KREATÍVNA TLAČ

Vytlačte si svoj rodinný príbeh a oživte ho

Ak si fotografie s vašimi vzácnymi rodinnými spomienkami vytlačíte, lepšie si ich zapamätáte. Ale prečo ostať len pri tom? Inšpirujte sa našimi piatimi tvorivými radami!
Tri malé deti si sadli na posteli a prezerajú si vytlačené rodinné fotografie.

Fotenie rodinných fotografií je dnes takmer príliš jednoduché. Smartfóny a ďalšie miniaplikácie sú naši stáli spoločníci pri zachytávaní každej sekundy každodenného života našich detí. Tieto fotografie sa však rýchlo strácajú v útrobách digitálneho úložného priestoru telefónu a len zriedka sa k nim ešte dostaneme. Stále však existujú spôsoby, ako si vzácne spomienky uchovať nablízku.

Leti je zaneprázdnená mama štyroch detí vo veku od jedného do ôsmich rokov. Hoci je nadšenou influencerkou na Instagrame, vždy bola veľkou fanúšičkou tlačených fotografií. „Zvitky s filmom sme zvykli odniesť do centra a netrpezlivo sme vyčkávali na tlačené fotografie. O tento pocit sme prišli, pretože všetko je uložené na cloude alebo v telefóne. Fotografie síce máme, ale nikdy si ich vlastne nepozeráme.“

Vyzbrojení fototlačiarňami Canon SELPHY Square QX10 a Canon SELPHY CP1300 a fotoaparátom Canon EOS 250D Leti s manželom Zacom a ich deťmi objavili nekonečné možnosti na vypovedanie svojich príbehov a zároveň opäť našli radosť z tlačených fotografií. V tomto článku sa podelili o svoje výtvory.

1. Udržujte kontakty pomocou personalizovaných pozdravov

Žena sediaca za stolom, ktorá lepí rodinnú fotografiu na pohľadnicu.

Leti vytvára výtlačky z rodinných fotografií pomocou tlačiarne Canon SELPHY CP1300 a používa ich na tvorbu pohľadníc, ktoré odošle rodine a priateľom. Rozhodne tým nadobudnú osobný ráz.

Dcérka sedí mame na lone a pomáha jej vložiť pozdrav do obálky.

Tvorba pozdravov so samolepiacimi výtlačkami z tlačiarne Canon SELPHY Square QX10 je skutočne jednoduchá aktivita, do ktorej sa môže zapojiť celá rodina.

Posielanie doma vyrobených pozdravov je skvelý spôsob, ako udržiavať kontakt s rodinou a priateľmi. Leti verí, že ak do pozdravu začleníte aj fotografie, dodáte im osobnejší ráz. Je to akoby ste „tam boli“, aj keď ste od seba fyzicky ďaleko. „Kupujem prázdne pozdravy a deti môžu na tvorbu vlastných výtlačkov použiť tlačiareň SELPHY CP1300,“ hovorí. „Môžu tak vytvoriť niečo jedinečné a iné... Niečo, čo skutočne vypovedá príbeh a osloví ľudí, či už ide o starých rodičov, tety a ujov, priateľov alebo kohokoľvek.“

Leti plánuje použiť tlačiareň na narodeninové pozvánky svojich detí a má aj skvelý nápad, čo sa týka poďakovaní. „Mohli by sme deti odfotiť pri tom, ako sa hrajú s darčekmi, ktoré dostali, a fotografie by sme mohli použiť ako osobné poďakovanie,“ hovorí. Veľká časť rodiny býva od Leti ďaleko, takže pravidelné tvorenie pozdravov s fotografiami môže naozaj pomôcť udržať si blízkosť v rodine.

2. Zaznamenávajte si, ako vaša rodina rastie

Muž pomáha svojej dcére nalepiť fotografiu na výškomer v tvare podlhovastej žaby.

Samolepiace výtlačky fotografií z fototlačiarne SELPHY Square QX10 sú ideálne na lepenie na výškomer. Pre malých rodinných príslušníkov je to zábavný spôsob sledovania, ako rastú.

Dve malé deti s mamou sedia na posteli s fototlačiarňou Canon SELPHY Square QX10 a fotoaparátom Canon EOS 250D. Mama drží v ruke telefón s otvorenou aplikáciou SELPHY Photo Layout.

Stačí vrátiť sa späť v čase, vybrať si obrázky z uplynulých rokov a potom ich vytlačiť priamo z fototlačiarne SELPHY Square QX10 pomocou aplikácie SELPHY Photo Layout.

