TLAČ

Najlepšie tlačiarne pre dizajnérov

Či už pracujete doma alebo v štúdiu, tu je návod, ako si vybrať perfektnú tlačiareň na grafický dizajn pre vaše potreby.
Tlačiareň Canon PIXMA TR150 tlačí obrázok malej modrej vázy, ktorá sa ako inšpirácia nachádza vedľa nej.

Keďže je náš spôsob práce flexibilnejší ako kedykoľvek predtým, je čoraz dôležitejšie, aby boli vaša domáca kancelária alebo štúdio vybavené nástrojmi grafického dizajnu, ktoré potrebujete na efektívnu prácu. Pre ľudí pracujúcich v tvorivých odvetviach, zvlášť pre dizajnérov, je tlačiareň neodmysliteľným nástrojom. Od výtlačkov na korektúry po vyhotovovanie tlačených kópií na schválenie klientom a zabezpečenie každodennej administratívy vám vysokokvalitná tlačiareň môže šetriť čas a pomôcť získavať zákazky. Ale na aké vlastnosti by ste sa mali zamerať?

Ostrý text a detaily dizajnu, plynulé prechody, vernosť farieb a konzistentná kvalita od výtlačku k výtlačku sú zásadnými požiadavkami na kontrolné výtlačky pre klientov. Ďalším dôležitým atribútom je univerzálnosť. Ako dizajnér môžete dostať za úlohu vyhotoviť všetko od vizitiek a letákov až po výtlačky o veľkosti plagátov. Preto vám tlačiareň, ktorá podporuje širokú škálu typov a veľkostí médií, rozšíri kreatívne možnosti a zníži počet výjazdov do miestnej tlačiarne. Dôležitými faktormi sú aj spoľahlivosť a jednoduchosť používania, ako aj pohodlné funkcie, napríklad možnosti bezdrôtového pripojenia, automatické podávanie papiera a vysoké rýchlosti tlače.

Aby sme vám pomohli pri rozhodovaní, ktoré profesionálne možnosti tlače najlepšie vyhovujú vašim potrebám, pripravili sme tento návod na použitie technológie kreatívnej tlače od spoločnosti Canon. Obsahuje prehľad špičkových tlačiarní PIXMA a nákladovo úsporných modelov MAXIFY, ktoré poskytujú vysokokvalitnú tlač, takže si dokážete nájsť takú, ktorá vám bude dokonale vyhovovať.

Najlepšie domáce tlačiarne pre grafických dizajnérov

Obchodný leták vychádza z tlačiarne Canon PIXMA.

Model Canon PIXMA TS7650i má farebnú dotykovú obrazovku s inovatívnym používateľským rozhraním Switch, ktoré umožňuje prispôsobiť funkcie vašim potrebám a urýchliť váš pracovný postup.

Niektoré najnovšie tlačiarne PIXMA a MAXIFY od spoločnosti Canon sú navrhnuté s ohľadom na hybridnú prácu. Kompaktnosť, jednoduché nastavenie, užitočné funkcie a intuitívne ovládanie sú, spolu s nákladovou efektívnosťou, kľúčovými faktormi. Tlačiareň Canon PIXMA TS7650i je dostatočne malá na to, aby sa zmestila do úzkych priestorov, no obsahuje väčšie tlačové hlavy novej generácie pre rýchle rýchlosti tlače približne 15 obr./min1 (obrázkov za minútu) a 10 obr./min pre čiernobiele a farebné dokumenty, doplnené o vylepšené spracovanie obrazu na maximalizáciu kvality tlače.

V záujme zachovania jednoduchosti používa iba dve atramentové kazety, obe s integrovanými tlačovými hlavami: trojfarebnú kazetu s farbivovými atramentmi pre vynikajúcu tlač fotografií a čiernu kazetu na báze pigmentu. Je to prvá „domáca tlačiareň“ od spoločnosti Canon s pigmentovým čiernym atramentom odolným voči rozmazaniu, ktorý dokáže odolať použitiu zvýrazňovačov. Medzi výhody Wi-Fi patrí priama tlač a skenovanie do a z inteligentných zariadení. Model PIXMA TS7750i navyše obsahuje ADF (automatický podávač dokumentov) na 35 hárkov na jednoduché skenovanie a kopírovanie viacerých strán.

