KREATÍVNA TLAČ

Zoznamy, plány a ciele: zorganizujte svoj život pomocou tlače

Od vytlačiteľných plánovačom jedál až po denníky úspechov – zistite, ako si vytvoriť vlastné organizačné nástroje pomocou tlačiarne Canon PIXMA a služby Creative Park.
Záber zhora na otvorený kreatívny denník spolu so šablónami okrajov zo služby Creative Park a tlačiarňou Canon PIXMA.

Zlepšenie organizácie života je bežné novoročné predsavzatie, ale zavedenie stratégií na zvládnutie rušného života prináša množstvo výhod aj počas celého roka. Nespočíva to len v denných plánovačoch – s trochou tvorivého myslenia je možné využiť silu tlače a vytvoriť tak najrôznejšie vynikajúce zdroje, ktoré vám pomôžu zvládnuť mnohé výzvy vo vašom živote. 

Môže to mať úplne jednoduchú formu – ako nákupné zoznamy alebo plány jedál, ktoré vám pomôžu zapamätať si všetko, čo potrebujete v supermarkete, alebo formu denníka úspechov, ktorý vám umožní viesť si záznamy o všetkých veciach, za ktoré ste vďační. Prípadne to môže byť zápisník na sledovanie nálady, aby ste sa mohli retrospektívne pozrieť na to, čo môže mať vplyv na vaše duševné zdravie. 

Bez ohľadu na váš cieľ vám sortiment tlačiarní PIXMA od spoločnosti Canon pomôže zdokonaliť vaše organizačné schopnosti a súčasne rozvíjať vašu kreativitu.

Prečo vytvárať zoznamy, plány a ciele?

Žena sedí za dreveným stolom a zapisuje si do denníka s horúcim nápojom vedľa nej.

Autorka Temi Manning si užíva čas, ktorý má vyčlenený na výrobu svojich kreatívnych denníkov. Zistila, posedenie s horúcim nápojom v nedeľu večer je ideálnou príležitosťou na zorganizovanie nasledujúceho týždňa.

Žena používa nožnice na vystrihnutie motívov stiahnutých zo služby Creative Park. Na stole je položená tlačiareň Canon PIXMA. 

Temi experimentovala s tlačiarňou Canon PIXMA TS7450a Series a službou Creative Park od spoločnosti Canon, pričom skúmala nové spôsoby, ako vizuálne vylepšiť svoje plánovače pomocou okrajov a tematických motívov.

Vytváranie zoznamov, plánov a cieľov môže byť oveľa podnetnejšie ako len rýchle písanie a odškrtávanie úloh. Temi Manning z Portsmouthu v Spojenom kráľovstve objavila vedenie denníkov ako spôsob lepšej starostlivosti o svoje mentálne zdravie, a vybudovala si pôsobivú komunitu sledovateľov na sociálnych sieťach zdieľaním svojich krásne ilustrovaných kreatívnych denníkov. „Bol to spôsob, ako si uvedomovať samú seba a tiež robiť niečo, čo ma baví, zatiaľ čo dávam svoje neorganizované myšlienky na papier,“ vysvetľuje. Kreatívne denníky sú prostriedkom na zaznamenávanie všetkých životných cieľov a úspechov, od cvičenia, ktoré ste absolvovali, a potravín, ktoré ste zjedli, až po knihy, ktoré chcete čítať, alebo filmy, ktoré si chcete pozrieť.

Pre Temi je dnes písanie denníkov a plánovanie neoddeliteľnou súčasťou života a zistila, že vytváranie vlastného denníka alebo plánovača a zaznamenávanie toho, čo chcete dosiahnuť, môže prispieť k tomu, že vaše ciele sa vám budú zdať dosiahnuteľnejšie. „Bez toho by som nedokázala fungovať tak efektívne,“ hovorí. „Je to dôležité, pretože ma to motivuje, udržiava to úroveň mojej organizácie a umožňuje mi to vychutnávať sebauvedomovanie prostredníctvom kreativity, vytvárania krásnych stránok a rozložení a zároveň inšpirovať ostatných, aby to skúsili tiež.“

V tomto článku sa s vami podelí o svoje tipy a techniky, ako sa môžete stať efektívnejšími a tvorivejšími pri používaní tlače.

