TLAČ

Najlepšie tlačiarne na kreatívnu činnosť

Od papierových dinosaurov až po obchodné plagáty, spoločnosť Canon má perfektnú tlačiareň pre vaše kreatívne potreby.
Žena vyrezáva šablóny Creative Park. Sedí pri drevenom stole, na ktorom je umiestnená tlačiareň Canon PIXMA a výber materiálov na tvorivú činnosť.

Či už ste profesionálny tvorivý remeselník, ktorý sa spolieha na kvalitné produkty, aby zapôsobil na svojich zákazníkov, alebo nadšenec, ktorý je hrdý na svoje kreatívne úsilie, správne nástroje na túto činnosť môžu byť obrovským plusom. Tlačiarne sa stali dôležitou súčasťou kreatívnych projektov a dokážu zmeniť priemerný výtvor na skutočné majstrovské dielo.

Správna tlačiareň môže pomôcť oživiť zložité návrhy a preskúmať nové dimenzie vašej kreativity. Nie všetky tlačiarne sú však vybavené tak, aby vyhovovali rôznym potrebám tvorivej činnosti. Tu sa zameráme na niektoré z najlepších tlačiarní Canon na tvorivú činnosť a na to, ako ich kompatibilita s rôznymi typmi papiera môže pomôcť posunúť kvalitu vašich výtvorov na úplne novú úroveň.

Najlepšia všestranná tlačiareň na kreatívnu činnosť

Tlačiareň Canon PIXMA je položená na stole a na jej zásobníku sa nachádza farebný výtlačok.

Model PIXMA série TS9550 od spoločnosti Canon je veľkosťou malý, dokáže však spracovať papier formátu A3. Je preto ideálny pre rozsiahlejšie remeselné projekty.

Ak sa venujete rôznym remeselníckym prácam alebo ak členovia vašej domácnosti používajú tlačiareň na prácu či iné projekty, výber takej, ktorá spĺňa všetky atribúty, urobí radosť všetkým – od detí, ktoré pracujú na školských projektoch, až po dospelých, ktorí predávajú svoje kúsky online.

Proces tlače na tlačiarni Canon PIXMA TS7650i je rýchly a jednoduchý. Tlačiareň je vybavená 6,7 cm farebnou dotykovou obrazovkou, používateľským rozhraním Switch, ktoré je možné prispôsobiť rôznym použitiam. Dokáže vytvárať čiernobiele výtlačky s rýchlosťou 15 obr./min (obrázky za minútu) a farebné výtlačky s rýchlosťou 10 obr./min vďaka svojej dlhej tlačovej hlave, ktorá obsahuje viac trysiek a optimalizovanú veľkosť kvapôčiek. Vďaka tomu nemusíte toľko čakať a máte viac času na dokončovacie úpravy na dosiahnutie „wow“ efektu.

Tlačiareň PIXMA TS7650i je vybavená rozhraním Wi-Fi, takže ju možno použiť s radom aplikácií Canon, aby ste využili ďalší kreatívny potenciál. Môžete tiež skenovať priamo do smartfónu alebo kopírovať jediným stlačením tlačidla. Výhodou je tiež jej kompatibilita s plánom tlače PIXMA1. Táto predplatiteľná služba monitoruje hladiny atramentu a hneď ako zistí, že máte málo atramentu, doručí nové kazety pred vaše dvere, vďaka čomu ušetríte až 50 % štandardných nákladov na atrament2.

Ak hľadáte rovnováhu medzi kreatívnou tvorbou a požiadavkami domácej kancelárie, séria Canon PIXMA TS9550 je skvelou voľbou. Aj keď má kompaktný rozmer A4, jej zadný podávač pojme až 50 listov papiera A3 na výrobu väčších výtlačkov bez okrajov, ako sú pracovné plagáty alebo kreatívne umelecké diela na vystavenie. Tlačiť môžete aj na lepenkové médiá s rozmermi 12 x 12 cm, čo je obľúbená veľkosť pre výstrižkové albumy. Má používateľsky prívetivú dotykovú obrazovku a môžete tlačiť, skenovať a kopírovať z inteligentného zariadenia pomocou aplikácie Canon PRINT.

Najlepšie tlačiarne pre fotografické kreatívne projekty

Tlačiareň Canon PIXMA je umiestnená na drevenom stole, tlačí farebné hárky papiera a vedľa nej na stole sú položené rôzne farebné ceruzky.

Vďaka vysokej rýchlosti tlače, 13 obr./min pre čiernobielu a 6,8 obr./min pre farebnú tlač, prispieva séria Canon PIXMA TS7450a k zefektívneniu tvorivých procesov. Materiály potrebné na tvorbu tak môžete mať pripravené okamžite. Zadný zásobník papiera má kapacitu až 20 hárkov fotografického papiera.

