Canon demonštruje odhodlanie napĺňať svoje záväzky k televíznym spoločnostiam a uvádza prvotriedny objektív pre 4K rozlíšenie – UJ27x6,5B IESD

BRATISLAVA, 6. septembra 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila UJ27x6,5B IESD, nový objektív typu 2/3“ určený pre televízne spoločnosti, ktoré v rámci svojho workflow pre 4K obraz s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) potrebujú mimoriadne vysoké optické rozlíšenie a kontrast. Canon UJ27x6,5B IESD sa môže pochváliť dostatočným výkonom pre nakrúcanie v rozlíšení vyššom ako 4K (tzv. beyond 4K) i 27násobným optickým zoomom, teda vlastnosťami, vďaka ktorým je ideálnym nástrojom pre širokú škálu profesionálnych televíznych prostredí. Najnovší objektív sa postaví po boku UJ86x9,3B a rozšíri modelový rad prvotriednych objektívov značky Canon pre 4K rozlíšenie. Canon UJ27x6,5B IESD teda z pohľadu optického zoomu vyplní medzeru medzi aktuálnymi štúdiovými objektívmi, ENG objektívmi a field 4K HDR objektívmi, a uspokojí tak požiadavky moderných televíznych spoločností.

UJ27x6.5B IESD


Dostatočný výkon pre 4K rozlíšenie a vynikajúcu kvalitu
Objektív UJ27x6.5B IESD stavia na doterajších skúsenostiach značky Canon z oblasti optiky a môže preto ponúknuť mimoriadny výkon, ktorý prekonáva nároky 4K rozlíšenia. Vysoký kontrast a vysoké optické rozlíšenie je k dispozícii v celej ploche záberu, od jeho stredu až po okraje a je konzistentný nielen vo všetkých oblastiach vlnových dĺžok modrého, zeleného i červeného kanálu, ale tiež vo všetkých kmitočtových pásmach pre rozlíšenie od HDTV až po 4K (a nový objektív je vhodný dokonca i pre ešte vyššie rozlíšenie).

Vďaka fluoritovým a UD optickým prvkom i technológiám pre povrchovú a antireflexnú úpravu z dielne spoločnosti Canon majú používatelia UJ27x6,5B IESD pod úplnou kontrolou nežiadúce odlesky i závoj, a nový objektív je teda ideálny pre nakrúcanie vonkajších športov.  

Neuveriteľný zoom pre maximálnu flexibilitu
Profesionáli vytvárajúci zábery do televízneho vysielania potrebujú objektív, ktorý im ponúkne najvyššiu možnú flexibilitu pre zachytenie rôznorodých scén. A to bez ohľadu na to, či pracujú v stiesnenom štúdiu alebo v rozľahlom exteriéri. Spoločnosť Canon nový objektív navrhla na základe spätnej väzby od kameramanov a televíznych spoločností z celého sveta. Canon UJ27x6,5B IESD sa preto môže pochváliť 27násobným optickým zoomom, ktorý je ideálny pre nakrúcanie športu – teda v situáciách, ktoré vyžadujú striedanie blízkych záberov do publika so vzdialenými zábermi na športovca v akcii. Nový objektív ponúka i rýchle preostrenie bez toho, aby dochádzalo k posunutiu natáčaných objektov mimo hranice zorného poľa.  Objektív UJ27x6,5B IESD ťaží i z ďalších technologických vylepšení spoločnosti Canon – napríklad vďaka zdokonalenému vnútornému zaostrovaciemu systému nedochádza k tzv. focus breathingu, teda ku zmene ohniskovej  vzdialenosti v priebehu zaostrovania. Canon UJ27x6,5B IESD prichádza s impozantným rozsahom ohniskových vzdialeností 6,5 až 180 mm a vstavaným telekonvertorom 2,0x, vďaka ktorému majú používatelia k dispozícii teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou až 360 mm. To všetko pri zachovaní dostatočného optického výkonu i pre špičkové rozlíšenie vyššie ako 4K.

Spojenie štýlového designu s jednoduchou použiteľnosťou
Model UJ27x6,5B IESD je vďaka novému designu a jednoduchej obsluhe najštýlovejší a najintuitívnejší objektív typu 2/3“ v doterajšej histórii značky Canon. Súčasťou objektívu je i 20pinový konektor, ktorý zjednodušuje použitie tohoto nového modelu v rámci aktuálnych produkčných prostredí.

Kľúčové vlastnosti objektívu UJ27x6,5B IESD:

  • 4K objektív s prvotriednou optickou kvalitou určený pre špičkovú televíznu produkciu
  • Minimálne skreslenie vďaka UD a fluoritovým optickým členom
  • Objektív s vysokým kontrastom a minimálnymi odleskami ideálny pre snímky  s vysokým dynamickým rozsahom
  • Technológia CAFS eliminujúca focus breathing
  • Vylepšený design pre jednoduchšie používanie