produktivitu flatbed tlače

BRATISLAVA, 31. mája 2016 – Spoločnosť Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes oznamuje celosvetové uvedenie modelového radu UV flatbed tlačiarní Océ Arizona 2200 na trh. Tento nový rad je vylepšeným riešením pre poskytovateľov tlačových služieb, umeleckých tlačových výstupov a pre fotografické laboratóriá. Tlačiarne Océ Arizona 2240, 2260 a 2280 boli navrhnuté tak, aby splnili potrebu rastúcej kapacity a všestrannosti bez kompromisov v kvalite tlače a aby umožnili poskytovateľom tlačových služieb využiť príležitosti na nových trhoch a preskúmať širšiu škálu aplikácií.

Rastúci potenciál zisku
Rad tlačiarní Océ Arizona 2200 stavia na trhovom úspechu radu Arizona 600 a umožňuje dodržiavať kratšie termíny od zákazníkov a zlepšovať produkčnú kapacitu s rýchlosťou tlače až 63,4 m2/h.

Poskytovatelia tlačových služieb môžu od cedúľ a pútačov rozšíriť svoje portfólio i na trh fotografickej a umeleckej tlače s novou šesťfarebnou Océ VariaDot™ Greyscale tlačovou technológiou (tlač s variabilnou veľkosťou tlačového bodu). Jednoducho použiteľné, pneumatické kolíky na uchytenie média rovnako umožňujú rýchle, opakovateľné a jednoduché zakladanie pre maximálnu efektivitu. Štandardne obsiahnutý automatizovaný systém údržby tlačovej hlavy poskytuje kompletne bezdotykové čistenie tlačových hláv za menej ako 25 sekúnd na každú farbu, aby zaistil konzistentný výkon trysiek pre každý výtlačok.

Nové workflow riešenie ONYX Thrive v spojení s digitálnym rezacím systémom ďalej optimalizuje produktivitu, a to poskytnutím hladkej spolupráce naprieč všetkými aplikáciami zobrazovacej grafiky. Poskytovatelia tlače budú schopní čo najlepšieho využívania substrátov, minimalizácie odpadu a získajú prospech z dodatočných úspor nákladov prostredníctvom automatizovaného dokončovacieho softwaru, ktorý predchádza chybám a eliminuje nákladné reprinty.

Jadrom je skutočná všestrannosť a kvalita
Skutočná flatbed architektúra ponúka prvotriednu tlač až do krajov i obojstrannú tlač na takmer akékoľvek pevné médiá, vrátane tých netradične tvarovaných, ťažkých, hladkých alebo vopred narezaných. Vďaka doplneniu svetlo azúrovej a svetlo purpurovej farby poskytuje rad Arizona 2200 plynulejšie farebné prechody, zvýraznenie a štvrťtóny, čo umožňuje expanziu na trhy fotografickej a umeleckej tlače. Patentovaná technológia aktívnej kompenzácie umiestnenia pixelov navyše dosahuje vynikajúcu jednotnú geometriu tlače na celom flatbed stole i rolových médiách.

Rozsah vlastných schopností a služieb poskytovateľov tlačových služieb je podporený i novým vytvrdzovacím UV systémom s vylepšenou efektivitou a tepelným vyžarovaním zníženým o 15 %. To umožňuje používať ešte širšiu škálu flexibilných médií citlivých na teplo, ako sú tenké fólie a samolepiace PVC. Tlačiarne radu Arizona 2200 rovnako podporujú škálovateľnosť pre rastúce podniky, nakoľko môžu používatelia kedykoľvek pridávať ďalšie atramentové kanály pre ďalšie vylepšenie kvality tlače a rozšírenie všestranností aplikácií pridaním bieleho atramentu a laku. Štyri, šesť alebo osem farebných kanálov umožňuje užívateľom zvoliť si najlepšiu farebnú kombináciu, a zariadenia sú tak vhodné pre každú priemyslovú účelovú či fotografickú aplikáciu v režimoch vysokej kvality tlače.

Nový rad zariadení priamo zvyšuje ziskovosť tým, že umožňuje tlač cez noc a bez dozoru na flexibilné médiá so šírkou až 2,2 metra. S využitím rolových médií môžu poskytovatelia tlačových služieb tlačiť na pevné médiá nepretržite dňom i nocou, aby maximalizovali návratnosť svojej investície a minimalizovali čas potrebný na kriticky dôležité zákazky.

Slavomír Pohanka, WF Channel Director v spoločnosti Canon CZ, hovorí: „Práve teraz je mimoriadna príležitosť na rast a odlíšenie stredne veľkých poskytovateľov tlačových služieb. Aby to však bolo možné úspešne dosiahnuť, musí spoločne s kvalitou tlače ponúknuť tiež rýchlosť a efektivitu, nakoľko nároky spotrebiteľov sa neustále vyvíjajú. Rad Océ Arizona 2200 poskytuje flexibilné a škálovateľné riešenie s kratšími dodacími lehotami a vysoko kvalitnou tlačou i finalizáciou pre najrôznejšie materiály. Veríme, že to poskytovatelia tlačových služieb podporia v maximalizácii ich ponuky a práce pri poskytovaní radu vynikajúcich produktov, a to rýchlym a nákladovo efektívnym spôsobom. Zameraním sa na kvalitu, použiteľnosť a všestrannosť v rámci tohto vývojového procesu demonštrujeme náš záväzok pomáhať našim zákazníkom vytvárať nové zdroje príjmu.“

Kľúčové vlastnosti:

  • Oceňovaná Greyscale tlačová technológia Océ VariaDot™ pre kvalitnú tlač s voliteľnou podporou šiestich a ôsmich farieb s využitím CMYK, svetlo azúrovej a svetlo purpurovej farby, bielej farby a laku.
  • Skutočná flatbed architektúra pre najlepšie možné výsledky tlače na pevné médiá a objekty.
  • Možnosť tlače s využitím rolových médií pre tlač cez noc a bez dozoru na flexibilné médiá so šírkou až 2,2 metrov.
  • Predajná tlačená grafika a objekty s rýchlosťou tlače až 63,4 m2/h.
  • Režim tlače vo vysokom rozlíšení, napríklad pre priemyselné aplikácie vyžadujúce precízne umiestnenie bodov.
  • Vhodné pre pevné médiá a objekty s hrúbkou až 50,8 mm a rozmery až 250 × 308 cm, tlačené so štyrmi, šiestimi alebo ôsmimi farebnými kanálmi.
  • Štandardne obsiahnutý automatizovaný systém údržby tlačovej hlavy poskytuje bezdotykovú údržbu na obnovenie funkcie trysiek v priebehu niekoľkých sekúnd.
  • Šesť/sedem zónový vákuový systém optimalizovaný na štandardné veľkosti pevných médií.
  • Pneumatické kolíky na uchytenie média pre jednoduché a presné zakladanie pevných médií.

Nové tlačiarne radu Océ Arizona 2200 budú celosvetovo dostupné po svojom predstavení na veľtrhu Drupa, ktoré prebehne 31. mája 2016.