Tlačiareň Canon SELPHY CP1500 tlačí fotografiu a vedľa nej je výber výtlačkov rodinných fotografií.

Kompaktný model Canon SELPHY CP1500, ktorý je k dispozícii v rôznych farbách, aby zodpovedal vášmu interiéru, je skvelou voľbou pre remeselných tvorcov pracujúcich v menších priestoroch. Ľahko sa prenáša a je dostatočne malý na to, aby sa dal vložiť do zásuvky alebo skrinky, keď sa nepoužíva.

Pri fotografických remeselných projektoch je dôležité myslieť na kvalitu tlače, sortiment papiera a kompatibilitu s kreatívnymi aplikáciami, ktoré môžu vašu prácu skutočne pozdvihnúť. Kreatívna tvorba s fotografiami môže zaujať osobnejším nádychom, či už ide o vytvorenie živého multimediálneho výstrižkového albumu alebo použitie techniky decoupage na výrobu premyslených darčekov.

Model Canon PIXMA TS7650i je vybavený systémom atramentov s pigmentovým čiernym atramentom, ktorý spolu so sýtymi farbivovými atramentmi umožňuje používateľom tlačiť vysokokvalitné fotografie v pohodlí domova Obojsmerný systém podávania papiera podporuje širokú škálu médií, tlač fotografií v mnohých povrchových úpravách a veľkostiach vrátane obľúbeného štvorcového fotografického papiera s rozmermi 13 x 13 cm.

O niečo väčší model Canon PIXMA TS7750i má ďalší 35-stranový automatický podávač dokumentov. Okrem aplikácie Canon PRINT sú tlačiarne PIXMA TS7650i a PIXMA TS7750i kompatibilné s aplikáciou Easy-PhotoPrint Editor, ktorá poskytuje nástroje na vytváranie najrôznejších rozložení pred ich odoslaním priamo do tlače.

Tlačiareň série Canon PIXMA Ts7450a je kombináciou kvality, všestrannosti a štýlu. Ide o praktickú tlačiareň typu všetko v jednom, ktorá ponúka viacero možností bezdrôtovej tlače, skenovania a kopírovania, ako aj ľahko použiteľný OLED displej. Technológia tlače FINE zaisťuje vždy vysokokvalitné výsledky a je kompatibilná s množstvom typov papiera vrátane lesklého a matného fotografického papiera v rôznych veľkostiach, napr. bezokrajový papier s rozmermi 10 x 15 cm.

Model SELPHY CP1500, kompaktnejší variant s elegantnými možnosťami dekoratívneho farebného prevedenia, je ideálny na vytváranie fotografií na rôzne typy médií. Rýchloschnúca technológia znamená, že výtlačky sú ihneď pripravené na spracovanie a môžete tlačiť v rade menších veľkostí, od veľkosti pohľadnice 10 x 14,8 cm až po mini nálepky (22 x 17,3 mm).

Kompatibilná aplikácia SELPHY Photo Layout vám tiež umožňuje upravovať a tlačiť priamo z radu zariadení prostredníctvom pripojenia Wi-Fi.

Vynikajúcou možnosťou pre zobrazovanie vašich fotografických diel je fotografická kocka Canon, ktorá ponúka nielen inteligentný spôsob uchovávania fotografií a štvorcových výtlačkov, ale dá sa premeniť aj na zábavný rodinný fotoalbum. Variácie fotografickej kocky sa dodávajú aj s voliteľnými atramentovými kazetami (pred kúpou si overte kompatibilitu s vašou tlačiarňou) a 40 hárkami lesklého štvorcového fotografického papiera Plus Glossy II.

Najlepšie tlačiarne pre projekty na prácu s papierom

Tlačiareň Canon PIXMA je umiestnená na drevenom príborníku. Ruka vyberá výtlačok farebných návrhov zo zásobníka tlačiarne.

Model Canon PIXMA TS7650i je vybavený čiernym pigmentovým atramentom, ktorý ponúka rovnako vysokú kvalitu a odolnosť ako špecializovaná kancelárska tlačiareň. Jeho dlhá tlačová hlava umožňuje vysokorýchlostnú tlač s nízkymi počiatočnými nákladmi. Do ďalšieho remeselného projektu sa preto môžete pustiť okamžite s vedomím, že výsledky budú nielen skvele vyzerať, ale budú aj cenovo dostupné.

Pre tých, ktorí radi využívajú nekonečné možnosti výroby papiera, je tlačiareň s dobrou konektivitou, prístupom ku kreatívnym aplikáciám, kompatibilitou s celým radom médií a vysokou rýchlosťou tlače nevyhnutnosťou.

