A printout on a printer tray of an iron-on transfer of a polar bear. different print applications, smartphone, cloth bag, T-shirt, party glasses

KREATÍVNA TLAČ

Váš svet z tlačiarne: upravujte, tvorte, inšpirujte!

Existuje množstvo spôsobov, ako doma kreatívne využiť papier, aplikácie a tlačiareň Canon.

Ak chcete zrealizovať svoje nápady, nehľadajte nič iné ako papier na kreatívnu tlač od spoločnosti Canon. Vysokokvalitný matný fotografický papier alebo obojstranný matný papier dodá vašim pohľadniciam, doplnkom do denníka alebo umeleckým projektom z aplikácie Creative Park nádych profesionality. Lesklý fotografický papier je ideálny na tlač obľúbených snímok zo sociálnych sietí, ktoré si chcete zavesiť na stenu. Prelepovacie fotografické papieremagnetické fotografické papiere vám umožnia ľubovoľne premiestňovať obrázky, zatiaľ čo nažehľovacie aplikácie na svetlútmavú látku vo vás môžu prebudiť skrytého módneho návrhára.

Prepojenie vašej tlačiarne so všetkými snímkami na vašom smartfóne je vďaka aplikácii Canon PRINT hračkou a aplikácia Easy-PhotoPrint Editor je ideálna na úpravu fotografií alebo vytváranie koláží, pohľadníc a iných výrobkov na mieru.

Zaobstarajte si papier, prezrite si tieto veselé nápady a pustite sa do prispôsobovania, upravovania a oživovania svojich fotografií.

Začnite tvoriť s aplikáciou Creative Park

A selection of paper-crafted animals from Canon's Creative Park, including an owl, a squirrel and a hedgehog.
Creative Park je úžasný spôsob, ako spojiť celú rodinu. Preneste si vonkajší svet domov a vytvorte zbierku milých zvieracích priateľov!

Ak hľadáte inšpiráciu, nazrite do fantastickej ponuky šablón na portáli Creative Park, bezplatnom zdroji materiálov od spoločnosti Canon na rôzne papierové výtvory, ktoré si môžete vytlačiť na tlačiarni Canon. Pre každého sa tu niečo nájde. Čo tak začať vytvorením obrovskej 3D pandy, milého ježka do ruky alebo súboru postavičiek z rozprávky o Červenej čiapočke v tvare skladačky „nebo-peklo-raj“? Jednoducho si zvoľte, čo chcete vytvoriť, stiahnite si šablónu a jednoduché pokyny, vytlačte ju na odporúčaný typ papiera a budete pripravení na hodiny plné zábavy!

Chceli by ste väčšiu výzvu? Prečo si nevyrobíte miniatúrnu verziu obľúbenej pamiatky, napríklad londýnskeho mosta Tower Bridge, dinosaura, ako napríklad tyranosaura alebo triceratopsa, alebo klasického kabrioletu Mercedes Benz 500K? Ak si radi spestrujete svoju domácnosť farbami, máte k dispozícii šablóny motýľov v pohybe, dekoračných girlánd, či dokonca výber kvetov a váz, takže si môžete vytlačiť a vytvoriť papierovú kyticu.

Vdýchnite svojej domácnosti život

Photos printed on Canon Magnetic Photo Paper MG-101 arranged on the front of a fridge.
Vyberte si obľúbenú snímku a vytlačte ju na magnetický fotografický papier, a tak farbistou kolážou na chladničke dodajte svojej kuchyni osobitosť.

Naplňte zásobník tlačiarne magnetickým fotografickým papierom a vytvorte dizajn šitý na mieru pre vašu chladničku – obrázky môžete zamiešať vždy, keď si budete priať zmenu. A čo tak rozjasniť svoju domácu pracovňu inšpiratívnou magnetickou nástenkou, ktorá vám pomôže zamerať sa na svoje nápady? Môžete si upravovať magnetky pomocou aplikácie Easy-PhotoPrint Editor od spoločnosti Canon a okamžite vytvoriť pútavú výstavu.

Skúste použiť prelepovací fotografický papier a vytvorte koláž z fotografií svojich najbližších na zrkadle alebo spomienku na svoje posledné prázdninové dobrodružstvá na stene v obývačke. Prelepovací fotografický papier môžete použiť aj vtedy, ak chcete svojmu laptopu, zápisníku či skrinke dodať osobitý nádych. Na prelepovací papier môžete vytlačiť fotografie svojich detí, keď dosiahnu určitú výšku a tieto nálepky môžete lepiť na vlastný detský meter z aplikácie Creative Park – deti ho budú milovať!

Vyzdobte si telefón

Smartphones decorated with Canon Restickable Photo Paper RP-101.
Vďaka prelepovaciemu fotografickému papieru budú nudné puzdrá na telefón minulosťou. Je jednoduché skrášliť si smartfón podľa svojich predstáv a kedykoľvek si tak zlepšiť náladu.

