TLAČ

Odhaľte svoj tvorivý potenciál pomocou tlačových aplikácií a softvéru Canon

Spoločnosť Canon ponúka celý rad tlačových riešení – pre výstrižkové albumy, tlač administratívnych materiálov, podporu vášho podnikania a ďalšie oblasti. Zistite, ktoré je vhodné pre váš ďalší projekt.
Prenosný počítač otvorený na stole so softvérom Canon Easy-PhotoPrint na obrazovke, papierom Canon vľavo a tlačiarňou Canon vpravo.

Pomocou tlače môžete dosiahnuť veľa, od vyjadrenia svojej kreativity novými zaujímavými spôsobmi, až po zvládnutie zanedbaných administratívnych úloh. Spoločnosť Canon ponúka širokú škálu tlačových aplikácií a softvéru, ktoré vám pomôžu vyťažiť z vašej tlačiarne Canon maximum, či už ide o dôležité pracovné dokumenty, umenie a výtvory z papiera, alebo oživenie vašich drahocenných fotografií.

Nie každá aplikácia je však vhodná na každý účel alebo kompatibilná s každou tlačiarňou. Ako teda zistiť, ktorú aplikáciu treba použiť? Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorá aplikácia Canon je pre vaše potreby najlepšia, pripravili sme tohto praktického sprievodcu, ktorý vás prevedie celým radom tlačových úloh, ako aj aplikácií a softvérov, vďaka ktorým budú rýchlejšie, jednoduchšie a kreatívnejšie.

Dokonalá tlač fotografií: Canon PRINT

Tablet s otvorenou aplikáciou Canon PRINT položený na tlačiarni Canon, z ktorej vychádza fotografia, ďalšie fotografie roztrúsené vedľa nej na stole.

Aplikácia Canon PRINT nie je určená len na bezdrôtovú tlač – môže sa používať aj na kopírovanie a skenovanie. Naskenované obrázky sa dajú posielať priamo do smartfónu, kde ich môžete používať alebo zdieľať podľa potreby.

Kompatibilné tlačiarne: modely Canon PIXMA a MAXIFY

Kompatibilné zariadenia: iOS a Android

Najlepší spôsob, ako vystaviť neuveriteľnú fotografiu, je pomocou rovnako nádhernej tlače. Podobne môže nevhodná tlač zmariť všetku usilovnú prácu a tvorivosť, ktorú ste vložili do svojich snímok, takže pri premene zbierky fotografií na fyzické portfólio je dôležité rozhodnúť sa správne. Pri tlači fotografií zo smartfónu je dokonalým nástrojom na premenu digitálnych obrázkov na nádherné umelecké diela aplikácia Canon PRINT. Pomocou tejto aplikácie môžete dokonca kontrolovať stav tlačiarne a úrovne atramentu, aby vaše výtlačky dopadli vždy dokonale.

Tvorivá nálada: Canon Creative Park

Ruka držiaca smartfón s aplikáciou Creative Park otvorenou vedľa niekoľkých papierov a šablón na tvorivé práce.

Aplikácia Canon Creative Park je ideálna pre všetkých, ktorí si radi vyrábajú veci sami. Či už vytvárate výzdobu na narodeninové oslavy, vyrábate ručne vianočné pohľadnice alebo len hľadáte niečo, čo by ste mohli robiť s rodinou počas daždivého dňa, táto aplikácia obsahuje množstvo návrhov, z ktorých si môžete vybrať.

Kompatibilné tlačiarne: podporované modely atramentových tlačiarní Canon

Kompatibilné zariadenia: iOS a Android

Pokiaľ ide o tvorenie, jediným skutočným limitom je vaša predstavivosť, ale určite vám pomôže, keď budete mať k dispozícii veľkú zásobáreň zdrojov na nápady a na tlač šablón alebo návrhov. Aplikácia Canon Creative Park je zdrojom nápadov pre každého, kto miluje tvorbu z papiera, či už samostatne alebo s rodinou. Jednoducho sa v nej orientuje a vyhľadáva a obsahuje viac ako 4000 bezplatných šablón a dizajnov, od pohľadníc až po modely na origami. A čo je ešte lepšie, návrhy si môžete upraviť a prispôsobiť a okamžite ich vytlačiť z tlačiarne značky Canon.

Dajte vedieť o svojom podniku: Canon PosterArtist

Plagát pre podnik s názvom Maria's Cakes pripnutý na stenu, logo spoločnosti v strede a fotografie koláčov okolo neho.

