Canon uvádza nové série čiernobielych tlačiarní i SENSYS MF230 a i SENSYS MF240 so širokou konektivitou určené pre optimalizáciu tlače v malých kanceláriách

BRATISLAVA, 3. októbra 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila šesť nových čiernobielych multifunkčných tlačiarní určených pre malé kancelárie. Súčasťou najnovších modelových sérií i SENSYS MF230 a MF240 sú tlačiarne i-SENSYS MF231, MF232w, MF237w, MF244dw, MF247dw a MF249dw a Canon ich navrhol s cieľom ponúknuť zariadenia, ktoré si poradia s požiadavkami domácich používateľov, pracovných skupín i malých firiem. Uvádzané tlačiarne preto prichádzajú so širokou škálou nových vlastností a funkcií, ktoré zvyšujú flexibilitu, zlepšujú energetickú účinnosť a umožňujú jednoduchú integráciu do už existujúcich dokumentových workflow.

i-SENSYS MF232w

i-SENSYS MF249dw


Špičková kancelárska produktivita
Nové kompaktné zariadenia typu „všetko v jednom“ sú následníkmi modelov z oceňovaných sérií i‑SENSYS MF210 a i-SENSYS MF220. Najnovšie prírastky prinášajú do tlačového portfólia spoločnosti Canon celý rad nových funkcií, ktoré umožňujú optimalizovať prevádzku v malých kanceláriách. Canon i-SENSYS MF230i-SENSYS MF240 v sebe spájajú rýchlu čiernobielu tlač (až 23 strán za minútu pri MF230 a až 27 strán za minútu pri MF240) s veľkokapacitným podávačom až na 250 listov a môžu ponúknuť vysoko kvalitné  výstupy pre naplnenie širokej škály firemných požiadaviek. Súčasťou nových modelov je i technológia Quick First-Print, ktorá umožňuje okamžité zahájenie tlače. Canon i-SENSYS MF240 navyše podporuje obojstrannú tlač a, ešte viac tak zvyšuje celkovú efektivitu kancelárií.

Jednoducho flexibilné
Firmy môžu ku všetkým činnostiam súvisiacim s novými zariadeniami – od každodennej tlače cez kopírovanie a skenovanie až po faxovanie – využívať tablety, notebooky i klasické osobné počítače. Za takto širokou použiteľnosťou stojí podpora bezdrôtovej komunikácie pre technológie, ako je Mopria (operačný systém Android), Apple AirPrint, Google Cloud Print alebo aplikácia Canon PRINT Business. Modely zo série i‑SENSYS MF230 a MF240 sa môžu pochváliť i vylepšenou Wi-Fi konektivitou, ktorá umožňuje pripojenie k tlačiarni zo smartfónov* alebo prostredníctvom sieťovej infraštruktúry – využívanie multifunkčného zariadenia je tak skutočne veľmi jednoduché a pohodlné. Štandardnou súčasťou dodávky všetkých zariadení z modelových sérií i‑SENSYS MF230 a MF240 je tiež aplikácia  MF Scan Utility, ktorá umožňuje digitalizáciu do PDF formátu podporujúceho vyhľadávanie, pripojenie skenov k elektronickej pošte alebo priame skenovanie do vybraných cloudových služieb. Canon i-SENSYS MF247dw a MF249dw navyše výborne drží krok s tempom rozvoja moderných pracovísk a umožňujú skenovať a zasielať elektronickú podobu dokumentov priamo z multifunkčnej tlačiarne, teda bez potreby využívať osobný počítač.

Celkom bezproblémová tlač i skenovanie
Spoločnosť Canon navrhla modelové série i-SENSYS MF230 a MF240 s cieľom umožniť optimálnu vzdialenú správu. Zamestnanci i sieťoví administrátori majú teraz k dispozícii mobilné vzdialené používateľské rozhranie RUI (Remote User Interface), ktoré je v podobe bezpečného webového rozhrania dostupné ako zo smartfónov a tabletov, tak i z osobného počítača*. Rozhranie RUI umožňuje vzdialený prístup k prevádzkovým údajom tlačiarne i zmenu sieťových nastavení alebo adresára a kontrolu úrovne toneru. Vďaka tomuto rozhraniu tak môžu firmy ťažiť z výhod centrálne spravovaného riešenia. Tlačiarne zo sérií i-SENSYS MF230 a MF240 sú navyše kompatibilné so širokou škálou priemyselných bezpečnostných štandardov, a umožňujú teda jednoduchú integráciu do už existujúcich kancelárskych prostredí.

Obmedzenie plytvania energiou
Firmy dnes stále častejšie presadzujú etické pracovné postupy a modelové série i‑SENSYS MF230 a MF240 skvelo podporujú princípy udržateľného rozvoja. Nové tlačiarne umožnia zákazníkom udržať uhlíkovú stopu na minime – disponujú napríklad úspornými režimami, ktoré pomôžu so znížením celkovej spotreby elektrickej energie. Súčasťou najnovších zariadení je i celkom nová technológia značky Canon „ECO report“, ktorá umožňuje v reálnom čase analyzovať spotrebu papiera i energie a ponúknuť tipy pre efektívnejšie využitie zdrojov.  Firmy určite ocenia i možnosť náhľadu na faxovaný dokument – používatelia modelov i‑SENSYS MF237w, MF247dw a MF249dw môžu vďaka tejto funkcii skontrolovať a zmazať prostredníctvom rozhrania RUI akúkoľvek faxovú úlohu.

Výhodou série i-SENSYS MF230 a MF240 je tiež podpora automatického vypnutia, pohotovostný režim i ústretovosť k životnému prostrediu – zákazníci sa môžu zapojiť do oceňovaného recyklačného programu spoločnosti Canon, a využiť tak všetky výhody recyklácie tonerových kaziet typu „všetko v jednom“. Výmena kaziet v zariadení je navyše veľmi jednoduchá a bez problémov ju zvládnu i bežní zamestnanci. Nové tlačiarne tak ponúkajú nielen pohodlnú tlač a špičkovú kvalitu čiernobielych výstupov, ale tiež podstatné zníženie nákladov spojených so správou zariadení.

„Nové modelové série i-SENSYS MF230 a MF240 sme navrhli ako nákladovo efektívne a bezproblémové riešenie pre malé firmy, ktoré chcú zvýšiť svoju flexibilitu bez negatívneho dopadu na uhlíkovú stopu,“ hovorí Anil Jagpal, European Marketing Manager v spoločnosti Canon Europe. „Najnovšie tlačiarne sú kombináciou elegantného kompaktného designu, technológie pre vzdialenú tlač, našej celkom novej správy o ekologickú udržateľnosť a recyklačný program. Vďaka spojeniu týchto vlastností môžu firmy nové zariadenia jednoducho integrovať do svojho aktuálneho workflow a maximalizovať svoju efektivitu i kvalitu tlačových výstupov.“

Tlačiarne zo série i-SENSYS MF230 a MF240 budú v predaji na všetkých obchodných miestach spoločnosti Canon a u vybraných európskych distribútorov od novembra tohto roka.

Kľúčové vlastnosti:

  • Čiernobiela tlačiareň typu „všetko v jednom“ s podporou Wi-Fi a mobilných technológií
  • Rýchla čiernobiela tlač – až 27 strán za minútu
  • Jednoduchá údržba vďaka tonerovým kazetám typu „všetko v jednom“
  • Nižšia spotreba energie pre podporu udržateľného rozvoja
  • Dotykový displej**