TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Prebuďte svoju kreativitu pomocou spomienkovej „vybuchujúcej“ krabičky z papiera

V prvej zo série Canon SELPHY Craft Club sa tvorkyňa papierových diel Lini Trinh podelila o svoj návod na výrobu personalizovanej vybuchujúcej krabičky pomocou tlačiarne Canon SELPHY CP1500.
Tlačiareň SELPHY od spoločnosti Canon sa nachádza vedľa fialovej kartónovej vybuchujúcej krabičky naplnenej papierovými hviezdami, ozdobenej fotografiami v tvare srdca a viacerými fotografiami a origami, ktoré visia na šnúrkach nad ňou.

Tvorba z papiera je dokonalým spôsobom, ako sa umelecky realizovať bez toho, aby ste museli míňať veľa peňazí alebo zhromažďovať zložité materiály. Môže byť aj skvelým spôsobom, ako si ukradnúť chvíľu pre seba, ďaleko od chaosu vonkajšieho sveta. Môže to byť tiež premyslený spôsob, ako vytvoriť darček pre niekoho výnimočného a pridať osobité prvky, aby ste mu vykúzlili úsmev na tvári. Zanietená tvorkyňa diel z papiera Lini Trinh tvorila už od detstva a svoje diela začala zdieľať online pred vyše rokom. Je známa svojimi milými projektmi, ktoré sú plné farieb, pútavosti a zábavy. Jej účet na TikToku sleduje viac ako 800 000 ľudí, aby mali prehľad o jej inšpiratívnych výtvoroch a videonávodoch na čokoľvek od papierových narodeninových tort po kvety, vejáre a dokonca aj lampy.

Jednou z aktivít, ktorú obzvlášť obľubuje, je tvorba „vybuchujúcich krabičiek. „Vybuchujúca krabička je jedinečný a interaktívny typ pohľadnice alebo darčekovej krabičky,“ vysvetľuje. „Je navrhnutá tak, aby pri otvorení strany „vybuchli“ a v strede sa objavilo prekvapenie. Je to ako otvoriť krabičku a objaviť skrytý svet tvorivosti.“

V prvom zo série Canon SELPHY Craft Club nás Lini prevedie tvorbou svojho najnovšieho projektu od začiatku do konca. Podelí o zábavný a umelecký spôsob, ako pristupovať k výrobe vlastnej vybuchujúcej krabičky pomocou kompaktnej fotografickej tlačiarne Canon SELPHY.

Koncept

Tlačiareň Canon SELPHY je položená vedľa hromady farebného kartónu, balenia papiera do tlačiarne Canon, nožníc a lepiacej tyčinky.

Vybuchujúcu krabičku môžete začať vyrábať zo základných materiálov, vrátane farebného papiera, nožníc, lepidla a fotografického papiera Canon, pomocou svojho inteligentného zariadenia a tlačiarne Canon SELPHY CP1500 na tlač svojich výtvorov a prispôsobenie krabičky.

Módna návrhárka Lini, ktorá sa narodila v Hanoji vo Vietname a momentálne žije v Nemecku, tvorila po celý svoj život a z prvej ruky vie, akú radosť a údiv dokážu papierové výtvory vykúzliť v srdciach ľudí všetkých vekových kategórií. „S papierom som začala pracovať vo veľmi mladom veku,“ hovorí. „V detstve som veľa tvorila, pretože vtedy sme ešte nemali videohry ani mobilné telefóny, aké majú dnešné deti. Preto som strávila veľa času prácou s papierom a inými remeselnými materiálmi.“

Pokiaľ ide o projekt klubu Canon SELPHY Craft Club, „inšpirovala som myšlienkou zachovania spomienok a vytvorenia personalizovaného darčeku,“ hovorí Lini. „Chcela som vytvoriť niečo špeciálne k narodeninám môjho syna a napadlo mi, že vybuchujúca krabička bude dokonalým spôsobom, ako zachytiť spoločne strávené radostné chvíle.“ Darovanie vybuchujúcej krabičky synovi k narodeninám sa ukázalo ako ideálna príležitosť odovzdať mu svoju vášeň a podeliť sa s ním o pôžitok. A možno dokonca inšpirovať novú generáciu tvorcov umenia z papiera.

Proces

Nožnice vystrihujú tvar srdca okolo vytlačenej fotografie ženy, ktorá drží malé dieťa. V pozadí je tlačiareň Canon SELPHY a balík fotografického papiera značky Canon.

Lini si so svojím synom vybrala fotografie výnimočných spomienok, potom použila aplikáciu Canon SELPHY Photo Layout na ich úpravu a bezdrôtovo ich vytlačila prostredníctvom svojej tlačiarne Canon SELPHY CP1500. Rozhodla sa ich vystrihnúť do tvaru srdiečka, aby predstavovali lásku.

Na pracovnej doske je položený kus fialového kartónu v tvare kríža, na ktorom sú nalepené fotografie v tvare srdca a uprostred je vyskakovacie srdce. Vedľa sa nachádza tlačiareň Canon SELPHY.

