Canon XEED WUX500ST – nový kompaktný, efektívny a univerzálny inštalačný projektor s krátkou projekčnou vzdialenosťou

BRATISLAVA, 6. júna 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila kompaktný, efektívny a univerzálny projektor XEED WUX500ST. Novinka sa môže pochváliť farebným svetelným tokom 5 000 lúmenov, vstavaným rozhraním podľa štandardu HDBaseT a zvislým posunom objektívu o 75 percent – XEED WUX500ST je projektorom s mimoriadne krátkou projekčnou vzdialenosťou a je vhodný pre pevné inštalácie.

Canon XEED WUX500ST

Jemný, okúzľujúci a veľmi presný obraz
Vďaka farebnému svetelnému toku 5 000 lúmenov a natívnemu kontrastnému pomeru 2 000:1 ponúka XEED WUX500ST skutočne pôsobivý výkon. Nový projektor disponuje natívnym rozlíšením WUXGA (1 920 x 1 200) a podporuje aj rozlíšenie
Full HD. Jemné línie tak môže vykresliť s impozantnou presnosťou v celej ploche obrazu. Model XEED WUX500ST využíva piatu generáciu špičkového optického systému AISYS (Aspectual Illumination System) vyvinutého spoločnosťou Canon
a pomocou pokročilej technológie pre rozdeľovanie svetleného lúču môže ponúknuť projekciu so živým podaním farieb.

Canon XEED WUX500ST je k dispozícii aj vo variante pre pracovníkov v zdravotníctve, ktorý obsahuje špeciálny režim DICOM Simulation určený na zobrazenie monochromatických digitálnych röntgenových snímok, skenov vytvorených pomocou počítačovej tomografie a záberov vytvorených prostredníctvom magnetickej rezonancie – to všetko so skvelým odstupňovaním odtieňov šedej1.

Najširší výber inštalačných možností na dnešnom trhu
Pôsobivá kombinácia vlastností robí z XEED WUX500ST ideálny projektor pre širokú škálu oblastí vrátane vysokoškolských prostredí, múzejných expozícií, galérií, simulácií a výcviku alebo zobrazovania digitálnych reklám. Vďaka špičkovému posunu objektívu – až 75 percent zvislo a 10 percent vodorovne – ponúka nový projektor vynikajúcu inštalačnú flexibilitu. Canon XEED WUX500ST navyše umožňuje premietnuť obraz s uhlopriečkou 254 centimetrov (100 palcov) zo vzdialenosti 1,2 metra a prináša tak obrovskú mieru pohodlia. Bez ohľadu na umiestnenie voči premietacej ploche bude nový projektor dostatočne výkonný aj v tých najnáročnejších prostrediach.

Canon XEED WUX500ST je jedným z najkompaktnejších projektorov s krátkou projekčnou vzdialenosťou na súčasnom trhu a perfektne sa tak hodí aj do tých najtesnejších priestorov. Nový projektor ,je vybavený radom pokročilých funkcií vrátane možnosti viacnásobnej projekcie bez potreby pripojenia k osobnému počítaču – stačí k jednému projektoru pripojiť USB zariadenie a premietnuť spojený obraz pomocou až deviatich projektorov zapojených do lokálnej siete. K dispozícii je aj individuálna korekcia lichobežníkového skreslenia okrajových častí jednotlivých obrazov.


Vynikajúca konektivita a energetická účinnosť
Vďaka širokej škále vstupov je pripojenie projektoru XEED WUX500ST veľmi jednoduché a bezproblémové. K dispozícii je vstavané rozhranie podľa štandardu HDBaseT, ktoré prostredníctvom káblu kategórie Cat6 umožňuje ovládanie a prenos zvuku a obrazu vo vysokej kvalite až do vzdialenosti 100 metrov. Nechýba Wi-Fi konektivita podporujúca bezdrôtové prezentovanie z osobného počítača, ani inovatívny software pre projekciu prostredníctvom počítačovej siete (Networked Multi-Projection, NMPJ) až na 10 pripojených zariadení súčasne.

Model XEED WUX500ST sa môže pochváliť neuveriteľne vysokou energetickou účinnosťou a nízkymi obstarávacími nákladmi. Nový projektor využíva technológiu AISYS, ktorú spoločnosť Canon vyvinula s cieľom zaistiť maximálny výkon zo skromne napájaného zdroja svetla – ten spotrebováva iba 395 wattov. Najlepšiu účinnosť v tejto triede projektorov podporuje aj špecializované tlačidlo ECO umožňujúce priamo ovplyvniť reálnu spotrebu. Prevádzkové náklady sú ešte nižšie aj vďaka lampe so životnosťou 5 000 hodín2. Pohodlie a pokoj používateľov zvyšuje tiež trojročná záruka na výmenu lampy a služba zapožičania náhradného prístroja už v priebehu nasledujúceho dňa od vznesenia požiadavky na opravu3.

Kľúčové vlastnosti projektoru XEED WUX500ST:

  • Svetelný tok – 5 000 lúmenov
  • Rozlíšenie – 1 920 x 1 200
  • Natívny kontrastný pomer – 2 000:1
  • Rozhranie HDBaseT, HDMI, DVI a Wi-Fi
  • Veľkosť obrazu – 0,762 až 7,62 metra (30 až 300 palcov)
  • Hmotnosť – 6,3 kilogramov
  • Výkon vstavaného reproduktoru – 5 wattov
  • Životnosť lampy – 5 000 hodín


1 Projektor XEED WUX500ST nie je určený pre diagnostické účely.
2 Udáva počet hodín prevádzky, po ktorých jas lampy poklesne na polovicu, a je preto vhodné ju vymeniť za novú.
3 Nasledujúci deň znamená, že tam, kde je to možné, zapožičia servis náhradný prístroj nasledujúci deň po vznesení požiadavky na opravu. Ak zákazník vznesie túto požiadavku po 12:00 alebo v priebehu víkendu či sviatku, dostane náhradné zariadenie v priebehu dvoch dní. Službu zapožičania vymedzujú úplné pravidlá a inštrukcie a je dostupná len v niektorých oblastiach.