Canon prichádza s úplne novým dizajnom objektívov, ktorý prináša svetovo najľahšie objektívy 400 mm f/2.8 a 600 mm f/4 a prelomový 32 mm objektív pre bezzrkadlovky

BRATISLAVA, 5. septembra 2018 – Canon dnes opäť posúva hranice v oblasti dizajnu a kvality objektívov, a to predstavením špičkového objektívu EF-M 32 mm f/1.4 STM, ktorý bol exkluzívne navrhnutý pre bezzrkadlový systém EOS M. Medzi predstavené novinky patrí aj dvojica objektívov EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4 IS III USM, ktoré sú svetovo najľahšími profesionálnymi superteleobjektívmi vo svojej triede . Canon tak pokračuje v kvalite, ktorú dlhoročne ponúka systém EOS a tieto objektívy budú vďaka adaptérom plne kompatibilné s novým prelomovým systémom EOS R. Podstatne ľahšie objektívy EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4 IS III USM radikálne zjednodušia ich používanie a ponúknu fotografom väčšiu istotu a kvalitu výstupov.

Hlavné vlastnosti objektívu EF-M 32 mm f/1.4 STM

 • Diskrétny pevný objektív ponúkajúci prirodzenú perspektívu
 • Výnimočne vysoká optická kvalita s rýchlou a širokou clonou
 • Prvotriedne spracovaný objektív, ktorý je ľahký a odolný
 • Tiché automatické zaostrovanie a najväčšie zväčšenie vo svojej triede

Hlavné vlastnosti objektívu EF 400 mm f/2.8L IS III USM

 • Vynikajúca kvalita pokročilej optickej konštrukcie
 • Najľahší 400 mm f/2.8 objektív na svete (2840g)
 • Dokáže zaostriť aj na rýchlo pohybujúce sa objekty
 • Výborná a ostrá kvalita výstupov pri fotení z ruky a slabom svetle

Hlavné vlastnosti objektívu EF 600 mm f/4L IS III USM

 • Vynikajúca kvalita pokročilej optickej konštrukcie
 • Najľahší 600 mm f/4 objektív na svete(3050g)
 • Rýchle a presné ostrenie aj pri pohybujúcich sa objektoch
 • Výborná a ostrá kvalita výstupov pri fotení z ruky a slabom svetle

EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4L IS III USM
Tieto dva nové profesionálne teleobjektívy sa vyznačujú špičkovým výkonom a moderným dizajnom v ľahkom tele. Objektívy EF 400mm f/2.8L IS III USM a EF 600mm f/4L IS III USM sú svetovo najľahšie vo svojej triede, čo z nich robí  ideálnu voľbu pre akčnú a wild life fotografiu. Vďaka 5-krokovému stabilizátoru obrazu, ktorý si poradí aj s chvením pri fotení z ruky, nízkej hmotnosti a kompaktnému dizajnu dokážu fotografi dosiahnuť profesionálne snímky bez rozmazania.

Kombinácia špičkových optických technológií dramaticky znížila hmotnosť modelu EF 400 mm f/2.8L IS III USM na 2840 g (predtým 3850 g) a hmotnosť EF 600 mm f/4L IS III USM na 3050 g (predtým 3920 g). Objektívy rozpoznáte podľa už tradičného bieleho povrchu, ktorý je typický pre superteleobjektívy Canon série L. Ten teraz funguje ako tepelnoizolačná vrstva, ktorá zabezpečuje, že šošovky dokážu fungovať pri rôznych teplotách. Disponujú taktiež tesnením proti poveternostným vplyvom, ktoré ich chráni pred prachom a vlhkosťou a fluoritovým ochranným povlakom pre ľahšie čistenie. Optický dizajn s obsahom fluoritu eliminuje chromatickú aberáciu a skreslenie, a zároveň zvyšuje rozlíšenie a kontrast. Patentovaná vrstva objektívu Subwavelenght (SWC) výrazne minimalizuje duchov a oslnenie spôsobené interným odrazom, čoho výsledkom sú profesionálne zábery. Objektívy EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4L IS III USM majú membránu s deviatimi lamelami, ktoré vytvárajú oku lahodiaci bokeh efekt.

