TIPY NA TLAČ

Sila tlače, ktorá vám zlepší náladu

Fotografie zachytávajú okamihy v čase – zistite, ako si vytlačiť svoje obľúbené snímky, a ozdobte si domácnosť spomienkami.
Tlačiareň Canon SELPHY SQUARE QX10 vedľa albumu s výstrižkami, ktorý je plný malých výtlačkov.

Niekedy nemôžeme tráviť čas s ľuďmi, ktorých máme radi. E-mail, sociálne médiá a videohovory síce priniesli revolúciu v spôsobe komunikácie na veľké vzdialenosti, nie sú však vhodné pre každého. Starí rodičia môžu mať problém s ovládnutím týchto technológií, malé deti nemusia mať s nimi trpezlivosť a všetci ostatní môžu byť už príliš unavení z pozerania na obrazovky, aby sa na ne pozerali aj vo voľnom čase.

Fotografie zachytávajú okamihy v čase. Keď ich vytlačíte, stanú sa pre vás ešte významnejšími. Keď si doma zavesíte fotografie priateľov alebo rodiny, pomôže vám to cítiť s nimi viac v spojení. Vytvorte si zbierku výtlačkov pre album s fotografiami alebo výstrižkami a majte svoje šťastné spomienky vždy po ruke alebo ňou potešte niekoho zo svojich blízkych.

Tu nájdete niekoľko tipov, ako využiť silu tlače a vytvoriť výtlačky, ktoré vám vždy zlepšia náladu.

Mladý chlapec pomáha svojim starým rodičom zavesiť obrázok v ráme na stenu.

Fyzický predmet v rukách je oveľa uspokojivejší než prechádzanie snímok vo fotoaparáte. Vytlačte si dôležité fotografie, ktoré si môžete zavesiť doma, a pripomenú vám vašu rodinu a priateľov.

Zaveste si fotografie na viditeľné miesto

Rodič a dieťa vešajú na okenný parapet vytlačené fotografie pripnuté na kúsku šnúrky.

Vyzdobiť si domov spomienkami je vynikajúci spôsob, ako si zlepšiť náladu a prejaviť blízkosť k tým, ktorých máte najradšej.

Žena odstraňuje zadnú časť rámu na obrázky. Na stole pred ňou je tlačiareň Canon PIXMA TS5350a Series, fotografia a balenie lesklého fotografického papiera.

Tlačiareň Canon PIXMA TS5350a Series je ideálny tvorivý nástroj s podporou tlače cez Wi-Fi, vďaka čomu ju môžete ovládať zo svojho smartfónu.

Pohľad na tváre priateľov či rodiny na fotografiách vám môže zlepšiť náladu. Až donedávna ľudia bežne nosili fotografie svojich blízkych v kabelkách alebo peňaženkách – keď mali zlý deň, jednoducho sa pozreli na fotografiu, aby si zlepšili náladu. Digitálne fotografie uložené v smartfónoch môžu byť modernou alternatívou, naďalej je však jednoduchšie cítiť sa v spojení s vytlačenou fotografiou. Zaveste si fotografie na miesta, kde trávite veľa času, napríklad v kuchyni alebo kancelárii, aby ste si počas celého dňa trochu zlepšili náladu.

Tlačiareň Canon PIXMA TS5350a Series je skvelou voľbou na každodennú tlač. Pripojte sa priamo k smartfónu a tlačte fotografie bez okrajov s veľkosťou 4x6 iba za 36 sekúnd.

Premeňte svoje výtlačky na kreatívny projekt

Mladý chlapec lepí vytlačené fotografie do hnedého papierového albumu s výstrižkami.

Tlačiareň SELPHY Square QX10 je ideálna pre scrapbooking, keďže snímky majú lepivú zadnú stranu a nemusíte si tak špiniť ruky lepidlom alebo lepiacou páskou.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 na albume s výstrižkami.

Aplikácia SELPHY Photo Layout vám umožňuje jednoducho si prispôsobiť snímky pomocou filtrov, okrajov a doplnenia textu.

Tvorba albumu s výstrižkami je kreatívny projekt, ktorý deti zabaví na niekoľko hodín. Pomôže im tiež zostať v spojení s členmi rodiny, ktorých už dlhší čas nevideli.

Tlačiareň SELPHY Square QX10 je dokonalý pomocník pri vytváraní albumov s výstrižkami. Pripojte svoju tlačiareň priamo k aplikácii SELPHY Photo Layout a smartfónu cez Wi-Fi, aby deti mohli ešte pred tlačou upraviť snímky pomocou filtrov, okrajov a textu. Po vytlačení môžete odlepiť zadnú stranu výtlačkov a prilepiť ich priamo do svojho albumu s výstrižkami bez potreby použiť lepiacu pásku alebo lepidlo. Biely okraj je ideálne miesto, na ktoré môžete napísať vlastné poznámky alebo vtipné popisky.

Ak sa domnievate, že albumy s výstrižkami sú iba pre deti, skúste nanovo objaviť radosť z vytvárania vlastných fotoalbumov alebo si fotiť a tlačiť každodenné okamžiky, ktorými doplníte svoje denníkové záznamy? Bezdrôtová a prenosná tlačiareň SELPHY Square QX10 vám umožňuje tlačiť odkiaľkoľvek. Môžete si ju uložiť na nočný stolík alebo si ju zbaliť spolu s denníkom na ďalší víkendový výlet.

