TIPY NA TLAČ

Návrat do školy: zorganizujte sa pomocou tlačiarne Canon

Zistite, ako tlačiareň Canon môže pomôcť vám a vašim deťom pripraviť sa na nový školský rok a urobiť učenie zábavou.
Dieťa sedí na kolene usmievajúcej ženy a maľuje výtlačky z tlačiarne Canon PIXMA. Na pozadí vidno ruky, ktoré držia smartfón.

Väčšina detí miluje školské prázdniny a v súčasnosti existuje viac atrakcií, ktoré pútajú ich pozornosť, ako kedykoľvek predtým, ani sa nenazdáte a je čas, aby sa vaše deti vrátili späť do školy. Tlačiareň Canon môže pomôcť skrotiť časť entuziazmu z letných prázdnin a zapojiť mladých do príprav na nový školský rok.

Pripojenie tlačiarní PIXMA a SELPHY CP1500 k počítačom a mobilným zariadeniam je jednoduché, takže sa do toho môže zapojiť celá rodina. Tlač pomocou jednej z mnohých aplikácií na tlač spoločnosti Canon bude rýchla a jednoduchá aj pre deti. Naša príručka k aplikáciám na tlač a softvéru spoločnosti Canon vám pomôže vybrať správny nástroj pre svoj projekt. Tu je pár nápadov, ako začať.

Ruky držia smartfón s aplikáciou na tlač od spoločnosti Canon. Obrázok na obrazovke smartfónu vychádza z tlačiarne na pozadí.

Aplikácia Canon PRINT vám umožňuje tlač zo smartfónu – a ak vaše deti budú mať chuť na kreatívne spracovanie svojich školských projektov, môžu si vytvoriť vlastné prispôsobené návrhy v aplikáciách Canon Easy-PhotoPrint Editor alebo Creative Park.

1. Vytlačte rozvrhy

Biela tlačiareň Canon SELPHY CP1500 tlačí fotografiu mladého dievčaťa v školskej uniforme. Obraz obsahuje aj malý kód QR.

Model Canon SELPHY CP1500 dokáže vytlačiť kódy QR, takže môžete k výtlačkom pridať prepojenia na krúžky a organizácie, aby ste mali adresu a rozvrhy vždy poruke.

Záber zhora na osobu, ktorá vypĺňa dátumy pre mesiac september vo vlastnoručnom kalendári.

Použite svoju tlačiareň Canon na premenu obľúbených rodinných fotografií na personalizované kalendáre, takže nikdy nezmeškáte krúžok alebo stretnutie s kamarátmi. Použitím magnetického fotografického papiera Canon si môžete dokonca vytvoriť malé magnety a pripevniť tak svoje rozvrhy a kalendáre na chladničku.

Umelecký krúžok v pondelok, hry v utorok, veda v stredu. Je dosť ťažké sledovať všetko, čo si jednotlivé deti a tínedžeri vo vašom dome musia pamätať na rôzne hodiny počas celého týždňa. A to sme sa ešte nevenovali mimoškolským krúžkom a aktivitám.

Vytlačením rozvrhov a ich pripnutím na nástenku alebo na chladničku môže celá rodina vidieť, čo si musia pamätať priniesť na ten daný deň. Už žiadne náhlenie na recepciu, aby ste tam nechali pár zabudnutých futbalových tenisiek.

Môžete tiež tlačiť kalendáre cez aplikáciu Easy-PhotoPrint Editor, kde môžete pridávať narodeninové oslavy, stretnutia s kamarátmi alebo iné nadchádzajúce rodinné udalosti a zaznačiť si, kto odvezie alebo vyzdvihne deti zo školy v určitý deň.

Vďaka aplikácii Canon PRINT, ktorá je kompatibilná s väčšinou tlačiarní PIXMA, môžete tlačiť jednoducho a bezdrôtovo zo smartfónu. Aplikáciu môžete použiť aj na tlač alebo skenovanie do rôznych cloudových služieb, na ktoré sa teraz mnohé školy spoliehajú pri úlohách v škole a doma vrátane aplikácií image.canon, Dropbox™, Google Classroom™, Google Drive™ a Microsoft OneDrive®. Väčšina tlačiarní Canon PIXMA podporuje tiež technológie Apple® AirPrint® a Mopria® pre Android. Po úvodnom nastavení tak môžete tlačiť z ľubovoľného zariadenia s Androidom alebo výrobku značky Apple jednoduchým stlačením tlačidla kdekoľvek, kde máte sieťové pripojenie.1

2. Označte lepiacimi štítkami fľaše a boxy na desiatu

Biela tlačiareň Canon tlačiaca malý hárok papiera s rovnakým obrázkom mladého dievčaťa osemkrát na jednom papieri.