Výber témy

Žena sedí za stolom a vystrihuje obrázok listu. Na stole sa nachádza tlačiareň Canon, notebooky a perá.

Ak si vytvárate svoj kreatívny denník prvýkrát, Temi odporúča pridať na stránky obľúbené obrázky, aby bol tento projekt skutočne personalizovaný. Temi si nakreslila tieto motívy s listov sama, ale vy môžete použiť hotové dizajny zo služby Creative Park – na výber ich máte stovky.

Ruky nalepujú do denníka nálepky s tematikou kávy zo služby Canon Creative Park. Vedľa nich sú rôzne tlačené vzory, ružová klávesnica a kancelárske potreby.

Podľa Temi je kľúčom k úspešnému denníku „vybrať si niečo, čo odráža váš štýl, alebo niečo, čo vás zaujíma“. Pre tento projekt si Temi zvolila kávu a jesennú tému a skombinovala ručne nakreslené motívy so vzormi zo služby Creative Park.

Tami často svoje denníky a pozitívne citáty prispôsobuje ručne nakreslenými ilustráciami, ale vy môžete tiež vyhľadať hotové návrhy, ktoré potom môžete vytlačiť a pridať na vaše stránky. Podľa Temi je jednoduchý spôsob, ako prezentovať svoj osobný kreatívny štýl, vybrať si motív na každý mesiac. Môžu to byť živé vzory, špecifické farby alebo téma, ako napríklad Temina téma kávy/jesene na október. „Používam ich ako ozdoby na každej strane a jeden večer strávim ich prípravou na nasledujúci týždeň,“ hovorí.

Na webovej stránke služby Creative Park a v aplikácii Creative Park je k dispozícii nespočetné množstvo šablón, vzorov a návrhov na stiahnutie, ktoré možno vytlačiť v rôznych veľkostiach a na rôznych typoch papiera kompatibilných s tlačiarňami PIXMA. Môžete pridať okraje, aby ste obohatili svoje plány jedál, zatiaľ čo farebné vzorované papiere sú skvelé pre výrazné domáce kalendáre. Ak niečo skúsite a nepáči sa vám to, môžete jednoduché zrecyklovať starý dizajn a začať znova.

„Vďaka službe Creative Park môžem vyhľadávať v bohatej knižnici hotových návrhov a rýchlo si ich stiahnuť pripravené na tlač prostredníctvom aplikácie Canon PRINT alebo priamo pomocou aplikácie Creative Park,“ vysvetľuje Temi. „Veľmi som si obľúbila súpravu pre stenu v kaviarni – páči sa mi jej odvážny, moderný dizajn a množstvo obrázkov. Tiež som použila dizajny Paríža a klietky pre vtáky na ozdobenie mojej kuchyne.“

Tlač, skenovanie a kopírovanie 

Tlačiareň Canon PIXMA je položená na stole a tlačí nákupný zoznam.

Tlačiareň Canon PIXMA TS7450a Series – ktorá má zabudovaný skener a umožňuje kopírovať viacero hárkov dvojnásobne rýchlo – umožnila Temi rýchlo kopírovať svoje obľúbené dizajny a zrýchliť svoj proces.

Žena používa pero na zapísanie položky do nádherne navrhnutého nákupného zoznamu pripnutého na chladničke.

Nákupné zoznamy predstavujú jednoduchý spôsob, ako prevziať kontrolu nad svojou týždennou rutinou. S magnetickým fotografickým papierom Canon môžete svoje zoznamy pripnúť na chladničku. Vďaka tomu už nikdy nezabudnete na nič dôležité.

Možnosť skenovania na modeli PIXMA TS7450a Series je skvelá na kopírovanie stránok, takže ak nemáte čas, nemusíte vytvárať úplne nový dizajn pre každý týždeň. Túto funkciu môžete použiť aj na vytváranie kópií vlastných návrhov a obrázkov, ktoré môžete následne vytlačiť vo viacerých verziách a pridať ich k svojim projektom.