Oba modely sú kompatibilné s plánom tlače PIXMA Print od spoločnosti Canon. Táto predplatiteľná služba monitoruje hladiny atramentu a hneď ako zistí, že máte málo atramentu, doručí nové kazety pred vaše dvere, vďaka čomu ušetríte až 50 % štandardných nákladov na atrament.2

Podobne ako v prípade mnohých iných tlačiarní od spoločnosti Canon, medzi podporné aplikácie patria Easy-PhotoPrint Editor na úpravu fotografií, ako aj tvorbu koláží, plagátov atď. pomocou celého radu šablón a Canon Easy-Layout Editor na kombinovanie, ukladanie a tlač viacerých obrázkov. Aplikácia Canon PRINT vám poskytuje informácie v reálnom čase o stave vašej tlačiarne, úrovniach atramentu a umožňuje úlohy údržby, ako aj možnosti tlače, skenovania a kopírovania priamo z vášho inteligentného zariadenia. K dispozícii je aj aplikácia Canon PosterArtist s množstvom prispôsobiteľných šablón na tvorbu a tlač akýchkoľvek výstupov, od letákov až po plagáty a pútače.

Najlepšie tlačiarne na grafický dizajn pre veľké projekty

Tlačiareň Canon PIXMA TS9550 Series na stole vedľa laptopu, poznámkového bloku, fotografií a ceruziek.

Tlačiareň Canon PIXMA TS9550 Series je schopná vyhotovovať výtlačky vo formáte A3 bez okrajov, a napriek tomu nie je oveľa väčšia ako štandardná tlačiareň formátu A4. © Natasha Alipour

Ženská ruka obracia list papiera, aby ukázala možnosti obojstrannej tlače tlačiarne Canon PIXMA TS9550 Series.

Automatická obojstranná tlač a automatický podávač dokumentov na 20 listov sú len dve z mnohých funkcií, ktorými disponuje tlačiareň Canon PIXMA TS9550 Series. © Natasha Alipour

Multifunkčná tlačiareň Canon PIXMA TS9550 Series zaberá približne rovnaký priestor ako tlačiareň formátu A4, ale je schopná vyhotoviť aj výtlačky vo formáte A3 bez okrajov. Zároveň disponuje množstvom funkcií, ktoré umožňujú dizajnérom byť produktívnejšími a lepšie využívať svoj čas. Dotyková obrazovka LCD s uhlopriečkou 10,8 cm uľahčuje úpravu nastavení tlače, zatiaľ čo automatická obojstranná tlač a automatický podávač dokumentov na 20 listov papiera A4 znižuje interval výmeny náplní, ktorú musíte vykonať. Je to aj model s dobrými možnosťami pripojenia prostredníctvom siete Ethernet a bezdrôtovej siete, ktorý podporuje aplikácie AirPrint (iOS), Mopria (Android) a Canon PRINT, vďaka čomu môžete tlačiť, skenovať a kopírovať nápady a inšpirácie priamo zo svojho inteligentného zariadenia.

Samozrejme, konečným testom tlačiarne je samotná kvalita tlače a rad Canon PIXMA TS9550 používa päť samostatných atramentových kaziet ChromaLife100 vrátane pigmentového čierneho atramentu pre ostrý text plus štyri samostatné farbivové atramenty CMYK, ktoré poskytujú detailné výtlačky so životnosťou v albume až 100 rokov.3 Podporuje širokú škálu kreatívnych médií, vrátane lesklých, ligotavých, matných a umeleckých papierov a potlačiteľných diskov. Na zníženie prevádzkových nákladov sú okrem štandardných možností k dispozícii kazety XL s vysokou výťažnosťou. Je kompatibilný aj so službou automatického doručenia atramentu spoločnosti Canon. Prihláste sa na odber a budete dostávať náhradné kazety k vašim dverám vždy, keď sa začnú míňať. Vyhnete sa tak obavám, že sa vám minie atrament uprostred dôležitej úlohy.

Ak nepotrebujete tlačiareň so zabudovaným skenerom, zvážte model Canon PIXMA iX6850. Táto podobne kompaktná tlačiareň formátu A3+ tiež používa rovnakú zmes piatich pigmentových a farbivových atramentov, zatiaľ čo tlačiareň PIXMA iP8750 formátu A3+ so šiestimi atramentmi obsahuje navyše farbivový atrament v sivej farbe, čím zvyšuje farebný rozsah a zlepšuje kvalitu čiernobielej tlače.

Najlepšie tlačiarne za nízke prevádzkové náklady

Tlačiareň Canon PIXMA G6040 tlačí obrázok s logom.

Tlačiareň Canon PIXMA G6040 dokáže vytlačiť až 18 0004 strán s použitím len troch fľaštičiek s čiernym atramentom, vďaka čomu predstavuje inteligentnú voľbu pre zákazníkov, ktorí sa zameriavajú na nízke náklady. © Jake Baggaley

Osoba sedí pri malom stole a pracuje na notebooku. Na stole za notebookom sa nachádza tlačiareň Canon PIXMA.

