TLAČ

Vytvárajte plagáty, letáky a ďalšie materiály pomocou aplikácie Canon PosterArtist

Zistite, ako môžu malé podniky rýchlo, jednoducho a bezplatne vytvárať profesionálne a pútavé návrhy plagátov.
Vytlačený návrh zo softvéru Canon PosterArtist na stole pred tlačiarňou Canon MAXIFY.

Či už propagujete malý podnik, pripravujete charitatívne podujatie, organizujete miestne stretnutie alebo len ponúkate akýkoľvek druh služieb, potrebujete svoj odkaz odkomunikovať zrozumiteľne a tvorivo. Vďaka širokej ponuke šablón, obrázkov a písiem vám aplikácia Canon PosterArtist dáva všetky nástroje, ktoré potrebujete na vytvorenie plagátu bezplatne online.

Webová aplikácia ponúka rýchly a jednoduchý prístup k stovkám profesionálne navrhnutých šablón, ktoré môžete použiť na všetko od plagátov, bannerov a letákov až po jedálne lístky, pozvánky na oslavy, kalendáre, certifikáty a ďalšie materiály.

Šablóny sa dajú jednoducho prispôsobiť pomocou vlastného textu a obrázkov a môžete dokonca vytvárať QR kódy – ideálne riešenie, ak chcete dať potenciálnym zákazníkom možnosť, ako jednoducho vyhľadať ďalšie informácie o vašich službách.

Začíname s online nástrojom na tvorbu plagátov od spoločnosti Canon

Snímka obrazovky softvéru Canon PosterArtist s dostupnými produktmi a motívmi.

Šablóny PosterArtist umožňujú rýchlo a jednoducho vytvoriť hotový produkt. Pri aktualizácii softvéru pribudlo ďalších 300 dizajnov, takže spolu ich je už 1400.

Snímka obrazovky softvéru Canon PosterArtist so šablónou v kategórii potraviny a nápoje.

Ak chcete napríklad navrhnúť plagát na propagáciu cukrárne, môžete si vybrať šablónu z kategórie potraviny a nápoje.

Aplikácia Canon PosterArtist je kompatibilná so systémami Windows a macOS. Môžete sa prihlásiť pomocou existujúceho online účtu, napríklad Google, Facebook alebo Twitter, alebo vytvoriť svoj vlastný zabezpečený účet Canon ID.

Na domovskej stránke aplikácie PosterArtist si môžete vybrať, čo chcete vytvoriť, alebo môžete prehľadávať šablóny podľa tém. Nachádzajú sa tu kategórie ako maloobchod/distribúcia, potraviny a nápoje, škola/vzdelávanie, podujatia a ďalšie.

Ak máte naponáhlo, k dispozícii je aj možnosť automatického návrhu. Vyberte svoj produkt, zadajte kategóriu, názov, podtitul a odkaz, k tomu maximálne tri obrázky, a PosterArtist okamžite vygeneruje niekoľko možností.

V aplikácii PosterArtist verzie 1.1 pribudlo niekoľko ďalších funkcií, ktoré šetria čas a zefektívňujú pracovné postupy. K dispozícii je rad nových šablón pre obojstrannú tlač, takže napríklad majitelia reštaurácií si môžu jednoducho vytlačiť obojstranné jedálne lístky. Teraz môžete do šablón naimportovať aj hárok programu Microsoft Excel®, čo vám umožní vytvárať personalizované alebo prispôsobené šablóny toho istého návrhu – napríklad sériu kupónov, každý s jedinečným kódom.

Pridávanie obrázkov

Snímka obrazovky softvéru Canon PosterArtist so šablónou plagátu v kategórii potraviny a nápoje s aktualizovanými obrázkami.

Výberom možnosti Pridať súbory na paneli Súbory nahrajte svoje snímky. Na paneli Fotografie je tiež k dispozícii výber verejne použiteľných fotografií a vopred nahratého obsahu.

Snímka obrazovky softvéru Canon PosterArtist so šablónou plagátu s aktualizovanými obrázkami.

Vyberte obrázok šablóny, ktorý chcete nahradiť, a dvojitým kliknutím na miniatúru na paneli Súbory naimportujte do svojho návrhu nový obrázok.

Zo zariadenia, ktoré používate, alebo z cloudových služieb vrátane Google Drive™, Dropbox™ a Microsoft OneDrive® môžete pridať vlastné obrázky. Je tu aj možnosť vyhľadávania a pridávania fotografií bez licenčných poplatkov priamo z rôznych obrázkových knižníc.

K dispozícii sú rôzne možnosti úpravy fotografií vrátane nástroja Auto Photo Fix, ktorý aplikuje korekciu protisvetla a expozície a umožňuje manuálne úpravy na korekciu farieb a ostrosti alebo zmenu obrázkov na čiernobiele, či použitie sépiového odtieňa.

Prispôsobenie obsahu

Snímka obrazovky softvéru Canon PosterArtist s plagátom pre miestnu cukráreň, s možnosťami úpravy na paneli na pravej strane.