Všetky tlačiarne Canon PIXMA TS7650i a PIXMA TS7750i a rad Canon PIXMA TS9550 ponúkajú automatickú obojstrannú tlač, ktorá je ideálna pri vystavení oboch strán papiera – napríklad závesné dekorácie a diorámy.

Ich pripojenie Wi-Fi spárované s bezplatnými aplikáciami Canon vrátane Creative Park so sebou prináša ponuku tisícok šablón na prispôsobenie a tlač jediným stlačením tlačidla. Podobne ako tlačiarne Canon PIXMA TS7650i, aj tlačiarne radu PIXMA TS9550 ponúkajú rýchlosť tlače 15 obr./min pre čiernobiele a 10 obr./min. pre farebné výtlačky. Do tvorby sa preto môžete pustiť okamžite.

Rad PIXMA TS9550 má navyše 45 vstavaných vzorov pre ďalšie kreatívne možnosti a je kompatibilný s papiermi s gramážou až 300 g/m2 (gramov na meter štvorcový) – ideálne pre robustnejšie remeselné výtvory, napr. väčšie modely a pohľadnice.

Najlepší softvér na kreatívne projekty

Ruka, ktorá drží smartfón so šablónou veterného mlyna zo služby Canon Creative Park na obrazovke. Na pozadí na stole spočíva tlačiareň Canon PIXMA.

Od papierových hračiek a modelov až po vlajočky a ozdoby na torty na oslavy, aplikácia Canon Creative Park ponúka širokú škálu šablón, ktoré môžu byť inšpiráciou pre váš ďalší remeselný projekt. Čo tak si prehliadnuť webovú stránku na notebooku alebo aplikáciu na smartfóne a nájsť si ďalší umelecký projekt, potom ho poslať do tlačiarne Canon a rovno sa pustiť do jeho zostavovania?

Na monitore počítača sa zobrazuje softvér Canon PosterArtist s rozsiahlou ponukou šablón plagátov, z ktorých si môžete vybrať.

Ak používate tlačiareň Canon pre potreby domácej kancelárie aj na remeselné projekty, aplikácia Canon PosterArtist vám pomôže spojiť tieto dva svety. Ponúka množstvo kreatívneho potenciálu na navrhovanie a tlač vlastných plagátov, letákov a iných propagačných materiálov v pohodlí domova.

Spoločnosť Canon ponúka celý rad bezplatného softvéru na rozšírenie rozsahu vašich remeselných projektov a podporu vašej kreativity počas celého procesu. Či už ide o jednoduchú aktivitu počas pokojného večera, víkendový rodinný projekt alebo dizajn s nádychom profesionality, vždy nájdete niečo, čo vám umožní rozdúchať akúkoľvek tvorivú iskru.

Vďaka bezproblémovému prepojeniu medzi vašimi inteligentnými zariadeniami a tlačiarňou je aplikácia Canon PRINT základným nástrojom na jednoduchú tlač, kopírovanie a skenovanie, ako aj kontrolu stavu tlačiarne a prípadných problémov s údržbou. Zefektívňuje celý proces a je kompatibilná s celým radom typov súborov. Fotografie môžete dokonca získať priamo z vašej sociálnej siete alebo z cloudového úložného priestoru. Funkcia Smartphone Capture and Copy tiež umožňuje použitie smartfónu ako skenera, čo skvelé využijete na skenovanie detských umeleckých výtvorov, aby ste ich mohli následne uložiť alebo vytlačiť, pričom priebežne opravujete akékoľvek skreslenie.

Tvorcovia môžu nájsť množstvo zdrojov na vytvorenie všetkého možného, od ozdôb po 3D pohľadnice a hračky v aplikácii Canon Creative Park, a registrácia je bezplatná. Niektoré šablóny sú jednoduché a nevyžadujú nožnice – ideálne pre mladých ľudí – zatiaľ čo iné sú pokročilejšie pre skúsených remeselných tvorcov, ktorí obľubujú výzvy.

Pre tých, ktorí chcú využiť svoje schopnosti na výrobu propagačných materiálov, je Canon PosterArtist používateľsky prívetivý nástroj na tvorbu plagátov, bannerov a iných návrhov. Či už ide o nápisy pre vašu firmu, letáky pre školskú hru alebo jedálne lístky na podujatie, poskytuje prístup k automaticky generovaným návrhom dizajnu, šablónam a miliónom bezplatných fotografií, ktoré vašim výtvorom dodajú nádych profesionality. Softvér je kompatibilný so sortimentom tlačiarní značky Canon vrátane zariadení sérií PIXMA, MAXIFY a i-SENSYS.

Spoločnosť Canon ponúka aj možnosti určené špeciálne pre fotografie. Aplikácia Canon Easy-PhotoPrint Editor je kompatibilná s tlačiarňami PIXMA a MAXIFY a umožňuje vytvárať koláže, kalendáre, návrhy baliaceho papiera a iné. K fotografiám môžete pridávať aj bubliny, symboly, text a rámčeky.