Využite tlačiareň Canon SELPHY CP1500 na tlač vlastných štítkov na lepiace papiere štvorcových rozmerov (KC-18IS, 54 x 54 mm), rozmerov kreditnej karty (KC-18IF, 54 x 86 mm) alebo mini (KC-18IL, 22 x 17,3 mm).

Pár rúk, ktorý je vidno pri opatrnom prilepovaní nálepky s fotografiou mladého dievčaťa na zelenú fľašu na vodu.

Jednoducho odlepte spodnú stranu a pripevnite na box na desiatu vašej ratolesti alebo na fľašu na vodu.

Mnoho škôl teraz žiada deti, aby si nosili svoju vlastnú fľašu na vodu každý deň. Ale pri veľkej popularite jednorožcov, dinosaurov a konkrétnych kreslených postáv na základnej škole sa môžu ľahko pomiešať.

Pomocou kompaktnej tlačiarne SELPHY CP1500 od spoločnosti Canon vytvorte vlastné prispôsobené štítky na fľaše, boxy na desiatu a puzdrá na okuliare s hárkami na nálepky Canon SELPHY, ktoré sú dostupné v rôznych veľkostiach, namiesto obyčajného papiera používaného na tlač fotografií alebo dokumentov. Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout má funkciu rozloženie štítkov, takže môžete vybrať fotografiu z katalógu fotoaparátu a prispôsobiť ju pomocou textu, pečiatkami a farbami. K dispozícii je aj možnosť vytvorenia mini štítkov, s ktorou vytlačíte osem menších obrázkov, identických alebo odlišných, na jeden hárok.

Kovový box na desiatu? Žiadny problém. Jednoducho použite tlačiareň Canon PIXMA na vytvorenie štítkov na magnetický fotografický papier Canon. Nálepky priľnú k povrchu a keď budete chcieť box umyť, môžete ich odstrániť.

3. Buďte kreatívni s umeleckými dielami

Čierna tlačiareň Canon tlačí detskú maľbu na magnetický fotografický papier Canon. Originálne umelecké dielo je na stole vedľa tlačiarne.

Viete tlačiť nádherné a odolné obrázky, ktoré sú bohaté na detaily, aby ste umeleckým dielam svojich ratolestí spravili zadosť. Ak tlačiareň disponuje skenerom, môžete si tiež ich umenie naskenovať a tlačiť.

Umelecké dielo, ktoré vytvorili deti, sa často vytvára na papieri s ceruzkami, pastelkami, fixkami a farbami. So skenermi zabudovanými do väčšiny tlačiarní Canon PIXMA alebo použitím možnosti kopírovania pomocou smartfónu je rýchle a jednoduché preniesť umelecké diela vašich detí do digitálnej sféry, pripraviť ich na tlač alebo jednoducho vytvoriť kópie originálov. Pomocou aplikácie Canon PRINT môžete skenovať aj zo smartfónu. Môžete si aj vytlačiť niektoré na magnetický fotografický papier Canon a pripnúť ich na chladničku, a nemusíte sa obávať, že by sa originál zašpinil, roztrhol alebo ošumel. Pri rozmere každého hárku papiera 10 x 15 cm budete môcť naraz vystaviť nejeden umelecký výtvor.

Ďalšou vynikajúcou možnosťou pre zobrazovanie detských umeleckých diel je fotografická kocka Canon, ktorá ponúka nielen inteligentný spôsob uchovávania fotografií a štvorcových výtlačkov, ale pre personalizovaný vzhľad môže byť zdobená aj obrázkami zvonku. Deti ju môžu použiť na prezentovanie svojich obľúbených letných dovolenkových fotiek alebo dokonca na projekty, ako je napríklad predvedenie zmeny ročných období. Fotografická kocka sa dodáva s dvomi atramentovými kazetami a 40 hárkami štvorcového fotografického papiera Plus Glossy II.

4. Navrhnite si vlastné záložky

Záložky v tvare domu vytvorené zo šablón Canon Creative Park usporiadané na otvorených stranách knihy.

Creative Park má škálu šablón záložiek vrátane milých dizajnov v tvare domu.

Záber zhora na farebné pracovné zošity, hárky nálepiek a tlačiareň Canon SELPHY CP1500, ktorá tlačí fotografiu mladého dievčaťa v školskej uniforme.

Tlačiarne SELPHY je možné používať s akýmikoľvek inteligentnými zariadeniami, takže môžete rýchlo a jednoducho vytvárať záložky a štítky.

Mladí môžu tiež použiť tlačiarne PIXMA alebo SELPHY na navrhnutie záložiek pre návrat do školy.