Bez ohľadu na to, čím sa váš podnik zaoberá, chcete, aby vynikol oproti konkurencii. Canon PosterArtist vám dáva prístup k stovkám profesionálne navrhnutých šablón, ktoré môžete upravovať pomocou vlastných slov a obrázkov.

Kompatibilné tlačiarne: modely Canon MegaTank, MAXIFYPIXMA

Kompatibilné zariadenia: počítače so systémom MacOS a Windows

Zatiaľ čo aplikácia Canon Easy-PhotoPrint Editor vám môže pomôcť dostať pod kontrolu menšie administratívne úlohy, na propagáciu vášho podniku alebo svojej osoby budete chcieť používať aplikáciu Canon PosterArtist. Webová aplikácia vám poskytuje prístup k tisíckam verejne použiteľných fotografií a dizajnových nápadov, ktoré vám pomôžu vyniknúť.

Tlačte plagáty, pútače a letáky, ktoré pritiahnu pozornosť nových zákazníkov, alebo nápisy na propagáciu najnovších ponúk. Pomocou intuitívnych nástrojov na úpravu si môžete prispôsobiť šablóny a vytvoriť návrhy, ktoré odrážajú váš podnik a vašu osobnosť. Môžete dokonca vytvárať QR kódy – ideálne riešenie, ak chcete dať potenciálnym zákazníkom možnosť, ako jednoducho vyhľadať ďalšie informácie o vašich službách.

Koláže, výstrižkové albumy a kalendáre: Canon Easy-PhotoPrint Editor

Žena držiaca stránku z kalendára pred tlačiarňou Canon, pričom na prenosnom počítači vedľa seba má otvorený program Canon Easy-PhotoPrint Editor.

Softvér Canon Easy-PhotoPrint Editor bol navrhnutý so zreteľom na celú rodinu. Možnosť kalendára vám umožňuje navrhnúť svoj vlastný kalendár, pozerať si rodinné fotografie počas celého roka alebo darovať ho ako osobný darček milovanej osobe.

Kompatibilné tlačiarne: podporované modely Canon PIXMA a veľkoformátové modely

Kompatibilné zariadenia: iOS a Android, počítače so systémom MacOS a Windows

Dajte si všetky svoje spomienky s blízkymi na jedno miesto vytvorením koláže alebo výstrižkového albumu pomocou programu Canon Easy-PhotoPrint Editor na vašich inteligentných zariadeniach a počítačoch.

Vďaka editoru rozloženia a širokej ponuke šablón programu Easy-PhotoPrint Editor môžete navrhovať vytlačiteľné koláže alebo tlačiť nálepky, ktoré môžu ísť priamo do výstrižkového albumu alebo na zadnú stranu telefónneho puzdra. Pomocou aplikácie môžete vytvárať aj kalendáre s vašimi obľúbenými fotografiami.

Táto aplikácia nemá v názve slovo „Easy“ náhodou – Easy-PhotoPrint Editor sa používa jednoducho a priamočiaro, takže sa môžete sústrediť na navrhovanie a tlač svojich cenných spomienok.

Zbavte sa administratívnych úloh: Canon Easy-PhotoPrint Editor

Snímka obrazovky z aplikácie Canon Easy-PhotoPrint Editor zobrazujúca možnosti pre šablóny vrátane vizitiek, fotografií do preukazov, výstrižkových albumov a koláží.

Program Canon Easy-PhotoPrint Editor ponúka rôzne možnosti, ktoré vám pomôžu vdýchnuť život vašim projektom, od vizitiek a fotografií do preukazov až po výstrižkové albumy a koláže.

Žena používajúca aplikáciu Canon Easy-PhotoPrint Editor v telefóne sediaca na pohovke vedľa usmievajúceho sa dojčaťa.

Môžete si vybrať obrázky a dokumenty priamo zo svojho zariadenia alebo z cloudového úložiska alebo účtov sociálnych médií a potom ich jednoducho upravovať, prispôsobovať a tlačiť.

Ak je váš zoznam úloh trochu preplnený, aplikácia Canon Easy-PhotoPrint Editor vám môže pomôcť ušetriť čas a námahu tým, že vám umožní urýchliť tlač administratívy vďaka rôznym šablónam. Ak ste práve založili novú firmu, môžete využiť šablónu na vizitky, ktoré vám pomôžu urobiť si meno, alebo šablónu na preukaz s fotografiou na vyriešenie preukazov zamestnancov. Potrebujete úložné priestory? Na usporiadanie fyzických médií môžete tiež použiť šablóny etikiet na disky z programu Easy-PhotoPrint Editor.

