KREATÍVNA TLAČ

6 spôsobov, ako byť kreatívny s tlačiarňou PIXMA

Oživte svoj domov, svoj štýl a svoje technológie pomocou týchto myšlienok na tlač a tvorbu z papiera pre celú rodinu.
Zábava na tlačiarni pre každého

Myslíte si, že vaša tlačiareň je určená len na tlač dokumentov a fotografií? Zamyslite sa znova. Existuje celý zástup kreatívnych nápadov, ktoré vaša tlačiareň Canon PIXMA uvedie do života – od domácich kníh s receptami a skvelých návrhov pre vaše technologické zariadenia až po prispôsobené oblečenie a strašidelné halloweenske dekorácie.

Umelkyňa a tvorkyňa z papiera Aimee Graham, ktorá vedie workshopy zamerané na výrobu papierových kvetov a origami, si myslí, že tlač má neobmedzené možnosti. „Papierové produkty sú niečo, s čím pracujem už roky a ponúkajú mi tvorivú platformu, kde dokážem z ničoho vytvoriť niečo,“ hovorí. „Pretože je papier taký všestranný, môžete ho použiť dvojrozmerným aj trojrozmerným spôsobom – bez akýchkoľvek obmedzení. Pre ľudí, ktorí možno nie sú výnimočne tvoriví, môže byť ohromujúce vytvárať z ničoho niečo. Fáza tlače vám umožňuje získať platformu, z ktorej môžete začať tvoriť, takže vám táto úloha nebude pripadať až tak náročná.“

Aimee je tiež presvedčená, že tlač a kreatívne projekty nám pomáhajú oslobodiť našu tvorivosť, ktorú máme všetci v sebe – je to preto fantastický spôsob, ako spájať rodiny. „Všetci máme v sebe kreativitu, pretože ako deti sme všetci kreatívni,“ hovorí. „Neskôr sa stráca sa z dôvodu všetkých životných povinností a záležitostí dospelých, ktorým sa musíme venovať. Preto nám tvorivosť prináša späť trochu zábavy a rovnováhy. Pokiaľ ide o rodiny, myslím si, že je to skutočne dôležité, pretože spája dokopy všetkých jej členov. Spája rodičov s deťmi, ale spája aj dospelých s ich vnútorným dieťaťom, čo je úžasné.“

Na tomto mieste zdieľame naše najlepšie tipy na tvorivé činnosti, ktoré môžete vykonať s tlačiarňou PIXMA, pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa tlače 20. októbra 2021.

1. Jemné papierové výtvory

Malý drevený rám obsahujúci tri farebné 3D motýle vyrobené z papiera položený na drevenom stojane vedľa tlačiarne Canon PIXMA.

„Nezáleží na tom, čo robíte. Stačí, že to robíte,“ hovorí Aimee Graham, umelkyňa, ktorá stojí za týmto nádherným motýlikovým rámom. Aimee začala s papierovými výtvormi počas svojho života v Japonsku a popri meditácii a joge využíva túto formu umenia ako prostriedok na pomoc jej duševnému zdraviu.

Aimee, ktorá sa na svojom Instagrame venuje návodom na výrobu origami, vytvorila 3D dielo s tematikou motýľov na tlačiarni Canon PIXMA TS5350a Series a verí, že tlač vašich vlastných dekorácií do domácnosti môže byť terapeutická. „Myslím si, že papierové výtvory sú ďalším spôsobom, ako si vytvoriť zdravú rutinu,“ hovorí. „Niektorí ľudia meditujú, niektorí ľudia cvičia jogu. Robím obidve tieto veci, ale teraz využívam aj svoju tvorivosť ako súčasť mojej rutiny na udržanie psychického zdravia.“

Aimee si prevzala a vytlačila 3D nástenné nálepky z aplikácie Canon Creative Park ako súčasť jej návrhu motýľového diela vystaveného v zvonovej nádobe. Na tejto bezplatnej webovej lokalite je tiež možné vybrať si množstvo iného roztomilého hmyzu vrátane lienok, chrobákov a vážok, z ktorých potom môžete tlačiť, strihať, skladať, lepiť a zostavovať 3D hračky a ornamenty.