Letine deti milujú sledovať, ako vyrástli a vždy sa tešili, keď ich výšku rodičia zaznamenali na stenu. Leti to vďaka fotografiám pozdvihla na novú úroveň. „Kúpila som výškomer a umiestnila som ho na stenu. Vždy, keď deti chcú, môžu sa navzájom odfotiť a fotografie si vytlačiť na fototlačiarni SELPHY Square QX10. Vďaka funkcie pamäte v mojom mobilnom telefóne sa navyše môžeme vrátiť v čase a deti si pomocou aplikácie SELPHY Photo Layout môžu obrázky vybrať a vytlačiť.

Pomocou viacerých návrhov v aplikácii Creative Park od spoločnosti Canon si môžete vytlačiť a vytvoriť aj vlastný výškomer.

„Deti tlačiareň QX10 milujú, lebo sa používa veľmi jednoducho. Je dosť malá, takže ju udržia v rukách, a ľahko sa cez Wi-Fi pripája k telefónom a iným zariadeniam. Je skvelé, že je napájaná aj z vlastnej nabíjateľnej batérie, takže ju môžu používať kdekoľvek bez toho, aby ste ju museli zapájať.“

Tlačiareň tlačí štvorcové fotografie, a tak majú na okrajoch dostatok priestoru na doplnenie opisu. Ideálne na napísanie výšky a dátumu, kedy bola fotka urobená. Podklad, pod ktorým je samolepiaca plocha, sa dá aj odlepiť, čo sa hodí pri lepení fotografií na výškomer.

3. Vyzdobte si výtlačkami svoj domov

Dva zarámované portréty na poličke vedľa obrázku s jahodou, dúhovej hračky a fototlačiarne Canon SELPHY CP1300.

Tlačiareň SELPHY CP1300 tlačí vysokokvalitné fotografie vo formáte 6 x 4 palce. Zároveň vie vytlačiť rady fotografií v rôznych variantoch rozloženia aj celý rad nálepiek. Rámiky vo formáte 6 x 4 palce sú ľahko dostupné, takže si doma môžete jednoducho vytvoriť hotové diela alebo ich môžete poslať ako darčeky rodine a priateľom.

Svetloružová tlačiareň Canon SELPHY CP1300 na bielom drevenom povrchu práve tlačí obrázok. Okolo nej sú rodinné fotografie. Niektoré sú zarámované, iné nie. Je tam aj fotoaparát Canon EOS 250D a pár ružových kvetov.

Podľa Leti nebola tlač len zábavnou rodinnou aktivitou, ale pre mladšiu generáciu to bol aj zaujímavý zážitok. „Pre deti to bola naozaj veľká vec, že si mohli svoje fotografie vytlačiť.“

Leti je presvedčená, že fotografie majú uzrieť svetlo dňa a nemajú byť pochované v elektronickej miniaplikácii. Fototlačiareň SELPHY CP1300 vytlačí štandardnú 6 x 4-palcovú fotografiu za 47 sekúnd. Vytlačí aj hárky s mininálepkami v rôznych veľkostiach, ktoré obohatia vaše tvorivé možnosti. Podobne ako pri fototlačiarni SELPHY Square QX10 môžete s CP1300 tlačiť cez Wi-Fi priamo z inteligentných zariadení, pričom model CP1300 sa pýši aj portom na pamäťovú kartu a portom PictBridge, ktorý je vynikajúci na tlač obrázkov z fotoaparátu, ako je Canon EOS 250D.

Vyklápací farebný displej modelu SELPHY CP1300 zaručuje intuitívnu obsluhu a k dispozícii je v rámci doplnkovej výbavy aj akumulátor na tlač bez nutnosti pripojenia do siete.

„Keďže tlačiareň tlačí štandardné fotografie s rozmerom 6 x 4 palce, je jednoduché nájsť správnu veľkosť rámu a máte aj veľkú ponuku, z ktorej si môžete vyberať,“ hovorí Leti. „Keď si dám fotografie do rámikov a vystavím si ich v dome, teší ma, že „tam“ prosto sú. Nemusíte nič zapínať a vyhľadávať ich, čo môže byť dosť zložité a deti na to nemajú trpezlivosť.“

„Staršie deti milujú fotografie samých seba z doby, keď boli deti a batoľatá. Zarámované fotografie jedinečných okamihov sú zároveň skvelé darčeky pre našu rodinu a priateľov. V konečnom dôsledku mám pocit, že zarámovaná fotografia je čosi fyzické a výnimočné, a nie je to len ďalší digitálny obrázok, ktorý sa stratí v cloude.“

Fotografie vytlačené na fototlačiarni SELPHY CP1300 a SELPHY Square QX10 môžete použiť aj na ozdobenie detskej izbičky pred príchodom nového člena rodiny, a to pomocou obrázkov rodiny a vytlačeným sonogramom pred pridaním prvej fotografie dieťaťa.