Zjednodušenie postupu: Canon Easy-Layout Editor

Snímka obrazovky programu Canon Easy-Layout Editor s poľom naľavo na presunutie súborov a možnosťami vrátane vyzdvihnutia a tlače, voľného rozloženia a dlaždíc/plagátu vpravo.

Canon Easy-Layout Editor je rýchly a jednoduchý spôsob, ako zoskupiť rôzne typy dokumentov na jednom mieste, a umožňuje vám kombinovať súbory ako PDF a obrázky na jednu stránku.

Snímka obrazovky Canon Easy-Layout Editor, ktorá zobrazuje obrázok psa rozdelený na štyri v možnosti dlaždíc/plagátu.

Program Canon Easy-Layout Editor obsahuje aj praktickú možnosť dlaždíc/plagátu, ktorá umožňuje rozdeliť obrázok na viacero hárkov a vytlačiť ho ako jeden veľký obrázok.

Kompatibilné tlačiarne: modely atramentových tlačiarní Canon

Kompatibilné zariadenia: počítače so systémom Windows

Či už vytvárate podklady pre veľkú prezentáciu v práci, alebo si potrebujete správne usporiadať svoju fyzickú dokumentáciu, softvér Canon Easy-Layout Editor pre počítače so systémom Windows vám umožní rýchlo a jednoducho si usporiadať súbory PDF, textové dokumenty, obrázky a webové stránky, aby ste nemuseli tlačiť z viacerých aplikácií.

Vďaka možnosti zakladania a usporiadania rôznych typov súborov a dokumentov vám Easy-Layout Editor pomôže ušetriť papier a čas tým, že všetko dôležité budete mať na jednom mieste.

Zábava s mini-fotografiami: Canon SELPHY Photo Layout

Telefón zobrazujúci aplikáciu Canon SELPHY Photo Layout na stole vedľa prenosnej tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 a prívesku na telefón.

Rýchla, intuitívna a ľahko použiteľná aplikácia Canon SELPHY Photo Layout je dokonalým doplnkom tlačiarní Canon SELPHY, napríklad SELPHY Square QX10. Tlačte fotografie zo smartfónu priamo pomocou aplikácie, ktorá umožňuje optimalizáciu obrazu priamo v aplikácii a optimálne vyvážené výtlačky.

Obrazovka v aplikácii Canon SELPHY Photo Layout s fotografiou psa vpravo a možnosťami pre rôzne úpravy tlače vľavo.

Aplikácia obsahuje celý rad úprav a vrstiev, takže si môžete prispôsobiť obrázky tak, aby ste dosiahli požadovaný vzhľad.

Kompatibilné tlačiarne: Canon SELPHY CP1500, SELPHY CP1300 a SELPHY Square QX10

Kompatibilné zariadenia: iOS a Android

Ak používate jednu z tlačiarní SELPHY od spoločnosti Canon, na úpravy a zábavu s vašimi fotografiami je ideálna aplikácia Canon SELPHY Photo Layout pre iOS a Android. Umožňuje výber viacerých šablón, ktoré vám umožnia v jednom kroku rozmiestniť a tlačiť jednotlivé alebo viaceré snímky – obsahuje dokonca aj zvislé rozloženie pre záložky, takže si môžete vytvoriť vlastné záložky do kníh1.

Aplikácia tiež umožňuje prispôsobiť obrázky pomocou textu, okrajov a pečiatok, aby boli vaše fotografie skutočne jedinečné. Môžete si vybrať vzhľad výtlačkov, prispôsobiť vzhľad a štýl finálneho produktu a tlačiť nálepky na lepenie do albumu alebo skrášlenie vašej techniky.

Aplikácia SELPHY Photo Layout vám tiež umožňuje pridávať QR kódy1, ktoré možno použiť na prepojenie na webovú stránku, online albumy alebo videá. Toto riešenie je ideálne, keď chcete darovať fotografie priateľom a rodine, pretože ich môžete prekvapiť celým radom svojich obľúbených spomienok. V súlade s očakávaniami je aplikácia SELPHY Photo Layout intuitívna a ponúka rýchly a bezproblémový spôsob tlače priamo zo smartfónu do tlačiarne SELPHY.