Motor s automatickým zaostrovaním USM a vysokorýchlostný procesor umožňujú rýchle a tiché zaostrovanie pri akčnej a wild life fotografii. Pri snímaní videa ponúknu tieto objektívy "pull-focus" efekt, ktorý je vynikajúci pre vytváranie tvorivých záberov. Nechýba ani možnosť manuálneho ostrenia, vďaka ktorému viete ovplyvniť rýchlosť ostrenia a dosiahnuť  extrémnu presnosť.

Štýl snímania si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií prostredníctvom ovládača priamo na tele objektívu, vďaka ktorému viete zapnúť, vypnúť alebo dočasne uzamknúť zaostrovanie. Ďalej je možné okamžite vyvolať dve naprogramované ostriace polohy, a to otočením prstenca. Ovládacie prvky pre režim zaostrovania, rozsah zaostrenia, prednastavené zaostrenie a IS sú pohodlne umiestnené pre bezproblémové ovládanie. Mysliac na spôsob, akým fotografi radi pracujú a cestujú, je k objektívom EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4L IS III USM k dispozícii kufrík s mäkkou výstelkou pre bezpečnú prepravu. Medzi ďalším voliteľným príslušenstvom nájdete aj tvrdené puzdra alebo nový prenosný obal.

EF-M 32mm f/1.4 STM
Model EF-M 32mm f/1.4 STM je prvotriedny objektív EF-M, ktorý je navrhnutý tak, aby bol rýchly, diskrétny a zároveň poskytol výnimočné detaily a čistotu, ktoré sú základom portrétovej fotografie a prirodzene vyzerajúcej kompozície. Objektív EF-M 32 mm f/1,4 STM je ekvivalentom 51 mm ohniskovej vzdialenosti, ktorá je blízka perspektíve oka a poskytuje prirodzené a "normálne" zorné pole. Výsledkom sú verné snímky plné detailov, ktoré vyzerajú prirodzene a spontánne. Široká clona f/1.4 umožňuje snímanie kvalitných záberov aj pri horších svetelných podmienkach. Ideálnym prvkom pre kreatívne portrétne fotografie je aj sedem lamelová kruhová clona, ktorá vytvára atraktívny bokeh efekt, zvýrazňujúci objekt v popredí.

Vďaka asférickym prvkom objektívu EF-M 32 mm f/1,4 STM dosiahnete špičkovú kvalitu obrazu, zatiaľ čo 14 prvkov v 8 skupinách ponúka vysokú úroveň výkonu potrebnú na zaručenie úžasných záberov. Zároveň manuálny ostriaci prstenec dáva možnosť extrémne presného ostrenia, po ktorom baží každý nadšenec fotografie. Objektív je vybavený aj povrchovou vrstvou Super Spectra Coating pre vysoký kontrast a vyváženie farieb, pričom zároveň potláča efekt oslnenia a ďalších nežiaducich fotografických javov, ktoré môžu pokaziť snímky. Výnimočná kombinácia prvotriedneho spracovania, ergonomického dizajnu a hmotnosti iba 235 g robí z tohto objektívu ideálneho spoločníka pre vaše cesty. Model EF-M 32 mm f/1.4 STM disponuje kompaktnými rozmermi, ktoré umocňujú pohodlný pocit pri snímaní typický pre sériu EF-M. Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť je 23 cm a 0,25-násobné zväčšenie je dokonca najväčšie vo svojej triede. Automatické zaostrovanie objektívu EF-M 32 mm f/1,4 STM je tiché a plynulé, čo sa podpisuje pod dokonalé výsledne snímky a video.

V spojení s úplne novým a revolučným systémom EOS R Canon posúva hranice v dizajne objektívov a optickej kvalite, aby zabezpečil fotografom a filmovým tvorcom k tým najlepším prístrojom, ktoré im umožnia rozprávať svoje príbehy.

Ďalšie informácie