Lini podporuje experimentovanie s rôznymi tvarmi a vrstvami, ako je napríklad toto vyskakovacie srdce, ktoré vytvorila v strede vybuchovacej krabičky. Keď k tomu pridá papierové hviezdy, pridá to „výbuchu“ ďalší rozmer a ešte väčšie vzrušenie, keď bude príjemca krabičku otvárať.

Vybuchujúce krabičky môžu vyzerať naozaj pôsobivo a dodať výnimočným okamihom pocit vzrušenia – prekvapenie a emócie milovaného človeka, ktorý pri otváraní krabičky zažíva explóziu spomienok a umenia. Keď zvládnete základy, môžu byť jednoduché aj zložité. Je to na vás. Lini navrhuje, a by ste pristupovali k tvorbe vybuchujúcej krabičky postupne, podľa nasledujúcich krokov:


 • Zhromaždenie materiálu: Zbierajte farebný a vzorovaný papier, fotografie, nálepky a iné dekoratívne prvky. Obrázky môžete upraviť pomocou aplikácie Canon SELPHY Photo Layout na vašom inteligentnom zariadení pred ich odoslaním na bezdrôtovú tlač v rôznych tvaroch a veľkostiach – od pohľadníc až po mininálepky – na tlačiarni Canon SELPHY CP1500.
 • Návrh a usporiadanie: Naplánujte štruktúru a usporiadanie vybuchujúcej krabičky, vrátane počtu vrstiev a spôsobu, akým sa rozvinú. Základná štruktúra musí obsahovať hlavný štvorec so štyrmi ďalšími štvorcami, jedným na každej strane, pre základnú krabičku, a veko. Lini má na svojom účte TKTok množstvo videí s návodom ako sa krabičky tvoria, a vždy si to môžete najskôr skúsiť na nečisto pomocou použitého papiera, aby ste predišli plytvaniu.
 • Strihanie a skladanie: Vystrihnite papier do želaných tvarov a veľkostí pre každú vrstvu. Zložte ich, aby boli pripravené na efekt výbuchu.
 • Dekorácie: Každú vrstvu ozdobte fotografiami, správami a dekoratívnymi prvkami. Možnosti skutočne nepoznajú hraníc.
 • Zloženie: Opatrne zostavte vrstvy a uistite sa, že do seba hladko zapadajú, aby mohla krabička „explodovať“ bez akýchkoľvek problémov. Ak chcete pridať predmety visiace z veka krabičky, mali by ste ich pripevniť na šnúrku tak, aby sa stále zmestili do krabičky, keď je zatvorená.
 • Posledné úpravy: Na vyšperkovanie konečného vzhľadu pridajte akékoľvek konečné ozdoby a dekorácie. Môžete použiť trblietky a nakresliť svoje vlastné tvary či pridať nálepky a prispôsobené fotografie.

Tlačiareň

Tlačiareň Canon SELPHY je umiestnená vedľa smartfónu s aplikáciou Canon SELPHY Photo Layout, farebným kartónom a balíkom fotografického papiera Canon.

Aplikácia Canon SELPHY Photo Layout ponúka nekonečné možnosti ako k projektom pridať kreatívne a osobné prvky. Môžete si vybrať z množstva šablón a aplikácia vám tiež umožňuje prispôsobiť obrázky pomocou textu, okrajov a pečiatok, aby boli vaše fotografie jedinečné.

Na pracovnej doske je položený kúsok fialového kartónu a vedľa neho sú fotografie v tvare srdca a papierové hviezdy. Vedľa sa nachádza tlačiareň Canon SELPHY.

Tlačiareň Canon SELPHY CP1500 sa dá použiť s tromi rôznymi veľkosťami papiera – štvorhrannými, obdĺžnikovými a mini nálepkami. Môžete ich použiť na výzdobu menších častí krabičky.

„Spolupráca s tlačiarňou Canon SELPHY CP1500 bola skvelá,“ hovorí Lini. „Kvalita výtlačkov bola vynikajúca, so živými farbami a ostrými detailmi. Môjmu projektu to dodalo profesionálny nádych.“

Snímky vytlačené na modeli SELPHY CP1500 sú chránené špeciálnou povrchovou vrstvou, ktorá ich chráni pred nečistotami, vodou, olejom a odtlačkami prstov. Keď sú uložené v albume, môžu vydržať až 100 rokov1. Sú preto skvelé na uchovanie dôležitých spomienok. Bola to ideálna voľba na skutočne osobný darček, ktorý bol oslavou kvalitne stráveného času a výnimočných momentov s Lininým synom.

Okrem profesionálnej kvality, ktorú jej projektu tlačiareň SELPHY CP1500 poskytla, sa Lini tešila aj z toho, ako ľahké ju bolo bezdrôtovo pripojiť k smartfónu a upravovať návrhy pred ich vytlačením. „Na výber a usporiadanie fotografií pred tlačou som v telefóne použila aplikáciu SELPHY Photo Layout“ vysvetľuje. „Jej používanie bolo používateľsky prívetivé a umožnilo mi prispôsobiť rozloženie tak, aby vyhovovalo potrebám môjho projektu. Vďaka funkcii bezdrôtovej tlače bol tento proces veľmi pohodlný."