Svoj plagát si môžete doladiť úpravou veľkosti písma, farby pozadia a rozostupu textu alebo zmenou pomeru strán.

Snímka obrazovky softvéru Canon PosterArtist s pútačom pre miestnu cukráreň.

Keď dokončíte svoje farby a písma, môžete vyskúšať vytvoriť zodpovedajúce bannery a letáky.

Vodorovne alebo zvislo môžete pridať text a jednoducho môžete experimentovať s farbami a stovkami dostupných písiem, aby ste dosiahli presne požadovaný štýl a vzhľad. Na vytváranie log na mieru sú ideálne možnosti galérie Clipart.

Ak chcete, aby dizajn skutočne vynikol, v rozsiahlej palete farieb sú k dispozícii zlaté a strieborné možnosti. K dispozícii sú aj fluorescenčné priame farby, ak sú podporované vo veľkoformátových tlačiarňach série Canon imagePROGRAF GP.

Ak s niektorou zo svojich zmien nebudete spokojní, môžete ju jednoducho vrátiť späť alebo zopakovať pomocou šípok dozadu a dopredu.

Tlač vlastných návrhov

Plagát na mieru vytvorený softvérom Canon PosterArtist vychádzajúci z tlačiarne Canon MAXIFY.

Na tlač vašich výtvorov budete potrebovať kompatibilnú tlačiareň Canon, napríklad Canon MAXIFY GX3040, ktorá predstavuje cenovo výhodnú možnosť pre veľkoobjemovú tlač.

Keď budete pripravení na tlač, kliknite na tlačidlo Prejsť na tlač – pri prvom použití si budete musieť stiahnuť a nainštalovať tlačový doplnok.

Na tlač veľkého množstva vysokokvalitných dokumentov by bola ideálna vysokovýkonná tlačiareň Canon MegaTank, napríklad MAXIFY GX3040 alebo GX4040. Oba modely tiež dokážu tlačiť bannery s dĺžkou do 1,2 m a sú vybavené zadným plochým zásobníkom pre médiá s hrúbkou do 0,7 mm, čo je ideálne na vytváranie materiálov do predajní.

Tlačiarne Canon MAXIFY a PIXMA, ktoré podporujú cloudovú tlač, vám umožňujú vytvárať návrhy doma alebo pri práci na diaľku a môžete si ich vytlačiť v kancelárii.

Šírte svoje posolstvo

Vytlačený plagát a pútač propagujúci cukráreň na sivej zástere pri odmerkách a drevenej lyžici.

Experimentujte s výraznými farbami, atraktívnymi obrazmi a zapamätateľným odkazom a vytvárajte pútavé plagáty, bannery a letáky s minimálnym úsilím.

Je ľahké predstaviť si plagát, banner, leták alebo jedálny lístok ako čisto fyzickú vec, ale môžete si stiahnuť aj svoje návrhy na použitie na webových stránkach a kanáloch na sociálnych sieťach.

Návrhy si môžete uložiť do svojho počítača, prípadne aktualizácia softvéru PosterArtist obsahuje vstavané možnosti na ukladanie do cloudu Google Drive, Dropbox a Microsoft OneDrive, takže k nim budete mať prístup kdekoľvek a môžete ich zdieľať so spolupracovníkmi, rodinou a priateľmi.

Od bannerov pekární a ponúk hamburgerov až po letné výpredaje a pracovné inzeráty – aplikácia Canon PosterArtist vás môže zbaviť starostí z vytvárania marketingových materiálov pre váš malý podnik.

Matthew Richards & Sarah Bakkland
 1. macOS je ochranná známka spoločnosti Apple Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách a oblastiach.
 2. TWITTER je ochranná známka spoločnosti Twitter Inc. Alebo jej pridružených spoločností.
 3. Google a Google Drive sú ochranné známky spoločnosti Google LLC a spoločnosť Google túto lokalitu žiadnym spôsobom nepodporuje, ani s ňou nie je spojená.
 4. Dropbox je ochrannou známkou spoločnosti Dropbox, Inc.
 5. Microsoft Excel a OneDrive sú registrované ochranné známky spoločnosti Microsoft Corporation v USA a iných krajinách.

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • TLAČ

  Ako vybrať správnu tlačovú aplikáciu Canon pre vás

  Buďte kreatívni a efektívni s tlačovými aplikáciami Canon – máme aplikáciu pre každý projekt.

 • TLAČ

  Tlačiarne MegaTank pre podniky

  Ako môžu podniky profitovať z kvality a nízkych prevádzkových nákladov tlačiarní MegaTank.

 • TLAČ

  Ako používať bezdrôtovú tlačiareň

  Šikovné spôsoby, ako využiť bezdrôtovú tlačiareň naplno.

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne pre dizajnérov

  Tlačiarne sú pre dizajnérov neodmysliteľnými nástrojmi – pomôžeme vám vybrať ten správny model podľa vašich potrieb.