Vďaka aplikácii Canon PRINT je tiež možné tlačiť návrhy priamo zo smartfónu so zadanými veľkosťami, rozložením a typom papiera. Zatiaľ čo Temine dizajny sú väčšinou vytlačené na matný fotografický papier Canon, magnetický fotografický papier Canon je ideálny na pripnutie zoznamov na magnetické povrchy v domácnosti.

Vytrvalosť pri tvorení

Tlačiareň Canon, tablet a rôzne kancelárske potreby na drevenom stole. Nad stolom na stene sú pohľadnice a poznámky pripnuté na kovovom vešiaku. 

„Nič sa nevyrovná pocitu z dobrého výsledku a radosti pri práci s papierom a plánovačmi a vytváraní nádherných dizajnov vašimi vlastnými rukami,“ hovorí Temi.

Záber zhora na drevený stôl s otvoreným kreatívnym denníkom, v ktorom vidieť denné zoznamy úloh a motívy listov a hrnčekov.

Svoje výtvory si nemusíte nechať len pre seba. Môžu sa z nich stať jedinečné darčeky pre priateľov a blízkych, ktorí chcú do svojho života tiež vniesť organizáciu.

Na výrobe denníkov v pohodlí domova s produktmi akoCanon PIXMA TS7450a Series je krásne to, že si to môže vyskúšať každý. „Možnosť vytlačiť všetky tieto návrhy je skvelá, ak chcete ušetriť čas a vychutnať si svoju tvorivosť s celou knižnicou súborov na stiahnutie, ktorá vám je k dispozícii,“ hovorí Temi.

Tiež hovorí, že najlepší spôsob, ako vytrvať vo vašich plánoch, je zmeniť organizáciu na bežnú rutinu. „Stránky denníka s ilustráciami a dizajnmi vytváram každú nedeľu večer, aby som bola pripravená na nasledujúci týždeň. Spravím si šálku čaju, oddychujem za stolom a vychutnávam si tento proces.“

Na rozdiel od obyčajného plánovača kúpeného v obchode ponúkajú domáce organizačné nástroje možnosť preskúmať kreatívne a cenovo dostupné možnosti, čím vám poskytnú prehľad o hodnote pre vaše každodenné, mesačné a ročné plány. Nie je podstatné mať hneď hotový výrobok – môžete si tento proces vychutnať a v budúcnosti sa pozrieť späť na všetko, čo ste dosiahli.


Napísal Rowan Davies

Súvisiace produkty

 • Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA TS7450a Series

  Štýlové multifunkčné zariadenie pre technologický dôvtip so širokou škálou kreatívnych využití tlače, navyše s technológiou ADF na zjednodušenie procesu kopírovania a skenovania viacerých rozličných hárkov.
 • Atramentové tlačiarne

  Matte Photo Paper MP-101

  Matný fotografický papier umožňuje produkovať fotografie, grafiku a text vo vysokej kvalite s matnou povrchovou úpravou. Je tiež vhodný na kreatívnejšie použitie, napr. na pozdravné pohľadnice, prezentácie a letáky.
 • Atramentové tlačiarne

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Vneste do svojich výtlačkov fotografií viac kreativity a interaktivity s magnetickým fotografickým papierom Canon MG-101.
 • Súvisiace články

 • TIPY NA TLAČ

  Tipy na tlač pre návrat do školy

  Objavte kreatívne spôsoby, ako sa pripraviť na školský rok pomocou tlačiarne Canon.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Prispôsobte si svoje zariadenia

  Vytvorte si vlastné nálepky pre svoj telefón a iné zariadenia pomocou prenosných tlačiarní od spoločnosti Canon.

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne pre študentov

  Každý študent potrebuje tlačiareň – objavte tie najlepšie dostupné modely, ktoré vyhovejú vašim potrebám.

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne pre domáce kancelárie

  Bezproblémový prechod na prácu z domu pomocou tlačiarní Canon PIXMA a MAXIFY.