Väčšina z nás má smartfón, ktorý však vôbec nemusí vyzerať atraktívne. Prečo si ho tiež neoživiť a nepridať mu nádych osobitosti? Aplikáciu Creative Park môžete dokonca použiť priamo na svojom smartfóne a jednoducho si vytvoriť prispôsobený obsah. Máte k dispozícii na prevzatie zbierku vzorov a nálepiek, ktoré si môžete vytlačiť na prelepovací fotografický papier. Keď si vytlačíte želaný dizajn, orežte ho na správnu veľkosť a tvar, odlepte zadnú stranu a prilepte ho na miesto. Máte radi zmeny? Jednoducho odlepte starý dizajn a vytlačte si nový. Lepiaca vrstva nezanecháva žiadne zvyšky, takže môžete nálepky prelepovať a meniť, kedy sa vám zachce.

Chcete to posunúť ešte o krok ďalej? Dodajte svojmu smartfónu osobitosť nálepkami vyrobenými z vlastných obľúbených fotografií. Použite fotografie najlepších priateľov, svojich detí alebo obľúbených domácich maznáčikov. Alebo si vytlačte fotografiu vlastnej tváre, aby každý videl váš úsmev, keď budete telefonovať. Dokonca sa môžete zabaviť tým, že svoj telefón pretvoríte tak, aby vyzeral ako niečo iné – napríklad ako kôpka vašich obľúbených sladkostí či kúsok melóna.

Vyniknite v dave

A woman wearing a t-shirt decorated with an iron-on transfer of a polar bear (left). A printout on a printer tray of an iron-on transfer of a polar bear (right).
Prispôsobte si svoj vzhľad pomocou nažehľovacích aplikácií, ktoré si môžete ľubovoľne upraviť. Vytlačte si svoje obľúbené snímky alebo obrázky na tričká, látkové tašky alebo vankúše.

Chcete zanechať štýlový odkaz? Máte športový tím alebo skupinu priateľov, ktorých by ste chceli spojiť? Nažehľovacie aplikácie sa môžu používať na mnohé typy látok vrátane odevov, tašiek, šálov a podobne – najlepšie sa aplikujú na prírodné materiály ako bavlna alebo ľan. Dostali ste nápad na úžasný dizajn na tričko alebo chcete vankúš s obrázkom svojho psíka? Nech je vaša predstava akákoľvek, jednoducho ju vytlačte na nažehľovaciu aplikáciu Canon a nažehlite na látku.

Existujú dva typy nažehľovacích aplikácií: na svetlé látky a na tmavé látky, takže si môžete byť istí, že dosiahnete požadované farby, nech sa rozhodnete spestriť čokoľvek. Na portáli Creative Park nájdete celý rad dizajnov na nažehľovacie aplikácie vrátane zvierat, rastlín a piktogramov.

Rozdávajte lásku

A woman holding printed sunglasses (left). A printed banner spelling 'Happy Birthday' (right).
Ozdobte si svoj dom vytlačenými nápismi alebo si vyrobte príslušenstvo na zábavu.

Bez ohľadu na to, či oslavujete so spolubývajúcimi a rodinou alebo zdieľate udalosť online, každý sa môže pripojiť so svojou vlastnou výzdobou a príslušenstvom na párty z portálu Creative Park – portál je nabitý nápadmi na ručnú výrobu zábavných vecí na párty a vysokokvalitný matný fotografický papier Canon je ideálny na vytváranie vlastných tematických dekorácií.

a rope with pegged images with writing on them

Rozprúďte oslavu tým, že vytlačíte fotografie priateľov a zavesíte ich na stenu. Vložte do tlačiarne štvorcový lesklý fotografický papier Plus Glossy II s rozmermi 5 x 5 palcov (alebo 3,5 x 3,5 palca, ak je kompatibilný s vašou tlačiarňou) a môžete vytlačiť obľúbené snímky v instagramovom formáte. Výtlačky v retro štýle vyzerajú úžasne kdekoľvek, najlepšie však vyniknú pripnuté na šnúrke alebo stuhe, kde farbami osviežia stenu alebo policu a vytvoria párty atmosféru.

two greeting cards on the left folded and one open card on the right with a picture of 2 hands making a heart shape

Aj keď sa vám nepodarí stretnúť na narodeninovej oslave alebo pri inej významnej príležitosti, môžete lásku rozdávať tak, že pošlete pohľadnicu šitú na mieru. Obojstranný matný papier Canon s rozmermi 7 x 10 palcov prichádza s predlisovaným stredovým ohybom, takže môžete posielať osobité pohľadnice v priložených obálkach – je to úžasný spôsob, ako ukázať vašim blízkym, ako vám na nich záleží!

Napísala Angela Nicholsonová

Súvisiace články
Printer fun for everyone

KREATÍVNA TLAČ

Zábava na tlačiarni pre každého

Šesť spôsobov, ako môže tlačiareň PIXMA dodať energiu vašej domácnosti, vašim rodinným aktivitám a vašim zariadeniam.

A table filled with paper craft items and a child making them under adult supervision.

TLAČ A ŠIKOVNÉ RUKY

Objavte stovky bezplatných zábavných projektov na prácu s papierom

Využite rad výrobkov z papiera aplikácie Creative Park, od papierových postavičiek po stolové hry, učebné pomôcky a dômyselné bludiská, nech sa deti zapájajú a zabávajú.

Printing bespoke cards

KREATÍVNA TLAČ

Tlač blahoželaní na mieru

Šesť krokov na vytvorenie krásnych pohľadníc na mieru.

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

Odporúčané aplikácie

Súvisiace články

„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky tipy a techniky