Kráľovská kvalita v podaní nových digitálnych zrkadloviek značky Canon – EOS 77D a EOS 800D

BRATISLAVA, 15. februára 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, rozšírila systém EOS o dve nové digitálne zrkadlovky – EOS 77D a EOS 800D. Najnovšie fotoaparáty v sebe spájajú špičkové technológie pre spracovanie obrazu vrátane CMOS snímača typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov a obrazového procesoru DIGIC 7. Canon EOS 77D ponúka špičkový výkon i plnú kontrolu nad prístrojom. Je tak ideálny pre všetkých používateľov, ktorí chcú inovovať aktuálne vybavenie a zdokonaliť svoje fotografické zručnosti. Model EOS 800D tak predstavuje skvelý spôsob, ako vstúpiť do sveta digitálnych zrkadloviek.

EOS 77D s diaľkovým ovládačom BR-E1

EOS 800D

EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM

Spolu s novými fotoaparátmi uviedla spoločnosť Canon i svoj najnovší objektív EF‑S 18-55mm f/4-5.6 IS STM, ktorý je v tomto rozsahu ohniskových vzdialeností najmenším¹ setovým modelom, a diaľkový ovládač BR-E1, ktorý je skvelým pomocníkom pre vzdialené snímanie, a to pri priamej viditeľnosti zo vzdialenosti až piatich metrov.

Kvalita, detaily i rýchlosť
Vďaka najnovšiemu obrazovému procesoru DIGIC 7 a rovnakej technológii snímača ako u ikonickej digitálnej zrkadlovky EOS 80D vytvárajú obidva nové fotoaparáty snímky v pôsobivej kvalite i s podrobnými detailmi a majú i dostatočný výkon pre celkom čisté výstupy. Najnovšie digitálne zrkadlovky sa môžu pochváliť aj najrýchlejším² automatickým zaostrovaním v režime živého náhľadu na svete – stačia im ohromujúce tri stotiny sekundy na to, aby výsledné snímky boli perfektne ostré. Všetky tieto vlastnosti spolu s rýchlosťou fotografovania až 6 snímok za sekundu zjednodušujú napríklad vytváranie záberov objektov v pohybe.

Nové digitálne zrkadlovky si výborne poradia i s fotografovaním pri zlých svetelných podmienkach, napríklad v priebehu východu alebo západu slnka. Vďaka maximálnej hodnote citlivosti ISO 25 600, ktorú je možné rozšíriť až na 51 200, zachytia používatelia bez problémov skutočne každú scénu. V prípade záberov, pri ktorých záleží na každom detaile, je užitočné i rýchle automatické zaostrovanie so 45 krížovými bodmi. Tento systém dovoľuje presné sledovanie pohybujúcich sa objektov, čo vo výsledku prináša perfektne ostré zábery. Súčasťou oboch nových modelov je tiež merací snímač RGB+IR s rozlíšením 7 560 pixelov, ktorý zohľadňuje i jemné nuansy v zábere – ako je napríklad tón
pleti – a zaistí presnú expozíciu.

Hollywoodske ochutnávky
Vďaka podpore rozlíšenia Full HD pri snímkovacej frekvencii 60p a režime HDR Movie Shooting umožňujú nové zrkadlovky ako natáčanie filmov v naozaj výnimočných detailoch a s plynulým pohybom, tak i vytváranie statických snímok rýchlo sa pohybujúcich objektov. Nechýba ani technológia automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi senzoru CMOS, ktorá si výborne poradí so sledovaním objektov v pohybe a ponúka plynulé zaostrovanie pre profesionálnu kvalitu výstupov. Na safari, pri športe i v preslnených scénach. K dispozícii je tiež päťosí digitálny stabilizátor obrazu, ktorý eliminuje vplyv pohybu fotoaparátom pri natáčaní filmov z ruky.

Model EOS 77D navyše spoločnosť Canon navrhla tak, aby používateľom zjednodušil vytváranie záberov ich vlastným štýlom. Súčasťou tejto digitálnej zrkadlovky je preto dvojica ovládačov, ktoré zaisťujú plnú kontrolu nad fotoaparátom vrátane clony i rýchlosti uzávierky. Nechýba ani horný LCD panel pre jednoduché informovanie o jednotlivých nastaveniach. Menej skúsení používatelia určite ocenia sprievodcu ovládaním EOS 800D, ktorý priamo na fotoaparáte vysvetlí vplyv jednotlivých nastavení na vytváranie snímok, poradí s prenosom výsledných záberov a pomôže so zdokonaľovaním fotografických zručností.

