KREATÍVNA TLAČ

Papierové futbalové hry vás inšpirujú, aby ste zostali aktívni

Toto leto si s rodinou vyskúšajte vyrobiť papierový futbal a strieľajte góly so službou Creative Park.
Dievča vystrihuje papierovú šablónu na výrobu futbalovej lopty.

Leto je tu a rodičia sa, prirodzene, snažia nájsť aktivity, do ktorých by sa mohla zapojiť celá rodina. Ručne vyrobené hry, ktoré môžete spolu vytvoriť a aj hrať, sú skvelým zdrojom zábavy a vďaka službe Canon Creative Park je tento proces jednoduchý a cenovo dostupný.

Služba Creative Park je plná bezplatných, farebných aktivít s papierom, ktoré si stačí vyhľadať a vytlačiť priamo na svojej domácej tlačiarni.

Blogerka Fariba Soetan žije v Londýne so svojim manželom a tromi deťmi a prispieva na blog Mixed.Up.Mama. Tu Fariba vysvetľuje, ako využila službu Creative Park a tlačiareň Canon PIXMA radu TS8350 na praktickú športovú celodennú aktivitu pre svoju rodinu.

1. Vyberte si súpravu a šablóny

Dve dievčatá sedia pri stole s notebookom.

Bez ohľadu na úroveň vašich zručností a dĺžku času, ktorý na kreatívnu činnosť máte, v službe Creative Park si nájdete šablónu, ktorá vám bude vyhovovať

Tlačiareň Canon na poličke a niekoľko izbových rastlín. Práve sa na nej tlačí návod.

Je dôležité používať kvalitný papier, aby ste sa ubezpečili, že vaše výtvory budú na hranie dostatočne odolné.

Najprv si vyberte pevný papier, na ktorý si hry vytlačíte. Matný fotografický papier Canon je ideálny na výrobu vecí z papiera, pretože jeho matná textúra ideálne zachytí živé obrazy a grafiku.

„Hrúbka papiera je skutočne dôležitá, aby sa zabezpečilo, že vystrihnuté časti budú pevné a zostanú spolu,“ hovorí Fariba, ktorej dcéry majú šesť, osem a desať rokov. Tlačiareň Canon PIXMA radu TS8350 je ideálna na tento druh tlače, vhodná je však každá tlačiareň PIXMA.

Fariba hovorí, že výber šablón futbalových hier môže byť aj zaujímavou rodinnou aktivitou, pričom pri každej sa uvádza, koľko času si vyžaduje ich zostavenie a aké sú náročné, aby ste sa mohli rozhodnúť, či sú vhodné pre vaše deti.

„Dievčatá boli naozaj nadšené tým, že si na webových stránkach prezerali rôzne veci, ktoré mohli urobiť,“ dodáva. „Ak si ich rodičia prezerajú so svojimi deťmi, musia si len všimnúť, ako dlho bude príslušná aktivita trvať, a úroveň jej náročnosti.

„Na basketbalových a futbalových hrách sme sa dohodli asi aj preto, že vyzerali naozaj zábavne, a povedala som si, že ich náročnosť je vhodná na to, aby sme ich zvládli na prvý pokus. Pri ich vytváraní sme si navzájom pomáhali.“

2. Vytvorte si vlastnú minihru

Rodina sa zhromaždila okolo stola a vytvorila papierovú futbalovú loptu a bránku.

Hry z papiera a rôzne činnosti parku v službe Creative Park sa dodávajú s jednoduchým a prehľadným návodom.

Rodina spolu vystrihuje tvary a niečo vyrába z papiera.

Zapojte do svojich výtvorov celú rodinu. So zložitejšími časťami vám pomôžu rodičia.

Pomocou aplikácie Creative Park alebo stiahnutím z webu služby Creative Park priamo do počítača si môžete vybrať svoje obľúbené projekty z papiera a vytlačiť ich priamo na vlastnej domácej tlačiarni, čím si zaistíte všetko potrebné pred veľkým výkopom.

Všetko, čo potrebujete pre svoj tvorivý tím, sú nožnice, lepidlo, pravítko na vytvorenie záhybov, staré guľôčkové pero a návod na hru. Potom už len postupujte podľa línií pri strihaní, zahýbaní a lepení tých správnych miest, aby ste mohli začať.

Dve dievčatá lepia terče na papierovú futbalovú bránu.

„Moje deti sú veľmi kreatívne a tieto hry predstavujú dobrý spôsob, ako môžu realizovať svoju túžbu niečo vytvoriť,“ hovorí Fariba.

Dve dievčatá predvádzajú svoje futbalové papierové výtvory.

Objavte rodinné hry s papierom, ktoré je zábavné vyrábať aj hrať – pocitu zadosťučinenia po dokončení svojich papierových výtvorov sa vyrovná len zábava, ktorú zažijete pri hre s nimi.

Rozdelenie úloh pomôže zabezpečiť, aby sa projektu zapojili všetci. „Keď sme si hry vytlačili, mali skutočne dobrú grafiku a pokyny boli veľmi jednoduché,“ hovorí Fariba. „Dievčatá boli nadšené, že mohli vystrihnúť každý z tvarov, a bola to aj vhodná úroveň obtiažnosti, pretože mám tri dievčatá rôzneho veku s rôznou úrovňou zručnosti pri strihaní. Zložitejšia bola lopta, na ktorej moja 10-ročná naozaj uplatnila svoje schopnosti. Sieť bránky tvorili väčšie kúsky, ktoré mohla vystrihnúť moja šesťročná dcérka.