4. Vyrozprávajte cez fotografie svoj príbeh

Ženská ruka odliepa podklad z vytlačenej fotografie, aby odkryla lepiacu stranu a pripravila ju na nalepenie na obal albumu.

Vďaka samolepiacemu podkladu výtlačkov z tlačiarne SELPHY Square QX10 sa na album ľahko nalepia a keďže si nevyžadujú žiadne lepidlo, nenarobíte pri tom neporiadok.

Rodič a dieťa zdobia predný kryt albumu s rodinnými fotografiami.

Deti boli šťastné, že sa mohli zapojiť do procesu tlače. Viac zábavných nápadov na doplnenie vašich výtlačkov, ako sú komentáre, ikony a nálepky, nájdete v aplikácii SELPHY Photo Layout.

Letine deti sú naozaj nadšené z tvorby albumov. Rodina má naplánovaných množstvo stanovačiek a všetci milujú fotografie zo svojich dobrodružstiev. „Vo fotoaparáte, ktorý sme zvykli používať na instantné fotografie, sa vždy minul papier. Našimi telefónmi alebo fotoaparátom, ako je Canon EOS 250D, môžeme fotiť a zachytávať momentky tak dlho, ako chceme, a potom si jednoducho vyberieme, ktoré obrázky si neskôr vytlačíme.“

„Na tvorbu albumov je ideálny fotoaparát SELPHY Square QX10,“ dodáva Leti. „Na väčšie hárky papiera s rozmermi 72 x 85 mm tlačí štvorce s rozmerom 68 x 68 mm. Ostane vám tak priestor, do ktorého si môžete po vytlačení dopísať poznámky. Deti si pri tlačení veľmi rady dopĺňajú ikonky a milé obrázky. Papier má navyše odlepovací podklad, pod ktorým je samolepiaca plocha. Je to skvelé, lebo deti tak môžu tvoriť albumy jednoducho nalepením vytlačených fotografií tam, kde chcú, a nemusia používať pásku ani lepidlo.“

5. Zarámujte sa

Párik sedí na detskej posteli v podkrovnej spálni a usmieva sa do fotoaparátu.

Deti sú rady, keď majú vo svojich izbičkách fotografie mamy a ocka. Fotoaparát Canon EOS 250D je ideálny na fotenie rodinných portrétov, lebo je mimoriadne kompaktný, ľahko sa používa a zároveň je moderný a má vynikajúcu kvalitu obrazu.

Muž pomáha svojej dcére odfotiť zvyšok rodiny pomocou fotoaparátu Canon EOS 250D.

Vďaka displeju fotoaparátu EOS 250D typu vari-angle, ktorý sa dá preklopiť, čo využijete pri fotení selfie, je kompozícia záberov vysoko intuitívna dokonca aj pre malé deti.

Podľa Leti sa fotoaparát Canon EOS 250D dokonale hodí pre rodinný život. Ľahko ho zvládnu dospelí aj deti. A čo je ešte lepšie, vďaka zabudovanému rozhraniu Bluetooth a technológii Wi-Fi bez problémov zapadá do celého tvorivého procesu od fotenia po tlač. „Deti sa naozaj rady fotia, milujú selfies a rady si zaznamenávajú, čo robia. Displej typu vari-angle je na to dokonalý, pretože sa vie úplne otočiť, takže si môžete pripraviť kompozíciu priamo pred fotoaparátom.“

Leti si pochvaľuje univerzálnosť fotoaparátov a tlačiarní, ktoré použila na tvorbu svojich tlačených fotografií. „Sú to naozaj dobré produkty. Ich obsluha je mimoriadne intuitívna, sú kompaktné a skutočne jednoduché. Úžasná je však aj kvalita. Vytlačené fotografie sú naozaj energické a vydržia naveky. Deti sa s nimi môžu kreatívne vyblázniť. Rovnako ako mne sa to páči aj Zacovi. Plánujem špeciálny projekt, o ktorý sa s ním chcem podeliť na výročie našej svadby a v ktorom budú zaznamenané naše životy počnúc naším prvým stretnutím. Súprava značky Canon je dokonalá na podporu kreativity. Úplne som si ju zamilovala.“

Autor Matthew Richards

Súvisiace produkty

Súvisiace články