Na svoj elegantný motýlikový rám škatule Aimee vytlačila šablóny s obrysmi, ktoré si vyhľadala online, potom vymaľovala krídla vodovými farbami a perami – inšpirovala sa nálepkami z aplikácie Creative Park. Vo fáze vyfarbovania týmto projektom skutočne vdychujete život, hovorí.

„Môžete použiť akékoľvek prostriedky na vyfarbovanie – akvarely, fixky, ceruzky – naozaj na tom nezáleží, pretože ich môžete používať spoločne alebo rôznymi spôsobmi. Vyfarbovanie je presne tá fáza, v ktorej si užijete najviac zábavy.“

2. Hry sa môžu začať

Dve dievčatá predvádzajú svoje futbalové papierové výtvory.

Objavte rodinné hry s papierom, ktoré je zábavné vyrábať aj hrať – pocitu zadosťučinenia po dokončení svojich papierových výtvorov sa vyrovná len zábava, ktorú zažijete pri hre s nimi.

Ručne vyrobené hry, ktoré môžete spolu vytvoriť a aj hrať, sú skvelým zdrojom zábavy a vďaka službe Canon Creative Park je tento proces jednoduchý a cenovo dostupný.

Bloger Fariba Soetan a jej rodina premenili svoj domov na svet športu. „Na basketbalových a futbalových hrách sme sa dohodli asi aj preto, že vyzerali naozaj zábavne, a povedala som si, že ich náročnosť je vhodná na to, aby sme ich zvládli na prvý pokus. Pri ich vytváraní sme si navzájom pomáhali.“

Pomocou aplikácie Creative Park alebo stiahnutím z webu služby Creative Park priamo do počítača si môžete vybrať svoje obľúbené dizajny a vytlačiť ich priamo na vlastnej domácej tlačiarni, čím získate všetko potrebné pred veľkým výkopom.

Všetko, čo potrebujete pre svoj tvorivý tím, sú nožnice, lepidlo, pravítko na vytvorenie záhybov, staré guľôčkové pero a návod na hru. Potom už len postupujte podľa línií pri strihaní, zahýbaní a lepení tých správnych miest, aby ste mohli začať.

3. Dekorácia domácnosti

Muž vešia ručne vyrobený detský kolotoč s 3D dinosaurami na strop detskej izby.

„Chcem tvoriť zábavné, výnimočné a udržateľné kúsky, ktoré ľudia môžu použiť ako doplnky svojho oblečenia alebo domova. Rada tiež pomáham ľuďom objavovať svoju vlastnú kreativitu,“ hovorí Aimee.

Dodajte svojej domácnosti nový vzhľad – vytvorte si svoje vlastné dekorácie interiéru pomocou tlačiarne PIXMA. Prezrite si webovú lokalitu Creative Park, na ktorej nájdete cenovo dostupné doplnky na oživenie vašich obytných priestorov a detských izieb.

„Moje papierové výrobky používam na dekoratívne účely, či už v domácnosti alebo na tele, na výrobu šperkov alebo dekorácií na stenu či stôl,“ hovorí Aimee.

Stačí si zvoliť časť „Domov a život“ na webovej lokalite alebo v aplikácii Creative Park, kde si vyberiete, prevezmete a vytlačíte šablónu. Od závesných dekorácií do detskej izby až po 3D samolepky na stenu, narodeninové motýle, sochy na stenu a nálepky na dlaždice, váš domov môže nabrať úplne nový život.

4. Vytlačte si vlastnú knihu receptov

Muž a chlapec sedia za kuchynským stolom, na ktorom sa nachádza tlačiareň a veľká domáca kniha s receptami obklopená vytlačenými obrázkami jedla.

