Canon uvádza dve nové sieťové kamery so špičkovým výkonom aj v zlých svetelných podmienkach

BRATISLAVA, 17. marca 2016 – Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes oznámil uvedenie dvoch nových vnútorných sieťových bezpečnostných kamier funkčných i pri minimálnom osvetlení sledovaného prostredia – kameru VB M50B typu PTZ (Pan, Tilt and Zoom – otáčanie, nakláňanie a zoom) a pevnú kupolovú kameru VB-H651V. Súčasťou nových modelov sú funkcie a vlastnosti, ktoré zaisťujú vysokú kvalitu obrazu i v naozaj veľmi náročných svetelných podmienkach. Kamery sú vhodné pre širokú škálu nasadení, ktoré vyžadujú celodenný dohľad, a to vrátane sledovania najdôležitejších prvkov infraštruktúry, komerčných budov i mestskej zástavby.


Súčasťou oboch noviniek je nové grafické používateľské rozhranie a špeciálna vstavaná aplikácia Mobile Viewer, ktorá je funkčná v rade prehliadačov na rôznych mobilných zariadeniach. Canon toto zdokonalenie prináša s cieľom ponúknuť inštalačným firmám i koncovým užívateľom lepšiu kompatibilitu i širšie možnosti správy.

Bezkonkurenčný obraz pri zlých svetelných podmienkach
Vysoko citlivá sieťová kamera VB-M50B typu PTZ s rozlíšením 1,3 megapixelov sa môže pochváliť vynikajúcim výkonom pri zlých svetelných podmienkach, a to dokonca i pri päťnásobnom optickom zoome. Vysoká svetelnosť zaisťuje priechod väčšieho množstva svetla, a teda jasný obraz i pri veľkom priblížení.  

Vďaka vysoko citlivému snímaču a skvelému výkonu obrazového procesoru dovoľujú výstupy z kamery VB-M50B farebné rozpoznávanie tváre sledovanej osoby na vzdialenosť 90 metrov, a to i v prostredí s veľmi nízkym okolitým osvetlením, ktoré odpovedá mesačnému svitu (0,08 lx). Nová kamera je tak ideálna pre aplikácie vyžadujúce nepretržitý dohľad vrátane vyhodnocovania diania v zákutiach a zhromažďovania dôkazových materiálov, napríklad pre potreby presadzovania právnych predpisov alebo pre zaistenie dohľadu v rámci mestskej zástavby.

Používatelia VB-M50B majú k dispozícii i nový režim Clear IR, ktorý umožňuje tvorbu čiernobielych záberov vo vysokom rozlíšení, vďaka čomu je kamera plne funkčná i v priebehu nočných hodín. Obraz v tomto režime je v porovnaní s farebným výstupom čistejší a ponúka i lepšie prekreslenie detailov, najmä v prípade vzdialenejších objektov. Režim Clear IR navyše ponúka i zníženie skreslenia obrazu spôsobeného chvením teplého vzduchu. Kamera je preto vhodná i v miestach, ktoré vyžadujú dohľad na veľké vzdialenosti v náročných okolitých podmienkach.

Vynikajúca obrazová kvalita
Kamera VB-H651V užívateľom ponúka Full HD rozlíšenie a široký zorný uhol až 122,1⁰. Vďaka týmto vlastnostiam vytvára ostrý a veľmi kvalitný obraz sledovaného priestoru, a je tak ideálna pre dohľad, ktorý vyžaduje vyššiu obrazovú kvalitu. Nová kamera nájde uplatnenie všade tam, kde je potrebné rozpoznávať tváre alebo robiť zložitejšie analýzy, napríklad v predajniach, učebniach, bankách alebo komerčných priestoroch.

Obidva modely sa navyše môžu pochváliť novou technológiou Motion Adaptive Noise Reduction z dielne spoločnosti Canon, ktorá dovoľuje rozpoznávanie pohybujúcich sa objektov i zníženie šumu, a teda zvýšenie obrazového výkonu aj v  zlých svetelných podmienkach. Pomocou dynamického prispôsobovania redukcie šumu v reálnom čase v závislosti na konkrétnej scéne a požiadavkách, táto technológia zaisťuje najlepšiu možnú kvalitu snímok tak, aby umožňovali efektívnu detekciu i identifikáciu hrozieb.

„Dopyt po vysokovýkonných dohľadových systémoch, ktoré zvládnu vytvárať rovnako kvalitné snímky v noci i v priebehu dňa, neustále rastie,“ hovorí Julian Rutland, European NVS Marketing Director v spoločnosti Canon Europe. „Technológie pre zaistenie kvalitného obrazu i pri zlých svetelných podmienkach sú preto dôležitejšie, než kedykoľvek predtým. Nové kamery sú skvelým rozšírením nášho aktuálneho produktového radu a popri väčšej výkonnosti pre integrátorov a inštalačné firmy prinášajú i väčšiu odolnosť a kvalitu, ktorú zákazníci od značky Canon oprávnene očakávajú.“

Vybrané technické informácie:

  • Model VB-M50B sa môže pochváliť svetelnosťou f/1,8 v prípade širokouhlého ohniska až f/2,4 pri najdlhšej ohniskovej vzdialenosti 600 mm (hodnota ekvivalentná k 35mm filmu). Zábery sníma v rozlíšení 1,3 megapixelov. V prípade farebného záznamu VB-M50B funguje pri hodnote osvetlenia 0,04 lx a v čiernobielom režime si vystačí s ešte menším množstvom svetla – 0,002 lx. Súčasťou tejto kamery sú i asférické členy a UD prvky s ultra nízkym rozptylom, ktoré znižujú chromatickú aberáciu a zaisťujú čistotu i ostrosť výsledného obrazu.
  • Základom modelu VB-H651V je Full HD CMOS snímač typu 1/3“ s  rozlíšením 2,1 megapixelov a objektív s 2,4násobným optickým zoomom a clonou f/1,2 (širokouhlé ohnisko), respektíve f/1,8 (teleobjektív). Pre farebný obraz stačí kamere osvetlenie 0,035 lx a pre čiernobiely 0,002 lx.

Obidve nové kamery sú kompatibilné s profilmi S a G štandardu ONVIF.

Nové zariadenia budú v predaji od 16. mája 2016. Zákazníci a partneri z oblasti správy video obsahu a systémoví integrátori môžu ďalšie informácie o sieťových kamerách značky Canon získať na adrese: http://www.canon-europe.com/for_work/business-products/network-cameras/