Pridajte dávku osobitosti: Canon Mini Print

Pár rúk drží smartfón a tlačiareň Canon Zoemini 2 a vytvára koláž pomocou aplikácie Canon Mini Print.

Aplikácia Canon Mini Print vám umožňuje využiť plnú prenosnosť tlačiarne Canon Zoemini 2 alebo Canon Zoemini S2. Upravujte obrázky rýchlo na cestách, či už ste ich nasnímali pomocou smartfónu alebo fotoaparátom Canon Zoemini S2, tlačte priamo z aplikácie a obdarujte priateľov a rodinu.

Kompatibilné tlačiarne: modely Canon Zoemini

Kompatibilné zariadenia: iOS a Android

Ak vlastníte niektorý z modelov Canon Zoemini, je pravdepodobné, že si budete chcieť svoje okamžité fotografie prispôsobiť. Pomocou aplikácie Canon Mini Print môžete vyjadriť svoju kreativitu pridaním sezónnych nálepiek, rámčekov, filtrov a textu k fotografiám rodiny, priateľov a dobrodružstiev – ideálne záverečné úpravy pred tlačou nalepovacích fotografií. Tým, ktorí majú radi výstrižkové albumy, aplikácia Canon Mini Print tiež umožňuje ukázať svoju individualitu a oživiť snímky kresbami a poznámkami.

Aplikácia Mini Print sa bezproblémovo pripojí k snímkam vo fotoaparáte a dá sa tiež prepojiť s účtami vašich sociálnych médií a cloudových úložísk, takže môžete tiež upravovať, prispôsobovať a tlačiť obrázky zo smartfónu a fotoaparátu. Aplikáciu je možné používať aj na snímanie fotografií pomocou živých efektov a rozšírenej reality – pre selfie, ktoré sú jedinečné rovnako ako vy.


Autori: Peter Wolinski a Claire Gillo


macOS je ochranná známka spoločnosti Apple Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách a oblastiach.

 1. Funkcia nie je dostupná pre všetky tlačiarne. Pozrite si tabuľku kompatibility funkcií.

Súvisiace produkty

 • Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA TS7450a Series

  Štýlové multifunkčné zariadenie pre technologický dôvtip so širokou škálou kreatívnych využití tlače, navyše s technológiou ADF na zjednodušenie procesu kopírovania a skenovania viacerých rozličných hárkov.
 • PIXMA G640

  Tlačiarne pre domácnosť

  PIXMA G640

  Prvá multifunkčná tlačiareň radu PIXMA G so šiestimi doplniteľnými farbivovými atramentovými zásobníkmi PIXMA G640 spája bezkonkurenčnú tlač vo fotokvalite so schopnosťou produkovať veľké objemy pri mimoriadne nízkych nákladoch.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY CP1500

  Pomocou tejto jednoduchej kompaktnej fotografickej tlačiarne môžete za pár sekúnd vytvárať výtlačky s bohatými farbami a vysokou odolnosťou.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY SQUARE QX10

  Uchovajte svoje drahocenné spomienky v podobe krásnych výtlačkov, ktoré zvládnete bezdrôtovo vytvoriť kdekoľvek.
 • Instantné fotoaparáty a vreckové tlačiarne

  Canon Zoemini S2

  Vylepšite si svoje selfie pomocou vreckovej tlačiarne s fotoaparátom, spolu so zrkadlom, kruhovým osvetlením, diaľkovou spúšťou a živým náhľadom.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Canon Zoemini 2

  Získajte instantné výtlačky zo svojho smartfónu kedykoľvek a kdekoľvek s vreckovou tlačiarňou Zoemini 2 na batérie.

Súvisiace články

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne od spoločnosti Canon pre fotografie

  Či už chcete svoje fotografie vystaviť v ráme, vo výstrižkovom zošite alebo na nálepke, nájdite tú najlepšiu tlačiareň, ktorá bude vyhovovať vašim kreatívnym potrebám.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Vysvetlenie typov papiera

  Preskúmajte rôzne typy papiera značky Canon pomocou tohto praktického návodu pre kupujúcich.

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne na kreatívnu činnosť

  Od rodinných projektov až po profesionálnu úpravu – spoločnosť Canon má pre vás dokonalú tlačiareň.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Tlač zoznamov, plánov a cieľov

  Buďte kreatívni s tlačiarňou Canon PIXMA a zostaňte organizovaní a uvedomelí po celý rok.