Prebuďte v sebe šéfkuchára – vytlačte svoje vlastné recepty a zostavte svoju kuchársku knihu. Už nikdy viac nezabudnete, ako pripraviť svoje obľúbené jedlo, a tiež budete mať k dispozícii množstvo úžasných jedál, ktoré môžete posunúť svojim priateľom a rodine.

Máte zbierku rodinných receptov, ktorá si žiada spracovanie do krásnej knihy? Svoje obľúbené kulinárske nápady môžete prevteliť do doma vytlačenej knihy s receptami a doplniť ju vlastnými fotografiami v prípade, že tiež radi fotografujete jedlo.

Londýnska fotografka jedla a nápojov Natasha Alipour-Faridani zdieľa svoje špičkové tipy na zostavenie fotoknihy receptov pomocou tlačiarne Canon PIXMA TS3350 Series a aplikácie Canon Easy-PhotoPrint Editor, ktorá ponúka kreatívne možnosti rozloženia knihy receptov.

„Chcela som recepty, ktoré hýria jasnými farbami,“ vysvetľuje Natasha. „Ak jedlo pôsobí plocho, môže pomôcť aj pohľad z vtáčej perspektívy. Vždy sa uistím, že mám na zábere niečo, čo siaha za okraj rámu – môže to byť len okraj taniera, ale posilňuje to dojem, že ide o prebiehajúcu scénu.“

Či už to bude rodinné dedičstvo, darček pre gurmána alebo denník s jedlami, ktoré ste si vychutnali počas cestovania, v štýle zápisníka, môžete vytvoriť knihu, ktorá je skutočne jedinečná.

5. Slávnostná zábava

Nad stolom ozdobeným halloweenskou výzdobou visí nápis „Veselý Halloween“.

„Na Pintereste, YouTube, Instagrame a TikToku je veľa ľudí, ktorých sa oplatí sledovať –​je to doslova všade,“ hovorí Aimee „V súčasnosti je toľko miest, kde nachádzať inšpiráciu na výrobu vecí.“

Možnosti sezónnych nápadov na výrobky z papiera sú priam nekonečné a všetky majú nádych nostalgie,“ hovorí Aimee o zábavných kreatívnych nápadoch pre udalosti, ako sú narodeniny, svadby, Veľká noc, Halloween a Vianoce. „Ľudia vždy dobre reagujú na nostalgické veci a slávnostné obdobia roka sú skutočne dôležité, obzvlášť po tých pár rokoch, ktorými sme si prešli. Spájajú ľudí.“

Vytlačte si svoj vlastný strašidelný pútač, papierový tekvicový lampáš, halloweenske karty a masky čarodejníc z aplikácie alebo webovej lokality Creative Park. V tomto návode na tlač pre Halloween vám dokonca ukážeme, ako si vyrobiť vlastné Halloweenske ozdoby na nechty s našimi vytlačiteľnými nálepkami na nechty doplnenými o strašidelné vzory. Môžete si tiež vyskúšať výrobu vlastných papierových ozdob na stôl alebo halloweenskych vencov a skutočne tak precítiť strašidelnú atmosféru tohto sviatku.

Ak chcete získať ďalšie nápady na papierové výrobky, sledujte nás v aplikácii Pinterest a podeľte sa o svoje výtvory na sociálnych sieťach pomocou hashtagu #MadeWithPIXMA.Autor: Lorna Dockerill

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne na kreatívnu činnosť

  Od rodinných projektov až po profesionálnu úpravu – spoločnosť Canon má pre vás dokonalú tlačiareň.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Umelecké výtvory z papiera

  Umelec Zack McLaughlin sa inšpiruje šablónou rybárika z aplikácie Creative Park od spoločnosti Canon.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Tlač zoznamov, plánov a cieľov

  Buďte kreatívni s tlačiarňou Canon PIXMA a zostaňte organizovaní a uvedomelí po celý rok.

 • KREATÍVNA TLAČ

  Kreatívna tvorba slnečnej sústavy

  Nájdite si čas na dlho odkladané stretnutia, učte sa a hrajte s kolekciou papierových projektov s vesmírnou tematikou aplikácie Creative Park.