Odfotiť, pripojiť a zdieľať
Vďaka Wi-Fi konektivite a funkcii NFC môžu používatelia svoje fotografie a filmy veľmi jednoducho nahrať na inteligentné zariadenia alebo do Canon Connect Station a následne ich upraviť alebo zdieľať s celým svetom. Nechýba ani podpora trvalého prepojenia pomocou technológie Bluetooth, teda i možnosť prezerania snímok bez vybratia fotoaparátu z brašne, alebo vzdialené ovládanie z inteligentného zariadenia či pomocou nového diaľkového ovládača BR-E1.

Širšie možnosti fotografovania i natáčania filmov
Nový setový objektív EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM je ideálny variant na prvé skúsenosti s univerzálnymi digitálnymi zrkadlovkami. Úspešne si poradí so širokou škálou záberov počnúc fotografovaním krajiny a končiac napríklad snímaním portrétov. Novinka sa môže pochváliť 4-krokovým stabilizátorom obrazu, vďaka ktorému sú ostré i snímky vytvorené pri zlých podmienkach alebo pri maximálnom zoome. Základom nového objektívu je kruhová clona so siedmimi lamelami umožňujúca nádherne rozostrené pozadie, ktoré ocenia napríklad autori portrétnych fotografií. Skvelé je i spojenie inteligentného priebežného automatického zaostrovania s technológiou takmer nepočuteľného pohonu STM, vďaka ktorému už zaostrovanie pri natáčaní filmov nespôsobuje nežiadúce zvukové rušenie.

Kľúčové vlastnosti digitálnej zrkadlovky EOS 77D:

 • Inštinktívne ovládanie
 • Rozlíšenie 24,2 megapixelov
 • Jednoducho použiteľné automatické zaostrovanie so 45 krížovými bodmi
 • Technológia Bluetooth pre vzdialené bezdrôtové ovládanie a zdieľanie pomocou inteligentných zariadení  
 • Plynulé, rýchle a presné zaostrovanie pri natáčaní filmov vďaka technológii automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS

Kľúčové vlastnosti digitálnej zrkadlovky EOS 800D:

 • Obrazová kvalita digitálnej zrkadlovky so snímačom typu APS-C a rozlíšením 24,2 megapixelov
 • Optický hľadáčik a otočný dotykový displej
 • Jednoduché bezdrôtové snímanie snímok pomocou inteligentných zariadení
 • 45 krížových bodov AF a najrýchlejšie automatické zaostrovanie v režime živého náhľadu na svete
 • Jednoduché natáčanie špičkovo ostrých filmov v rozlíšení Full HD

Kľúčové vlastnosti objektívu EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM:

 • Zoom s univerzálnym rozsahom ohniskových vzdialeností 18 až 55 mm
 • Dĺžka 61,8 mm a váha iba 215 g
 • 4-krokový stabilizátor obrazu
 • Automatické zaostrovanie s pohonom STM
 • Špičková obrazová kvalita

Kľúčové vlastnosti diaľkového ovládača BR-E1:

 • Pripojenie pomocou technológie Bluetooth
 • Dosah 5 metrov zo všetkých smerov
 • Jednoducho dostupné ovládacie prvky
 • Fotografovanie i natáčanie filmov
 • Ovládanie zaostrovania i zoomu

¹ Medzi nevýsuvnými setovými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 18 až 55 mm pre digitálne zrkadlovky,
k februáru 2017 a na základe prieskumu spoločnosti Canon.
² Medzi digitálnymi fotoaparátmi s výmennými objektívmi, so snímačom typu APS-C a so systémom automatického zaostrovania s detekciou fázového rozdielu vstavanou do obrazového snímača, na základe prieskumu spoločnosti Canon k 14. februáru 2017. Stanovenie údajov prebehlo na základe štandardných testov asociácie CIPA a interných testovacích metód spoločnosti Canon, a to pri použití objektívu EF-S18-55mm F4-5.6 IS STM nastaveného na ohniskovú vzdialenosť 55 mm a jednobodového automatického zaostrovania s vybraným stredovým bodom jednosnímkového automatického zaostrovania, režimu živého náhľadu a ručného režimu, 12 EV (pri izbovej teplote a citlivosti ISO 100).