Používatelia modelu PIXMA môžu nájsť predpripravené záložky na webovej stránke Creative Park, vrátane rôznych typov zvierat alebo dokonca aj milých značiek strán v tvare tučniaka.

Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout vám poskytuje možnosť vytvoriť personalizované záložky na modeli SELPHY CP1500. Vyberte možnosť rozloženia záložiek a papier veľkosti pohľadnice (100 x 148 mm) a potom sa rozhodnite, či chcete, aby boli zvolené obrázky zarovnané nahor alebo naspodok záložky. Možnosť rozloženia záložiek je užitočná aj na tlač fotografií na preukazy do autobusu alebo knižnice.

5. Tlačte bez obmedzení

Usmiata žena a dieťa sedia pri stole vedľa tlačiarne Canon PIXMA MegaTank. Žena dopĺňa atrament do tlačiarne, zatiaľ čo dieťa vyfarbuje výtlačok.

Ak vašu tlačiareň pravidelne používa celá rodina, od materiálov do školy až po prácu doma, tlačiarne Canon PIXMA G3470 radu MegaTank sú vybavené atramentovými nádržkami, ktoré môžu byť úspornejšou voľbou pre veľkoobjemovú tlač.

Pre zaneprázdnené domácnosti s vyšším objemom tlače je PIXMA série G3470 ďalšou dobrou voľbou. Tieto tlačiarne MegaTank majú veľké doplniteľné zásobníky, ktoré sa plnia jednoduchými fľaštičkami s atramentom bez neporiadku. Kompletný súbor fľaštičiek s atramentom poskytuje až 8 1002 strán za zlomok ceny kaziet, čím sa prevádzkové náklady na tlač s vysokým objemom podstatne znižujú.

Nový polrok prináša organizačné výzvy pre rodičov a opatrovateľov, ako aj pre deti. Výzvy môžu byť ešte väčšie, ak dieťa začína nový akademický rok alebo dokonca ide do novej školy. Vďaka svojej všestrannosti, flexibilite a širokej škále pripojenia môže sortiment tlačiarní Canon zjednodušiť celý proces, pomôcť celej rodine v organizovaní a súčasne priniesť zábavné a tvorivé možnosti.

Napísali Matthew Richards, Claire Gillo a Rachel Segal Hamilton

 1. Dropbox je ochrannou známkou spoločnosti Dropbox, Inc.
  Google, Google Classroom a Google Drive sú ochranné známky spoločnosti Google LLC a spoločnosť Google túto lokalitu žiadnym spôsobom nepodporuje, ani s ňou nie je spojená.
  Microsoft OneDrive je registrovaná ochranná známka spoločnosti Microsoft Corporation v USA a iných krajinách.
  Apple a AirPrint sú ochranné známky spoločnosti Apple Inc. registrované v Spojených štátoch a iných krajinách a regiónoch.
  Mopria je ochranná známka spoločnosti Mopria Alliance, Inc.
 2. Ekonomický režim znižuje spotrebu čierneho atramentu tým, že ho používa v nižšej hustote, a umožňuje tak vytlačiť až o 26 % viac strán ako v štandardom režime. Hodnota výťažnosti predstavuje odhad založený na individuálnej skúšobnej metóde spoločnosti Canon využívajúcej vzor podľa normy ISO/IEC 29103 a simuláciu nepretržitej tlače s náhradnými atramentmi po počiatočnom nastavení.

Súvisiace produkty

 • Canon PIXMA G3470

  Tlačiarne MegaTank

  Rad PIXMA G3470

  Pomocou tejto rýchlej tlačiarne vybavenej technológiou Wi-Fi s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi môžete doma tlačiť, kopírovať a skenovať
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY CP1500

  Pomocou tejto jednoduchej kompaktnej fotografickej tlačiarne môžete za pár sekúnd vytvárať výtlačky s bohatými farbami a vysokou odolnosťou.
 • Atramentové tlačiarne

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Vneste do svojich výtlačkov fotografií viac kreativity a interaktivity s magnetickým fotografickým papierom Canon MG-101.
 • Súvisiace články

 • KREATÍVNA TLAČ

  Tlač zoznamov, plánov a cieľov

  Buďte kreatívni s tlačiarňou Canon PIXMA a zostaňte organizovaní a uvedomelí po celý rok.

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne pre domáce kancelárie

  Bezproblémový prechod na prácu z domu pomocou tlačiarní Canon PIXMA a MAXIFY.

 • TLAČ

  Ako používať bezdrôtovú tlačiareň

  Šikovné spôsoby, ako využiť bezdrôtovú tlačiareň naplno.

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne pre študentov

  Každý študent potrebuje tlačiareň – objavte tie najlepšie dostupné modely, ktoré vyhovejú vašim potrebám.