„Pomohlo nám, že sme všetci mali úlohu, na ktorej sme pracovali, a všetci sme sa pri tom rozprávali. Znamená to, že každý niečím prispel. Všetci sa zapojili do práce a vôbec sa nehádali, kto sa má čomu venovať.“

3. Usporiadajte vlastný turnaj

Dievča sa chystá hodiť papierovú futbalovú loptu.

„Keď sme všetko dokončili, dali sme si prestávku, trochu sme si natiahli nohy a občerstvili sme sa. Potom sme sa vrátili k hre,“ hovorí Fariba.

Dievča stojace vedľa papierového terča na stene na oslavu úspechu máva rukami.

Strieľa a dáva gól! Je to skvelý úspech, keď sa môžete zahrať s objektom svojho záujmu alebo vyskúšať hru, ktorú ste si sami vytvorili.

Po zostavení nastal čas pustiť sa do hry. Môžete zorganizovať skupinu priateľov, ktorá bude sledovať skóre, alebo si dokonca vytvoriť svoje vlastné kartičky so skóre, ktorými celý turnaj oživíte.

Služba Creative Park je plná rozmanitých papierových šablón ideálnych na umelecké a remeselné športové turnaje – od fotografických búdok a transparentov na povzbudzovanie hráčov a ostatných členov tímu, až po klobúky na párty a megafóny, ktoré pomôžu vytvoriť atmosféru tímového ducha.

Mládež môže získať väčší pocit úspechu tým, že sa bude hrať s niečím, čo vyrobila, a zároveň získa užitočné praktické zručnosti. „Dievčatá veľmi rady maľujú, lepia a vyfarbujú, preto je ďalšou veľkou výhodou to, že majú niečo, s čím sa potom môžu hrať,“ hovorí Fariba. „Má to celý rad výhod: strihanie, samozrejme, slúži na precvičenie motoriky a už len to, že vidíte, ako niečo vytvárajú, im dodáva veľkú sebadôveru.

„Moju najstaršiu naozaj potešilo, keď vytvorila zložitý trojrozmerný predmet, napríklad loptu, tak, že ju sama vystrihla a zložila dokopy. Veľmi sa zabávala, keď ju hádzala na cieľ.“

4. Zabávajte sa celý deň

Rodina sa zhromaždila okolo fotoaparátu a prezerá si zábery.

Papierové projekty, ako ten Faribin, sú lacným spôsobom, ako zabaviť rodinu počas letných prázdnin celé hodiny. „Robili sme si poznámky o tom, čo chceme robiť nabudúce,“ hovorí Fariba. „Ak máme v sobotu pár hodín času alebo ak prší, je to niečo, čomu sa môžeme spoločne venovať.“

Tri dievčatá hrajú futbal v záhrade.

Keď ste si vytvorili svoje papierové hry a zahrali ste sa, čo tak vyjsť von a vyskúšať si to naozaj.

Či už pracujete s papierom cez víkend alebo cez školské prázdniny, je to skvelý nápad, aby ste si deň s projektom spríjemnili a doplnili občerstvením alebo papierovou trofejou pre víťaza. Pokojne si môžete zábavu, ktorej sa venujete celý deň a spoločnú hru zdokumentovať fotografovaním.

A pre tých členov rodiny, ktorí skutočne chcú byť kreatívni, je zábavný nápad prispôsobiť si papierové výrezy, najmä ak im majú vydržať aj po celodennej hre.

„Futbalový terč máme stále na stene,“ hovorí Fariba. „Dievčatá z času na čas nájdu loptičky a len tak sa zahrajú. Brankárom v tejto futbalovej hre je silueta, deti si však na ňu môžu nakresliť tvár alebo vystrihnúť iný odev. Je množstvo vecí, ktoré môžete urobiť.“

Ak vaša rodina potrebuje tvorivú inšpiráciu alebo jednoducho túži po niečom, čo by sa dalo vyrobiť a urobiť mimo obrazovky zariadení, k dispozícii je obrovská ponuka zábavných šablón v službe Creative Park, ktoré len čakajú na to, kým ich objavíte a niečo z nich vyrobíte.

Autor: Lorna Dockerill

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • KREATÍVNA TLAČ

  Vytvorte si vďaka službe Creative Park dekoráciu s motívom dinosaura

  Pri zdobení detskej izby netreba veľa míňať: vyskúšajte papierové výtvory s pravekými motívmi.

 • TLAČ A ŠIKOVNÉ RUKY

  Zábava s aplikáciou Creative Park

  Ozdoby a rekvizity, ktoré si môžete vytlačiť doma s aplikáciou Creative Park.

 • TIPY NA TLAČ

  Tipy na tlač pre návrat do školy

  Objavte kreatívne spôsoby, ako sa pripraviť na školský rok pomocou tlačiarne Canon.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Aplikácia Creative Park

  Aplikácia Creative Park je plná zábavných kreatívnych projektov.