Zapamätajte si prítomný okamih

Dve mladé ženy pózujú pre selfie snímanú fotoaparátom Canon Zoemini S2.

Stále stojí za to zachytiť a osláviť každodenné udalosti, ako sú stretnutia s priateľmi. Canon Zoemini S2 je vrecková tlačiareň, ktorú si môžete vziať kamkoľvek.

Žiť každým momentom znamená viac než len prežívať dobré časy naplno. Znamená to žiť v prítomnosti a naučiť sa vážiť si každý deň za to, čo nám prináša. Či už oslavujete narodeniny so svojimi najbližšími priateľmi alebo sa iba prechádzate so psom, fotografie predstavujú spôsob, ako premeniť aktuálny okamih na dôležitú súčasť vášho života. Digitálna fotografia psa na digitálnom úložisku v smartfóne alebo fotoaparáte sa môže jednoducho stratiť, no okamžitá tlač dodá okamihu dôležitosť.

Canon Zoemini S2 je fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx a tlačiareň okamžitých snímok v jednom. Zrkadlo na selfie a zabudovaný osvetľovací kruh vám pomôžu na osobných snímkach vyzerať čo najlepšie. Canon Zoemini S2 môžete pripojiť k smartfónu pomocou rozhrania Bluetooth a aplikácie Canon Mini Print. Ak si aj zariadenie zabudnete vziať so sebou, môžete si snímku vytlačiť hneď po príchode domov.

Posielajte fotografie poštou

Malé dieťa máva na starých rodičov počas videohovoru na tablete.

Posielať obrázky poštou predstavuje ďalší spôsob, ako zostať v kontakte s tými, ktorí žijú ďaleko.

Tlačiareň Canon SELPHY Square QX10 vedľa smartfónu.

Môžete si vytlačiť viacero snímok na tlačiarni Canon SELPHY Square QX10 a odoslať ich priateľom a rodine.

Fakt, že je možné zdieľať fotografie okamžite cez internet, neznamená, že by posielanie vytlačených fotografií poštou stratilo svoj význam. Starí rodičia nemusia byť aktívni na sociálnych médiách alebo sa nemusia cítiť príjemne pri videohovoroch. Mohlo by ich však potešiť, keby dostali poštou vytlačené fotografie vnúčat alebo dokonca domáci album s výstrižkami. A nejde iba o starých rodičov. Kto by nechcel dostať do poštovej schránky snímky výnimočných okamihov? Určite je to lepšie než otvoriť ďalšiu obálku s faktúrou.

Odošlite momentky nasnímané a vytlačené pomocou modelu Canon Zoemini S2, či vytlačte viacero kópií rovnakej fotografie pomocou tlačiarne SELPHY Square QX10 – jednu pre seba a jednu pre starých rodičov. Ak chcete poslať ešte väčší darček, vložte do tlačiarne PIXMA fotografický papier štandardnej veľkosti (4 x 6) alebo lesklý fotografický papier veľkosti A4.

Bez ohľadu na to, či tlačíte, aby ste si sami pripomenuli chvíle z minulosti, premenili prítomný okamih na dôležitú súčasť vášho života alebo aby ste zostali v kontakte s priateľmi a rodinou, s ktorými sa nemôžete stretávať tak často, ako by ste chceli, existuje mnoho spôsobov, ako môže tlač pozitívne ovplyvniť váš život.


Napísal Matthew Bowen

Súvisiace produkty

 • Tlačiarne pre domácnosť

  SELPHY SQUARE QX10

  Uchovajte svoje drahocenné spomienky v podobe krásnych výtlačkov, ktoré zvládnete bezdrôtovo vytvoriť kdekoľvek.
 • Instantné fotoaparáty a vreckové tlačiarne

  Canon Zoemini S2

  Vylepšite si svoje selfie pomocou vreckovej tlačiarne s fotoaparátom, spolu so zrkadlom, kruhovým osvetlením, diaľkovou spúšťou a živým náhľadom.
 • Tlačiarne pre domácnosť

  Séria PIXMA TS5350a

  Prezentujte svoj vlastný dizajn pomocou tlačiarne PIXMA série TS5350a, ktorá poskytuje všestrannú manipuláciu s médiami a ponúka štýlové a kreatívne aplikácie, ako aj bezproblémové pripojenie k smartfónu
 • Súvisiace články

 • KREATÍVNA TLAČ

  Tvorte po celý rok

  Pozrite si inšpiratívne nápady pre svoju tlačiareň SELPHY Square QX10 od influencerky Jesus Sauvage.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Vytvorte si vybuchujúcu krabičku

  Lini Trinh zdieľa svoju papierovú „vybuchujúcu krabičku“ vyrobenú pomocou tlačiarne Canon SELPHY CP1500.

 • TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

  Nalaďte sa na slávnostnú atmosféru s fotografickými dekoráciami

  V druhom projekte SELPHY Craft Club sa Duygu Turgut Gokpinar delí o svoje skúsenosti s používaním tlačiarne Canon SELPHY Square QX10.

 • PRINTING TIPS

  Create a personal gift

  The Canon Photo Cube helps you craft a gift full of happy memories.