Zjednodušená tlačiareň Canon PIXMA GX1040 je navrhnutá tak, aby zapadla priamo do domácej kancelárie vďaka svojej kompaktnosti pre tlačiareň MegaTank. Tak ako v prípade ostatných tlačiarní Canon, atramentové fľaštičky sú označené jednotlivo, takže každú farbu je možné naliať len do správnej nádržky. Vstavaný ventil zabraňuje preplneniu a potenciálnemu rozliatiu.

Pre dizajnérov, ktorí potrebujú kreatívne tlačové riešenia na produkciu veľkých objemov kontrolných výtlačkov, predstavuje praktické riešenie model z radu tlačiarní MegaTank Canon PIXMA G Series. Tlačiareň Canon PIXMA G6040 má štyri doplniteľné atramentové zásobníky s vysokou výťažnosťou a dokáže vytlačiť až 18 0004 strán z troch fľaštičiek s čiernym atramentom alebo 7 700 strán zo súpravy farebných atramentov. Okrem toho má kapacitu 350 listov obyčajného papiera a automatickú obojstrannú tlač, takže môžete stráviť menej času dopĺňaním papiera a atramentu do tlačiarne PIXMA G6040 a venovať viac času kreatívnej časti práce.

Technológia tlačovej hlavy v tlačiarni PIXMA G6040 zabezpečuje ostré a detailné výtlačky a tiež ponúka tlač bez okrajov od formátu 89 x 89 mm (štvorec) až po formát A4. Je to univerzálna voľba „tri v jednom“, s kopírkou a skenerom A4, vďaka čomu môžete importovať umelecké práce a iné zdroje do dizajnérskeho projektu bez toho, aby ste potrebovali ďalší hardvér. Tlačiareň PIXMA G6040 tiež podporuje cloudové služby, takže môžete pomocou kompatibilných služieb ako Google Drive alebo Dropbox tlačiť dizajnérske práce odkiaľkoľvek.

Ak chcete ešte viac znížiť prevádzkové náklady, multifunkčná tlačiareň MAXIFY GX3040 MegaTank 3-v-1 vám poskytne najlepšie náklady vo svojej triede na stranu a celkové náklady na vlastníctvo. Dokáže vytlačiť až 6 0004 až čiernobielych strán alebo až 14 000 farebných strán z jednej súpravy atramentových fliaš na báze pigmentu, pričom v úspornom režime sa to zvýši na približne 9 000 a 21 000 strán. Zariadenie MAXIFY GX4040 navyše obsahuje podávač ADF na 35 hárkov a farebné dotykové rozhranie a obe dokážu dosiahnuť vysokorýchlostný výstup s rýchlosťou 18 obr./min v prípade čiernobielych a 13 obr./min v prípade farebných výtlačkov. Ďalším bonusom týchto dvoch tlačiarní je, že majú ďalší, tretí podávač papiera na zadnej strane. Plochý dizajn ručného zásobníka umožňuje tlač na kartu s hrúbkou až 0,7 mm a vytváranie bannerov s dĺžkou až 1,2 metra.

Na to, že je tlačiareň MegaTank 3-v-1 mimoriadne kompaktná, je model MAXIFY GX1040 navrhnutý pre hybridných pracovníkov a ponúka prispôsobiteľné farebné dotykové rozhranie, ktoré umožňuje bezproblémovú integráciu pre dizajnérov, ktorí pracujú doma. Má dostatočnú kapacitu na 3 0004 čiernobielych alebo až 3 000 farebných strán z jednej súpravy atramentových fliaš a, podobne ako model PIXMA G6040, všetky atramenty na báze pigmentu sú vysoko odolné voči rozmazaniu a použitiu zvýrazňovačov v prípade monochromatických aj farebných dokumentov. Model Canon MAXIFY GX2040 obsahuje navyše podávač ADF na 35 hárkov.

Najlepšie tlačiarne pre dizajnérov na cestách

Muž sediaci pri stole skúma obrázok, ktorý práve vytlačila jeho tlačiareň Canon PIXMA TR150.

Tlačiareň Canon PIXMA TR150 rýchlo produkuje živé výtlačky vďaka svojmu hybridnému systému atramentov a rýchlostiam tlače až do 5,5 obr./min. © Jake Baggaley

Osoba držiaca tlačiareň Canon SELPHY Square QX10, ktorá práve tlačí logo pre projekt.

Model Canon SELPHY Square QX10 je dostatočne malý na to, aby ste ho mohli zobrať kamkoľvek, je napájaný nabíjateľnou batériou a ideálne vám poslúži, ak pracujete na vzdialených miestach bez prístupu k elektrickej sieti.