Lini má štyri záverečné tipy na to, aby vaša vybuchujúca krabička zožala úspech:


 • Ak chcete zaistiť trvácnosť krabičky, používajte vysokokvalitný papier.
 • Ak chcete dosiahnuť rovné a rovnomerné vrstvy, merajte a strihajte presne.
 • Ak chcete vytvoriť zaujímavé tvary a uhly, experimentujte s rôznymi technikami skladania.
 • Ak sa chcete vyhnúť chybám, buďte trpezliví a venujte dostatok času skladanie krabičky.

Výsledky

Fialová kartónová vybuchujúca krabička s naplnená papierovými hviezdami, ozdobená fotografiami v tvare srdca a s viacerými fotografiami a origami, ktoré visia na šnúrkach nad ňou. Vedľa sa nachádza tlačiareň Canon SELPHY.

Po zložení základného tvaru krabičky môžete pridať ľubovoľné ozdoby, ako napríklad Liniine fotografie v tvare srdca na vonkajších okrajoch a jej kolekciu papierových hviezd usporiadaných do zodpovedajúceho tvaru srdca v strede.

Fialová kartónová vybuchujúca krabička naplnená papierovými hviezdami, ozdobená fotografiami v tvare srdca a ďalšími fotografiami a origami visiacimi na šnúrkach pripevnených k veku nad ňou.

Jedným zo zábavných aspektov vybuchujúcich krabičiek je pripevňovanie papierových predmetov na veko škatule pomocou šnúrky, aby sa po zdvihnutí veka roztiahli. Lini sem zahrnula origami labute, mesiac a hviezdy v pastelových farbách, aby výsledné dielo vyzeralo ako kolotoč umiestnený nad detskou postieľkou.

„Z konečného výsledku som nadšená,“ hovorí Lini. „Je to jedinečný a osobný darček, ktorý si môj syn bude vážiť.“ V minulosti Lini vyrobila množstvo rôznych vybuchujúcich krabičiek, ktoré obsahovali prvky, ako sú strašidelní duchovia na Halloween, miniatúrna papierová narodeninová torta, srdcia, hviezdy a origami labute. „V porovnaní s vybuchujúcimi krabičkami ktoré som vytvorila, má táto v mojom srdci špeciálne miesto, pretože je pre moje dieťa," hovorí.

„Na tvorbe z papiera ma najviac baví kreatívna sloboda, ktorú ponúka,“ pokračuje. „Milujem, ako môžem jednoduché listy papiera premeniť na krásne, kreatívne návrhy. Je to pre mňa spôsob, ako vyjadriť svoju kreativitu a uviesť svoje nápady do života.“

Viac tvorivých nápadov

Model Canon SELPHY CP1500 dokáže tlačiť snímky v rôznych tvaroch a veľkostiach, aby ste si mohli prispôsobiť akékoľvek výtvory, ktoré vás napadnú. „Možnosti nepoznajú hraníc,“ hovorí Lini, „a je to skvelý spôsob, ako vytvoriť nezabudnuteľné darčeky alebo milé spomienky. Existuje mnoho ďalších nápadov na vybuchujúce krabičky alebo iné remeselné diela, ktoré vám pomôže tlačiareň SELPHY vytvoriť. Do vybuchujúcej krabičky môžete začleniť mini nálepky, štvorcové výtlačky alebo výtlačky vo veľkosti pohľadnice pre ešte väčší nádych osobitosti a prekvapenia.“

Inšpiráciu nájdete kdekoľvek. Lini zdieľa svoje výtvory na svojich sociálnych sieťach a tiež sleduje, na akých projektoch v tejto sfére pracujú ostatní. „Baví ma spájať sa so sledovateľmi, pretože mi to umožňuje inšpirovať ostatných a tiež sa učiť od tvorivej komunity,“ hovorí. „Je neuveriteľné vidieť, ako sa ľudia z celého sveta dokážu spojiť, aby sa podelili o svoju lásku k tvorbe.“ Okrem vybuchujúcich krabičiek tvorí Lini aj miniatúrne papierové zväzky kvetov, puzzle, pohľadnice a minifigúrky inšpirované obľúbenými postavičkami.

„Každému, kto chce vytvoriť vybuchujúcu krabičku po prvýkrát, by som povedala, choďte do toho,“ nadchýna sa Lini. „Je to zábavný a kreatívny projekt, ktorý vám umožní vyjadriť sa a vytvoriť niečo skutočne jedinečné. Nebojte sa experimentovať s rôznymi dizajnmi a technikami a pamätajte na to, že vďaka vysokokvalitným výtlačkom môže tlačiareň SELPHY pozdvihnúť váš projekt na vyššiu úroveň. Vychutnajte si tento proces a konečný výsledok bude stáť za to!“

Napísala Kat Halstead

 1. Pri uložení do albumu. Na základe zrýchleného testovania, za predpokladu teploty 23 °C/73,4 °F a vlhkosti 50 %.

Súvisiace produkty

Súvisiace články