Pre kompatibilné tlačiarne Canon SELPHY ponúka aplikácia SELPHY Photo Layout tipy na rozloženie a dizajn a umožňuje pridávať filtre, okraje a dokonca aj QR kódy4. Umožňuje vám tlačiť vlastné fotografie, nálepky a záložky priamo z jednej mobilnej aplikácie – stačí naskenovať kód QR tlačiarne na okamžité pripojenie Wi-Fi.

S tak rozsiahlou ponukou kreatívnych možností v podobe tlačiarní a kreatívnych aplikácií od spoločnosti Canon sa remeselným tvorcom otvára úplne nový svet. Či už ste na začiatku svojej tvorivej cesty a hľadáte inšpiráciu na rýchle a jednoduché návrhy, chcete inšpirovať svoje deti interaktívnymi projektmi, alebo ste profesionálny remeselný tvorca, ktorý hľadá nové spôsoby zefektívnenia tvorivého procesu, nikdy nebolo ľahšie sa doň pustiť.Napísala Kat Halstead

 1. Plán tlače PIXMA je dostupný len obyvateľom Rakúska, Belgicka, Dánska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Talianska, Nórska, Holandska, Španielska, Švédska, Švajčiarska, Írskej republiky a Spojeného kráľovstva.
 2. Na základe priemerných nákladov na stranu v porovnaní s originálnymi štandardnými atramentmi predávanými pre 20 najlepších multifunkčných atramentových tlačiarní v západnej Európe (výskum spoločnosti Key Point Intelligence – január 2022). Náklady na stranu (CPP) v rámci mesačného predplatenia plánu tlače PIXMA od spoločnosti Canon (plán na 200 strán), bez dodatočných strán, v porovnaní s nákladmi na stranu pre tlač strán podľa normy ISO/IEC 24711 na 20 najlepších multifunkčných farebných kazetových atramentových tlačiarňach v hodnote do 200 EUR v západnej Európe, pri použití kaziet so štandardnou kapacitou. Priemerné CPP použité na určenie úspory v percentách oproti CPP v rámci plánu tlače Canon PIXMA (200-stranový plán). Výťažnosť a ceny atramentu založené na webovej stránke s informáciami výrobcu v Nemecku. Predajné ceny atramentu sa v tejto štúdii nezohľadnili. Výskum spoločnosti Keypoint Intelligence v januári 2022 objednaný spoločnosťou Canon na základe verejne dostupných informácií k januáru 2022. Tlačiarne vybrané podľa jednotkového predaja v IDC Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker – Final Historical, 4. štvrťrok 2021, západná Európa.
 3. Rýchlosť tlače fotografií zodpovedá tlači pri predvolenom nastavení podľa normy ISO/JIS-SCID N2 na lesklý fotografický papier Plus II a nezapočítava sa do nej čas spracovania údajov v hostiteľskom počítači.
 4. Všetky dostupné funkcie nájdete na stránke konkrétneho modelu produktu.

Súvisiace produkty

 • Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA TS7750i

  Rýchla a vysokokvalitná tlačiareň, ktorá vďaka kompaktnej veľkosti a efektívnejšiemu používaniu bezproblémovo zapadne do života vašej domácnosti.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA TS7650i

  Rýchla a vysokokvalitná tlačiareň, ktorá vďaka kompaktnej veľkosti a efektívnejšiemu používaniu bezproblémovo zapadne do života vašej domácnosti.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Séria PIXMA TS9550

  Objavte, ako môže bezdrôtové pripojenie, automatický podávač dokumentov na 20 listov a schopnosť tlače vo formáte A3 splniť všetky vaše podnikateľské potreby.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Séria PIXMA TS8750

  Tlačte ostré dokumenty a fotografie v sýtych farbách pomocou vysoko kvalitnej a ľahko použiteľnej multifunkčnej tlačiarne so 6 atramentmi pre celú rodinu
 • Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA TS7450a Series

  Štýlové multifunkčné zariadenie pre technologický dôvtip so širokou škálou kreatívnych využití tlače, navyše s technológiou ADF na zjednodušenie procesu kopírovania a skenovania viacerých rozličných hárkov.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY CP1500

  Pomocou tejto jednoduchej kompaktnej fotografickej tlačiarne môžete za pár sekúnd vytvárať výtlačky s bohatými farbami a vysokou odolnosťou.
 • Atramentové tlačiarne

  Matte Photo Paper MP-101

  Matný fotografický papier umožňuje produkovať fotografie, grafiku a text vo vysokej kvalite s matnou povrchovou úpravou. Je tiež vhodný na kreatívnejšie použitie, napr. na pozdravné pohľadnice, prezentácie a letáky.

Súvisiace články