Bez ohľadu na to, či ste grafický dizajnér, ktorý potrebuje tlačiť kontrolné výtlačky na prezentáciu pre klienta, zatiaľ čo je na cestách, alebo pracuje na diaľku – alebo jednoducho chcete ušetriť priestor vo svojej domácej kancelárii – štíhla a ľahká tlačiareň Canon PIXMA TR150 je výborná voľba. Táto prenosná tlačiareň, ktorá je schopná tlačiť dokumenty a fotografie bez okrajov až do formátu A4, môže byť napájaná z elektrickej siete alebo z voliteľnej batérie, vďaka čomu predstavuje skutočne mobilné riešenie.

Tlačiareň PIXMA TR150 používa hybridný atramentový systém, ktorý obsahuje pigmentový čierny atrament s farbivovými farbami pre živé výtlačky v archívnej kvalite. Je tiež rýchla; poskytuje rýchlosť tlače až do 5,5 obr./min1 (obrázka za minútu) farebne a 9 obr./min čiernobielo. Je kompatibilná aj s obálkami a špeciálnym papierom, ako napríklad papier Canon s vysokým rozlíšením, matný fotografický papier a obojstranný matný papier.

Všetky prípojky a káble sú pripevnené k jednej strane tlačiarne, preto ju ľahko umiestnite aj do tesných priestorov. Vďaka podpore 2,4 GHz a 5 GHz Wi-Fi5, ako aj Wi-Fi Direct môžete pokračovať v bezdrôtovej tlači bez prístupu k internetovému smerovaču. Súčasťou je dokonca aj obrazovka OLED s uhlopriečkou 1,44 palca, na ktorej môžete priamo skontrolovať stav pripojenia, nastavenia a úrovne atramentových náplní.

Ak nie sú vaše požiadavky na tlač také náročné, nabíjateľnou batériou napájaná tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 dokáže produkovať obrázky o veľkosti 68 x 68 mm s popisovateľným okrajom, na ktorý si môžete pridať poznámky alebo komentáre, čo je ideálne riešenie na vytvorenie tematickej nástenky.


Autori: Marcus Hawkins a Matthew Richards

 1. Rýchlosti tlače dokumentov sú založené na priemerných hodnotách ESAT s využitím testu pre kancelárske tlačiarne v predvolenom základnom režime podľa normy ISO/IEC 24734. Rýchlosť tlače fotografií zodpovedá tlači pri predvolenom nastavení podľa normy ISO/JIS-SCID N2 na lesklý fotografický papier Plus II a nezapočítava sa do nej čas spracovania údajov v hostiteľskom počítači.
 2. Plán tlače PIXMA je dostupný len obyvateľom Rakúska, Belgicka, Dánska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Talianska, Nórska, Holandska, Španielska, Švédska, Švajčiarska, Írskej republiky a Spojeného kráľovstva.
 3. Fotografické papiere kompatibilné s ChromaLife 100 zahŕňajú fotografický papier Pro Platinum, lesklý fotografický papier Plus II, pololesklý fotografický papier Plus a lesklý fotografický papier. Na základe zrýchleného testovania spoločnosťou Canon pri skladovaní na tmavom mieste a za riadených teplotných, vlhkostných a plynových podmienok, ktoré simulujú uloženie v albume s plastovými puzdrami. Spoločnosť Canon nedokáže zaručiť dlhovekosť výtlačkov. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od tlačeného obrazu, času schnutia, podmienok vystavenia/uloženia a faktorov prostredia.
 4. Hodnota výťažnosti predstavuje odhad založený na individuálnej skúšobnej metóde spoločnosti Canon využívajúcej vzor podľa normy ISO/IEC 24712 a simuláciu nepretržitej tlače s náhradnými atramentovými fľaštičkami po počiatočnom nastavení.
 5. Podpora frekvencie 5 GHz nemusí byť dostupná vo vašej oblasti.

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • TLAČ

  Ako vybrať správnu tlačovú aplikáciu Canon pre vás

  Buďte kreatívni a efektívni s tlačovými aplikáciami Canon – máme aplikáciu pre každý projekt.

 • TLAČ

  Najlepšie tlačiarne pre domáce kancelárie

  Bezproblémový prechod na prácu z domu pomocou tlačiarní Canon PIXMA a MAXIFY.

 • TLAČ

  Ako používať bezdrôtovú tlačiareň

  Šikovné spôsoby, ako využiť bezdrôtovú tlačiareň naplno.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Vysvetlenie typov papiera

  Preskúmajte rôzne typy papiera značky Canon pomocou tohto praktického návodu pre kupujúcich.